poster

Muž z Acapulca

 • Francie

  Le magnifique

 • anglický

  The Man from Acapulco

 • Slovensko

  Muž z Acapulca

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnMiller
  ****

  Po pozretí skvelého dokumentárneho filmu Belmondo . som mal sto chutí pozrieť si nejaký film kde hlavnú úlohu stvárnil, ako je z názvu dokumentu jasné, Jean-Paul Belmondo, keďže som s ním až doteraz žiadny film nevidel. Zhodou náhod a výberom filmu budúcej svokry to bol práve Muž z Acapulca. Pre mňa veľmi šťastný výber. Príbeh spisovateľa šestákových románov ktorý nestíhal dátumy tlače a tak písal do svojich neuveriteľných špionážnich príbehov neskutočné hlúposti aby mu to jednoduchý ľudia žrali, mi príde aj dneska tak aktuálny... Marketingovo je to svojim spôsobom ako dnešné seriáli v komerčných tv. Spisovateľ Francoise sa na moje prekvapenie necháva inšpirovať okolím, keď ho niekto nahnevá v jeho románe ho bezpodmienečne zastihne ukrutná smrť. Jeho susedka je sexbomba ktorá mu pomáha atď... Takže dej snímky má dve strany. Jedna je v reálnom živote spisovateľa za písacím strojom a druhá je jeho prevtelenie sa do nepremožiteľného agenta Boba. Ide o vynikajúci film ktorý ma neskutočne prekvapil.(27.2.2017)

 • flanker.27
  *****

  Uťápnutý spisovatel Fransois si to ve svém románu prostřednictvím nepřemožitelného hrdiny Boba Saint-Clara vyřizuje se sousedy, řemeslníky a svým nakladatelem, zkrátka každým, kdo se mu plete do života. Ten je ovšem čím dál víc poznamenaný konfrontací jeho dokonalého hrdiny s autorem samotným a především s krásou sousedkou socioložkou. Takřka dokonalá parodie, v níž se realita mísí s fikcí v závislosti na autorově náladě. 2.3.2010 Tak při dnešní repríze jsem si to vychutnal víc než kdykoli předtím. "Už to byl starý muž a nevydržel to."(27.6.2007)

 • castor
  ***

  Parodie na špionážní kousky nabízí na jedné straně uťápnutého pokuřujícího spisovatele a na té druhé nezničitelného agenta, kterým by se spisovatel ubíjející se ve vlastním nevydařeném světě a v zatuchlém bytě rád stal. Až sličná sousedka s nesmírně kouzelnýma nohama ho přinutí něco udělat. Dvojrole, která posílá Belmonda do absurdních situací vytvořených právě jeho supermanovskými akcemi, dává francouzskému sympaťákovi v rukou Philippe de Brocy potřebný prostor, jenže já se nějak zapomněl uvolnit a vlastně i bavit. Dobré nápady jsou v té přitažené vykonstruovanosti poměrně rychle vyčerpané. Víc než celoživotní frajer mě navíc lákaly ony kouzelné nožky Jacqueline Bisset..(7.4.2013)

 • Pierre
  ****

  Zběsilé tempo nápadů, sice ve druhé polovině trochu poleví. Ovšem, jako parodie béčkové akční literatury, to funguje skvěle. Řekl bych, ale že spousta vtípů se skrývá v nenápadných detailech, kterých si nemusíte ani všimnout. To ovšem ale není jediná přidaná hodnota. Ještě zde máme zajímavou postavu, zkrachovalého spisovatele, co si svoje mindráky lečí na psacím stroji. Samozřejně, že je to komická figura. Ale určitě má nést i nějaké nadčasové sdělení.Škoda, jen klišé závěru a toho, že jsem ten film viděl až dnes. Protože, dřív bych mu asi byl schopen nasolit 5. Teď už to vidím jen na pěkné 4.(7.10.2017)

 • Oskar
  ****

  Francis Veber napsal i lepší komedie, ale tahle je výjimečná v propojení civilního světa ošuntělého spisovatele a nablýskané říše, kde žije jeho románový hrdina. Viděl jsem několik filmů, kde šlo o něco podobného, ale obě dějové roviny v nich vždycky probíhaly paralelně, střídaly se. V Muži z Acapulca do sebe vzájemně prosakují. Uprostřed románové přestřelky na pláži překáží uklízečka, luxující písek, když na psacím stroji zlobí písmenko "r", hrdina mluví jako blbec (Bissetová: "Kam nás to vedou?" Belmondo: "Do vltulníku, dlahá.") atd. :-) Oba herci jsou ve dvojrolích tak zábavní, že to (minimálně napoprvé) zakryje všechna hluchá místa. Evergreen. 80%(28.12.2005)

 • - Přibližně v 21. minutě je vidět, jak Francoise Merlin (Jean-Paul Belmondo) píše na novém bílém psacím stroji, ačkoliv si jej koupí až o několik záběrů později v 26.minutě. (VlastaFlaksa)

 • - Ve druhé polovině filmu zhruba v 58. minutě má Francoise Merlin (Jean-Paul Belmondo) na psacím stole vázu s kopretinami, které mu přinese Kristýna (Jacqueline Bisset) později, téměř v závěru filmu v čase 1:15. (VlastaFlaksa)

 • - Ve scéně z podzemí pyramidy nechal režisér polít schodiště pravou zvířecí krví z jatek. Zápach v ateliérech byl cítit ještě hodně dlouho po dokončení filmu. (Sfinkter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace