Muž z Acapulca

• Francie

Le magnifique

• Itálie

Come si distrugge la reputazione del più grande agente segreto del mondo

Muž z Acapulca

The Man from Acapulco

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Jako dítě jsem tomu vlastně nikdy šanci nedal a snímek "Muž z Acapulca" jsem neviděl. Jsem rád, že jsem se k němu konečně dostal teď, protože mi přišel nesmírně vtipný, a to v místech, kde bych se jako dítě určitě nesmál. Belmondo je prostě skvělý a jako komediální herec velmi přirozený. Jacqueline to ještě lehce rozzáří.(13.8.2017)

Spisovatel Francois Merlin se nespokojeně prokuřuje životem ve svém nefungujícím zatuchlém bytě. Vymyslel postavu nepřemožitelného světáckého agenta Boba Saint-Clara, který sice neumí mariovenetsky, ale za to s úsměvem na rtech svádí nadrženou agentku Ariannu, během řeči mimoděk postřílí hromady nepřátelských agentů (neko kohokoliv jiného), rozcvičuje se na rotopedu i klavíru, machruje tasením hřebenu z plavek a dalšími efektními kousky udivuje čtenářskou obec. Jenže Merlin začíná svoje namachrované alter ego nenávidět a klapající klávesy psacího stroje už pod hbitými prsty autorovými připravují superhrdinovi pomstu, stejně jako všem, kteří mu znepříjemňují civilní život. Tohle je komedie dle mého gusta, při jejímž sledování se valí tuna hlášek, z nichž vybírat jedinou by bylo vůči ostatním nekorektní.(19.9.2009)

Nejedná se o komedii, u které byste se řezali smíchy. Spíše jde o komedii s takovou pohodovou atmosférou a nevtíravým humorem. Francouzi prostě komedie točit umí. Mnohokrát jsem se lehce pousmál. Muž z Acapulca je rozhodně milé a docela velké překvapení. Jean-Paul Belmondo v úžasné dvojroli. Nápad velmi orginální a určitě i vydařený. Svoje hodnocení bych situoval někam kolem spodní hranice 4*. Dost možná někdy uberu.(8.5.2012)

Do tejto snímky som vstupovala s miernou neistotou, ale už po niekoľkých minútach som bola na perfektného Belmonda neuveriteľne nažhavená :) Dva odlišné pohľady, jeden hrozivý, druhý absurdný, dve odlišne vykonštruované situácie, jedna sarkastická, druhá vážna. Občas to skĺzalo do krvavých nechutností, občas do miernej nudy, ale inak si to drží čistý nadpriemer, aj vďaka parodujúcemu Belmondovi. 70%(4.3.2010)

Zběsilé tempo nápadů, sice ve druhé polovině trochu poleví. Ovšem, jako parodie béčkové akční literatury, to funguje skvěle. Řekl bych, ale že spousta vtípů se skrývá v nenápadných detailech, kterých si nemusíte ani všimnout. To ovšem ale není jediná přidaná hodnota. Ještě zde máme zajímavou postavu, zkrachovalého spisovatele, co si svoje mindráky lečí na psacím stroji. Samozřejně, že je to komická figura. Ale určitě má nést i nějaké nadčasové sdělení.Škoda, jen klišé závěru a toho, že jsem ten film viděl až dnes. Protože, dřív bych mu asi byl schopen nasolit 5. Teď už to vidím jen na pěkné 4.(7.10.2017)

• - Z úsporných důvodů Belmondo odehrál film pouze v jednom páru bot. Když bylo potřeba, tak se pouze každá bota načernila a jelo se dál. (Maark)

• - Francoise Merlin (Jean-Paul Belmondo) jezdi ve stejném voze jako poručík Columbo (Peter Falk) ze stejnojmenného seriálu Columbo (od r. 1971). Jedná se o Peugeot 403. (Jizni Tlapa)

• - V čase 11:50, když Bob (Jean-Paul Belmondo) pronásleduje falešnou svatbu vyskočí z auta, v dalším záběru však dopadne na zem proti směru jízdy. (Stuart6)