poster

Muž z Acapulca

 • Francie

  Le magnifique

 • Itálie

  Come si distrugge la reputazione del più grande agente segreto del mondo

 • Slovensko

  Muž z Acapulca

 • USA

  The Man from Acapulco

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  *****

  Uťápnutý spisovatel Fransois si to ve svém románu prostřednictvím nepřemožitelného hrdiny Boba Saint-Clara vyřizuje se sousedy, řemeslníky a svým nakladatelem, zkrátka každým, kdo se mu plete do života. Ten je ovšem čím dál víc poznamenaný konfrontací jeho dokonalého hrdiny s autorem samotným a především s krásou sousedkou socioložkou. Takřka dokonalá parodie, v níž se realita mísí s fikcí v závislosti na autorově náladě. 2.3.2010 Tak při dnešní repríze jsem si to vychutnal víc než kdykoli předtím. "Už to byl starý muž a nevydržel to."(27.6.2007)

 • Jeanne
  *****

  Nejtypičtější film "de Brocovy soukromé nové vlny“ a Belmondova nezaměnitelného spojení akce a humoru. Hrdinou je nejlepší agent na světě Bob Saint-Clare, kterému se nevyrovná žádný James Bond a jemu podobní. Problém je v tom, že Bob existuje jen v hlavě svého tvůrce, spisovatele Merlina, nenápadného človíčka se starým psacím strojem. Film, který odstraňuje veškeré překážky fantazie a prakticky demosntruje způsoby našeho vyrovnávání se s životními situacemi skrze filmový příběh. S upjatým uvažováním jej nelze docenit, jeho genialita tkví právě v tomhle. Není to nereálný směšný agent, protože přijmete fakt, že je jen knižní postavou svého tvůrce. A ten, když se pak rozhodne svému produktu (jenž se vlastně stal jeho konkurentem) pomstít, prohlásí: "Teď ti ukážu atlete“ není skvělý agent už ani schopen svléci si župan, má zhnisaný prst a padá kde se dá. Prolínání se reality s knihou je výborně zpracováno. Skvrna od kávy na autorově papíře přirozeně přechází ve skvrnu krve z příběhu, pomocnice v domácnosti najednou vysává na pláži v průběhu přestřelky agentů, a Arianne "s bochníkem chleba, co nesehnala“ se mění v Merlinovu sousedku, mladou nenápadnou socioložku. A jako třešnička na dortu vystupuje Jean Lefèbvre v roli elektrikáře, ostatně tato nezapomentlená scéna s problémy s elektrikáři asociuje své mnohé nástupce, jako např. Billovy problémy s elektrikáři v True Blood (2008).(10.10.2003)

 • Marek1991
  *****

  Pre mladšiu generáciu by som povedal, že je to podobné Horúcim strelám, no toto malo aj celkom umeleckú tvár a nebyť tých zvratov, ktoré úplne zmenili film, tak by som nad tým možno len zdvihol obočie. Je to plné absurdít, no postupne to vtipné aj je a má to hlavne zaujímavý príbeh. Toľko heftov a tak nápaditých sa len tak nevidí, mnohé súčasné komédie sa môžu priam strčiť do kanála popri tomto. Paródia, ktorá za približne 90 minút dokáže človeku zdvihnúť náladu.(11.3.2014)

 • Ghoulman
  *****

  Božská komedie se skvělým Belmondem a vůbec – se vším. Hlavní hrdina je spisovatel béčkových akčňáků, kterého úspěch nejen na ulici nepozdraví, ale pro jistotu se mu vždy vyhne kilometrovým obloukem. Snad i proto si svůj život vynahrazuje svojí literární postavou - alteregem Bob Saint-Clarem, jež je mužný, drsný, vzrušující a vůbec tak nějak mající vše, co spisovatel postrádá. Tyto dva paralelní světy se pak vzájemně vymezují výsostně zábavným i chytrým způsobem, kdy se Belmondo mstí opozdilým pošťákům rozstřílením na řešeto, nebo neochotným opravářům vyhozením do vzduchu. Úžasné je pak pozdější vkrádání se skutečné reality do fikčního světa a naopak. Čím více je Saint-Clare ničen a hanoben, tím více se sám autor stává Saint-Clarem, suverénem a hrubiánem, ovšem na druhou stranu ztrácí něco ze své křehkosti. Film, který mimo jiné poukazuje na to, že nikdo z nás není (a ani nemůže být) tak dokonalý jako románoví hrdinové a smíření se s tím je prvním krokem ke změně k lepšímu.(27.11.2016)

 • Elyssea
  ****

  Úžasně ironický Belmondo, který oba své hrdiny - Saint - claira i Merlina hraje s úžasnou nadsázkou. Bob Saint - Claire je nadlidský agent a James Bond mu nesahá ani po kotníky a jeho "Bob - girl" Jacqueline Bisset splňuje všechny nároky, jaké by na Bond - girl kdy byly kladeny. Muž z Acapulca je vlastně parodií na špionské filmy Jamese Bonda, ve které pobaví nejen Saint - Claire, ale i spisovatel, který se svému hrdinovi mstí, případně ho znemožňuje. Velmi povedená komedie, která přes všechny klady nedokáže převýšit mou nejoblíbenější Belmondovku - Zvíře.(2.5.2009)

 • - Francoise Merlin (Jean-Paul Belmondo) jezdi ve stejném voze jako poručík Columbo (Peter Falk) ze stejnojmenného seriálu Columbo (od r. 1971). Jedná se o Peugeot 403. (Jizni Tlapa)

 • - Belmondovy věty o „včeličce“ a „pak ji svlík, drze a hrubě" je možné slyšet také na začátku písní od skupiny Tři Sestry „Homosexuál“ a „Aida“. (vyfuk)

 • - Dům se dvorem, ve kterém se nachází byt spisovatele Francoise Merlina (J. P. Belmondo), je v ulici 17 Rue des Tournelles 75003 v Paříži. Park, ve kterém v konci filmu hraje Francoise (J. P. Belmondo) pétanque s důchodci, je Jardin des Plantes, 57 rue Cuvier Paris - 5ème. (Haniczka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace