poster

Muž z Acapulca

 • Francie

  Le magnifique

 • anglický

  The Man from Acapulco

 • Slovensko

  Muž z Acapulca

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Chytrá francúzska komédia, ktorej dominantou je tradične skvelý Belmondo. Ešte väčší obdiv však u mňa majú scenáristi, ktorým sa podarilo veľmi šikovne pohrať s myšlienkou fantazírujúceho spisovateľa, ktorý sa sám prevteľuje do svojho vlastného knižného hrdinu a skrýva sa v jeho identite ako vo svojom vysnívanom alter-egu. Zároveň lišiacky a vtipne konfrontuje realitu a vysnené scény, a oboje sa prelínajú v jeden súvislý celok. Veľmi podarené a elegantné. 80%.(29.7.2014)

 • H34D
  ***

  Zprvu neskutečně úderné, vtipné, lehké, (sebe)parodické, ale nápady jsou strašně rychle vyčerpány, Bob Saint-Clare už po pár minutách nemá co nabídnout a procitnutí do šedi reality také není nikterak... Barevné. Výborný námět mi nepřišel nejlépe zužitkován, film prostě neudržel tempo, postrádá větší sofistikovanost i podnětnější sebereflexi - Belmondo si prostě pohrál se sebou samým, pak spadl do romantického klišé a dal vzniknout jen tak trochu příjemnějšímu splachovacímu zážitku. 6/10(26.11.2009)

 • Marek1991
  *****

  Pre mladšiu generáciu by som povedal, že je to podobné Horúcim strelám, no toto malo aj celkom umeleckú tvár a nebyť tých zvratov, ktoré úplne zmenili film, tak by som nad tým možno len zdvihol obočie. Je to plné absurdít, no postupne to vtipné aj je a má to hlavne zaujímavý príbeh. Toľko heftov a tak nápaditých sa len tak nevidí, mnohé súčasné komédie sa môžu priam strčiť do kanála popri tomto. Paródia, ktorá za približne 90 minút dokáže človeku zdvihnúť náladu.(11.3.2014)

 • Rosalinda
  *****

  "42 x 5, to už je knížka, ne?" Jedna z The Best rolí "komediálního" Bebela. Dvě protichůdné polohy naprosto úžasně ztvárněné... V obou je Belmondo ve svých nejlepších letech naprosto neodolatelný. K tomu skvěle namíchaná komedie. Komedie nad komedie, která bude skvělou komedií v jakémkoli roce a po jakémkoli počtu zhlédnutí. Prostě "inteligentní sranda" podkreslená jasnou a zvučnou Bollingovo hudbou. Není co dodat.(8.4.2012)

 • gabin(a)
  *****

  Nikdo neuměl zparodovat sám sebe tak jako Belmondo. "Ano, je ze mě lazar!" "Yes !No!OK!" Na celý film koukám (i když je to po nevímkolikáté) s pusou od ucha k uchu a kochám se a kochám. A pánové se určitě kochají též, protože Jacqueline Bissetová je fakt krásná (má přece ty ramena z mramoru:-)) Scéna s tlumočníky mě vždycky odrovná a když pronesu větu "Naštěstí umím polsky", což je pravda, tak vždycky všichni vědí, o co jde a hned je líp. Opět dokonalí herci ve všech rolích i těch malých (Jean Lefévre: "Tak my si Vás napíšeme na červééén!"). Skvělý dabing. Jinak se připojuji k těm pochvalným komentářům, nemám co dodat.(11.1.2010)

 • - Během natáčení slavil Belmondo čtyřicátiny, po demolici většího množství hotelového zařízení musel vypsat poměrně štědrý šek. (Sfinkter)

 • - Klasický český dabing s Janem Třískou výrazně pozměnil vyznění filmu. Nejenže Tatiana byla přeložena jako Ariana, ale i Albánie byla změněna na fiktivní stát Marina Venetta. Ve scéně s tlumočníky mluví dva muži dokonce česky. (L_O_U_S)

 • - Natáčanie filmu Muž z Acapulca prebiehalo v Paríži a mexických mestách Puerto Vallarta a Aguacate. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace