poster

Muž z Acapulca

 • Francie

  Le magnifique

 • Itálie

  Come si distrugge la reputazione del più grande agente segreto del mondo

 • Slovensko

  Muž z Acapulca

 • USA

  The Man from Acapulco

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marek1991
  *****

  Pre mladšiu generáciu by som povedal, že je to podobné Horúcim strelám, no toto malo aj celkom umeleckú tvár a nebyť tých zvratov, ktoré úplne zmenili film, tak by som nad tým možno len zdvihol obočie. Je to plné absurdít, no postupne to vtipné aj je a má to hlavne zaujímavý príbeh. Toľko heftov a tak nápaditých sa len tak nevidí, mnohé súčasné komédie sa môžu priam strčiť do kanála popri tomto. Paródia, ktorá za približne 90 minút dokáže človeku zdvihnúť náladu.(11.3.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Komupak to Rodriguez telefonoval, když mu vlezl ten žralok do telefonní budky?" Asi nikdy nikdo nemachroval před nedbale zahaleným poprsím s takovou lehkostí jako Bob Saint-Claire, nikdo přitom neskákal z posilovny ke klavíru, neveršoval při střelbě a s lehkým nezájmem nedecimoval gangsterskou základnu. Já jsem se u toho vždy skvěle bavil a to přitom ani neumím plynně marinovenetsky.(13.8.2011)

 • L_O_U_S
  ****

  Skvělá komedie plná neuvěřitelných gagů, jejichž četnost ve druhé polovině ovšem klesá. Postupem času jsem ale dokázal přijít na chuť i té spisovatelské linii. Kdo z nás si aspoň ve svých představách nedává dohromady šílená díla, ve kterých se vypořádává s těmi, kteří se nechovají úplně podle jeho představ – a ani zdaleka nemám na mysli jen neschopné řemesníky. Jak člověk stárne, začíná tomu Merlinovi, utopenému v šedivé skutečnosti a hledajícímu únik, postupně rozumět. „Sežral ho žralok, když telefonoval.“ (17.)(13.9.2006)

 • tron
  ****

  „To je ono. Vraz tam sex. Brutalitu! Násilie!“ Vždy, keď ide MUŽ Z ACAPULCA v televízii, rád si ho znova pozriem. A to nepatrí Belmondo k mojim obľúbeným hercom a pred francúzskou uprednostňujem americkú kinematografiu. Skvelá, ostrá a zábavne bláznivá jazda, parádne vykresľujúca kontrast medzi šťúplo zakríknutým spisovateľom akčných brakových paperbackov a dokonalým špiónom, ktorý neminie a ktorého posteľ nikdy nie je prázdne.(19.1.2008)

 • Hellboy
  *****

  Naprosto skvělá komedie s báječným Belmondem v sebeparodující dvojroli ošuntělého spisovatele, loosera Francoise Merlina a božského magnifique super-špiona Boba Saint-Claira. Film se na první pohled může zdát jednoduchý, zápletka prostá, ale ve skutečnosti je důmyslně propracovaný a jeho největší síla leží v detailech, ať už co se týče dokonalého prolínání Merlinova pařížského světa do agentova Acapulca plného mrtvol, tak v případě scén parodujících (nejen) bondovky... Vtipné scény: Rodriguez byl sežrán žralokem v budce když telefonoval; Ta nevěsta na mě střílela na letišti; Bylo podezřelé, jak před náma pořád maloval tu bílou čáru; -Kam nás to vedou? - Do vltulníku. Ale nelozčilujte se, má dlahá. Já vás z toho malélu dostanu! ; Ariano, mě je trapné představit vám největšího padoucha světa:D ; atd atd. báječná je taky hudbička, všudypřítomní mexičti mariachis a naskakování do auta:) Zábavné jsou také scény, kdy se naštvaný spisovatel rozhodl s agentem zatočit, je cítit, že scénaristé se skutečně vyblbli! Tohle je prostě film, který když dávaj v televizi, tak se koukám.(22.11.2004)

 • - Během natáčení slavil Belmondo čtyřicátiny, po demolici většího množství hotelového zařízení musel vypsat poměrně štědrý šek. (Sfinkter)

 • - Francoise Merlin (Jean-Paul Belmondo) jezdi ve stejném voze jako poručík Columbo (Peter Falk) ze stejnojmenného seriálu Columbo (od r. 1971). Jedná se o Peugeot 403. (Jizni Tlapa)

 • - Začátky natáčení byly docela krušné - pro kameramana téměř nepoužitelné vyprahlé mexické lokace, laboratoří poškozená část vyvolaného filmu a Belmondův pochroumaný kotník po skoku z jedoucího auta. Proto si celý štáb udělal na čas jakýsi "oraz", aby se vše mohlo dát do pořádku. (Sfinkter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace