Muž z Acapulca

• Francie

Le Magnifique

• Itálie

Come si distrugge la reputazione del più grande agente segreto del mondo

Muž z Acapulca

The Man from Acapulco

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Muž z Acapulca je filmom našich mám. Na mňa už nepôsobí takým odzbrojujúcim dojmom, aký museli vtedajší diváci, milovníci Belmonda, zažívať. Tí dnešní, ktorí na film náhodou natrafia, sa budú diviť, že metóda dej v deji, sen vo sne, fikcia v realite a realita vo fikcii nie je vynálezom dnešných postmodernistických režisérov, ale že je to metóda, prostredníctvom ktorej dokázali pred štyridsiatimi rokmi točiť Francúzi paródie. Tempo mi nepripadalo vzhľadom na akčný žáner nijako závratné, zápletka v Acapulcu mohla byť vyriešená k väčšej diváckej spokojnosti, ale Belmondo je sympaťák a Jacqueline krásna, takže sa stále jedná o klasiku, ktorú si treba občas pripomínať a upozorňovať na ňu aj mladšie generácie.(1.2.2013)

Výborný film který však v druhé polovině ztrácí tempo a chvílemi je dosti nudný ale ten masakr Kerpofových lidí (obvzláště proradného instalatéra) je skutečně geniální.Zničit romantickou vložku a nechat pouze Boba Saint-Clare, francouzského překladatele, který umí polsky a tak může přeložit polského překladatele, který překládá polsky hovořícího překladatele z maďarštiny, který překládá maďarsky mluvícího překladatele ze srbštiny jenž překládá srbsky mluvícího řeka překládajícího polomrtvého padoucha, krysu jejiž zuby jsou napuštěny jedem a další geniální parodie na superšpiony a neúspěšné spisovatele...A Jacqueline Bisset berte jako třešničku na dort...(5.1.2003)

Spisovatel Francois Merlin se nespokojeně prokuřuje životem ve svém nefungujícím zatuchlém bytě. Vymyslel postavu nepřemožitelného světáckého agenta Boba Saint-Clara, který sice neumí mariovenetsky, ale za to s úsměvem na rtech svádí nadrženou agentku Ariannu, během řeči mimoděk postřílí hromady nepřátelských agentů (neko kohokoliv jiného), rozcvičuje se na rotopedu i klavíru, machruje tasením hřebenu z plavek a dalšími efektními kousky udivuje čtenářskou obec. Jenže Merlin začíná svoje namachrované alter ego nenávidět a klapající klávesy psacího stroje už pod hbitými prsty autorovými připravují superhrdinovi pomstu, stejně jako všem, kteří mu znepříjemňují civilní život. Tohle je komedie dle mého gusta, při jejímž sledování se valí tuna hlášek, z nichž vybírat jedinou by bylo vůči ostatním nekorektní.(19.9.2009)

Pecka, rána, mozek na zdi...vlastně na talíři. Tenhle film jsme milovali na základce. Všechny atributy akční komedie - láska, intriky, zabijáci, akce, útěky...nechtělo by to trochu krve?-Jak je libo: Ratatatata - a výsledkem je nádherný krvavý kaskádovitý vodopád místo schodiště! A což teprve, když se na psacím stroji zasekne písmeno R! Padouch nebo hldina, šišlá celá lodina! Pro mě jedna z nejlepších belmondovek.(26.2.2011)

Desíti slovy: Bláznivá komediální parodie na tajné agenty a jejich duchovní otce. Třemi slovy: Kravina (s Belmondem). Trailer: http://www.kinobox.cz/film/13185-muz-z-acapulca/video/upoutavky Ukázka: http://www.sms.cz/osoba/claire_2/videa/?yid=51142(3.3.2010)

• - Režisér si zahrál jednu miniroli - je to jeden z instalatérů, které se Belmondo snaží přemluvit k práci. (jenik71)

• - V čase 12:10 střelí Bob (Jean-Paul Belmondo) do hlavy falešnou nevěstu. Ta poté padá do vody a přitom křičí. Po střele do hlavy by asi nikdo nekřičel. (Stuart6)

• - Po proskočení skleněné střechy přidal Belmondo ke svým filmovým jizvám do sbírky další - 17 stehů na noze. (Sfinkter)