Muž z Acapulca

• Francie

Le magnifique

• Itálie

Come si distrugge la reputazione del più grande agente segreto del mondo

Muž z Acapulca

The Man from Acapulco

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

• Mononoke.

Už zase musim další film zkritizovat a připsat na listinu těch, které znova nechci vidět. Očividná slepenina která se chce "hrdě" nazývat parodií a komedií, ale prostě v mých očích na to nemá. Typ filmu na který se podruhé nepodívám ani v zasněženym srubu s jednim kanálem programu, postelí a oknem s výhledem na sníh.(24.3.2008)

Ta krysa má zuby napuštěné jedem! Napuštěné jedem!? - Ne, to je blbost, to by chcípla! Kdybyste v ČR udělali průzkum (a nevím zda-li pouze zde), který Belmondův film je nejznámější, většina by jistě řekla "Muž z Acapulca". Mr. Jean-Paul se může ve svých filmech uhláškovat, ale jeho nejznámější hláška je "Yes. No. OK". Může mít stovky akčních filmů a scén za sebou, každému v první chvíli vytane na paměti rozstřílení elektrikáře, či krvavá destrukce Karpofovy bandy. A může mít po svém boku stovky nádherných bab, Jacqueline Bissetová je jen jedna. Tím nechci v žádném případě urazit ostatní neméně úžasné dámy, ale tolik něhy, ženskosti a zároveň křehkosti má pouze ona. "Muž z Acapulca" je prostě originál a jedna z nejdůsledněji propracovaných parodií všech dob. 100%.(30.4.2009)

Desíti slovy: Bláznivá komediální parodie na tajné agenty a jejich duchovní otce. Třemi slovy: Kravina (s Belmondem). Trailer: http://www.kinobox.cz/film/13185-muz-z-acapulca/video/upoutavky Ukázka: http://www.sms.cz/osoba/claire_2/videa/?yid=51142(3.3.2010)

Nemohu si pomoci, ale ta oscilace mezi geniální parodií s vážným Belmondem a absurdním příběhem spisovatele, který mě nezaujal. Belmondo je možná největší frajer, ale já bych hory přenášel spíše pro roztomilou Jacqueline Bisset (tu bych nenechal odejít ani náhodou:)). Pobavil jsem se a asi se budu bavit pokaždé, když to uvidím, ale nic víc mi to nedává. Jinak další film, který nechci vidět v originále... Nikdy.(26.11.2004)

• kingik

Současná kinematografie upadá, že je nutno dívat se na filmy z roku 1973, tedy z období, kdy jsem nebyl na světě?! Nemám potřebu stavět jednoduchým stylem natočenou komedii nad dnešní bijáky, jejichž natočení je nesrovnatelně náročnější. Nepotřebuji ani Belmonda, maníka, co opakoval celou kariéru jeden naučený teatrální projev. Že se nenechal zastupovat kaskadérem? Mně je úplně u prdele co dělal. Tohle je první případ, kdy se mně na tomhle žblebtu nelíbilo nic, přesto to do piče nepošlu. Netrpím nostalgickým rozjímáním, ale bylo to příjemně stupidní, až to mělo své divácké kvality. Pochopitelně, nikdy si žádný film s Velbloudem nepustím, pardon, s Belmondem, a tento taky ne, ale občas vítězí stupidita nad přemýšlením u náročného bijáku. Takže film je to odpočinkového rázu, řemeslně vyvedený, ale na současnou tvorbu se nechytá. Mnohem raději si pustím nějaký český kousek s českým Belmondem Krausem, rád bych absolvoval jeho nejvýraznější flák, a sice Svatby v Benátkách. Je to současné, "belmondovské" a je z toho cítit Itálie. Přírodní Francii nemám zažitou. Z mé rodiny se film nikomu nelíbil. Ptal jsem se sourozenců, mámy, bratrance a tetičky jsem vynechal, ale nikoho film neoslnil. Když neoslnil, držím basu. Ovšem nechápu přehnaných 85%! 40%(19.6.2015)

• - Dům se dvorem, ve kterém se nachází byt spisovatele Francoise Merlina (J. P. Belmondo), je v ulici 17 Rue des Tournelles 75003 v Paříži. Park, ve kterém v konci filmu hraje Francoise (J. P. Belmondo) pétanque s důchodci, je Jardin des Plantes, 57 rue Cuvier Paris - 5ème. (Haniczka)

• - Přibližně v 21. minutě je vidět, jak Francoise Merlin (Jean-Paul Belmondo) píše na novém bílém psacím stroji, ačkoliv si jej koupí až o několik záběrů později v 26.minutě. (VlastaFlaksa)

• - Po proskočení skleněné střechy přidal Belmondo ke svým filmovým jizvám do sbírky další - 17 stehů na noze. (Sfinkter)