poster

L'Insoumis

 • Itálie

  Il ribelle di Algeri

 • anglický

  The Unvanquished

Drama

Francie / Itálie, 1964, 115 min

 • vesper001
  ***

  Je fajn mít svá traumata vyřešená. Škoda, že to Delon do natáčení Nepodrobeného nestihl. Vzhledem k tomu, že je mu prý hlavní postava velmi blízká, lze jí přisoudit autobiografické rysy. Legionář Thomas Vlassenroot je tvrdý a osamělý mladý muž s neuspořádaným rodinným životem a s ne zrovna idylickými vzpomínkami na Alžír. Vyprávění kolísá mezi válečným dramatem a milostným melodramatem, ale nějaké extra napětí se nekoná: Thomas jakoby jen pořád hledal místo, kde umřít. Protože divák spolu se všemi postavami dobře ví, že válka je předem prohraná, dopad příběhu není takový, jako kdyby bylo možné do poslední chvíle doufat v happyend. Obávám se, že to je hlavní slabina jinak kvalitního filmu.(19.7.2013)

 • Flego
  ***

  Potenciál filmu je veľký a hoci pri nesmiernej snahe Alaina Delona ( zároveň jeho prvá produkcia ) sa nedá hovoriť o veľkom úspechu. Možno je to neucelenou žánrovou pestrosťou, keď sa mieša vojnová dráma, romantika, noir a thriller, možno len prílišnou patetickosťou hlavného hrdinu, dezertéra Thomasa, ktorý pomáha mladej právničke. Všetko nasvedčuje, že väčšiu pomoc potrebuje on... Snímok je však dobre natočený po technickej stránke, pomalá kamera je stále v pohybe a tak sledujeme postavy so všetkých strán, čiernobiely formát filmu taktiež svedčí a hudba je síce úsporná ale pôsobivá. Druhý komentár.(30.5.2018)

 • - Film se měl původně jmenovat L´Mort Du Loup, v překladu Smrt vlka, na památku francouzského básníka 19. století Alfreda de Vigny. (vesper001)

 • - Ve Francii byl film kvůli protestům stažen z kin a nakonec se promítal ve "zkomolené verzi".
  (Rosalinda)

 • - Alain Delon se při natáčení několikrát zranil, nejhůř při natáčení válečné scény ve skalách, kdy si poranil nohu. (vesper001)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace