Zabij mě třikrát

• Austrálie Kill Me Three Times (více)
Trailer

Když zabiják přijme nabídku zavraždit za slušný obnos krásnou surfařku, zjistí, že není jediný, kdo jí jde po krku. A tak se musí v honbě za tučným výdělkem vypořádat ještě s ostatními vrahy, aby na svůj neposedný terč zamířil jako první. V temném komediálním thrilleru ztvárňuje Simon Pegg nájemného vraha Charlieho Wolfa, který zjistí, že není jediný, kdo jde po krku svůdné krásce (Alice Bragová) ze slunečného ráje surfařů. Charlie se záhy ocitne uprostřed tří záležitostí: vraždy, vydírání a pomsty. Ve filmu se dále představí Sullivan Stapleton v roli hazardního hráče, který se snaží splatit svoje dluhy prostřednictvím riskantního podvodu s životním pojištěním, Teresa Palmerová jako maloměstská Lady Macbeth, Callan Mulvey v roli žárlivého majitele plážového klubu s tučným kontem, Luke Hemsworth coby místní surfař, který bojuje za ženu svého srdce, a Bryan Brown jako zkorumpovaný policajt, jenž se z těchto kšeftů snaží vytřískat svůj podíl. (HBO Europe)

Trailer

ORIN

Před zhlédnutím Kill me Three Times je potřeba si dát pozor na tři věci: 1) Simon Pegg tu hraje jiný typ postavy, než je obvyklé; 2) Film se jako komedie jen tváří; 3) I přes poměrně krátkou stopáž se film táhne jako pobřeží Austrálie. Je to docela škoda. Pokud totiž přistoupíte na odlišný koncept a pomalé tempo, film a jeho specifická atmosféra si vás může získat. A na nejlepší vtip se vyplatí počkat si do úplného konce. ()

filmsim

Hravá australská gangsterka. Scénář sice občas zaskřípe, ale díky úžasné režii, naspeedované kameře a slušnému soundtracku to ani tak nevadí. Hlavním tahounem je samozřejmě přesně padnoucí Simon Pegg coby charismatický nájemný zabiják Wolf. Pegg konečně dostal trochu jiný styl role, než dostává normálně a vyhrál si s ní na výbornou. Zbytek herců je pro mě neznámých, ale nikdo nepředvedl vyloženě zlý výkon, krom velmi prkenného L.Hemswortha, který moc hereckého talentu nepobral. Akce je tu tak akorát a je velmi dobrá a náležitě krvavá. Na poli hodinky a půl se jedná o opravdu svěží podívanou, která pobaví a příběhem nejednou překvapí. 7.5/10 ()

Firebug

Mám rád nechronologické podávání příběhu a díky slušné práci s kamerou, se světlem a krásami australské přírody se dočkáte i několika oku lahodících záběrů. Nicméně film nemá moc výrazný ksicht, šťávu, koule, údernost - říkejte si tomu jak chcete - zkrátka (minimálně v první půli) nebaví. Humor příliš nefunguje. Skoro žádné z postav nelze fandit, protože nemají žádnou hloubku, historii, názor... Na Pegga, Palmer a Bragu se ale dívá příjemně. Celkově je tedy můj zážitek takový nijaký a z hlavy se to vykouří raz dva. Průměr (2-3*) zaokrouhlen na lepší 2*. _____p.p.č.: Porovnávání s "tarantinovkami" je hodně mimo mísu. Více mě bavil i ten Redirected. ()

Johnny.ARN

Až prekvapivo príjemná austrálska vypatlanina, so skvelým Peggom v hlavnej úlohe a zaujímavým obsadením okolo neho. Nikdy neviete čo sa stane, kto s kým pícha a kto koho a ako zabije. Záver je síce konvenčný, ale o to zaujímavejšie vyznieva celá dejová línia s rozuzlením. Pekné prostredie, veľa krvy a vybuchujúcich áut. Ako vravím, príjemná, vtipná blbina. 3 z 5 ()

Morholt

Trocha Ritchieho z dob před Madonninou lobotomií, špetka Tarantina, Simon Pegg užívající si roli nájemného zabijáka, přehledně zamotaná zápletka a rouzmně dávkovaný černý humor. A za pozornost stál i zbytek herců se šmrncovní Teresou Palmer v čele. Jo, byl tu zase nějakej Hemsworth, ale tohle jméno už beru jako nutný zlo a tenhle to ani nijak zvlášť nekazil, ačkoliv talentu pobral snad ještě míň, než jeho provařenější bráchové. Prostě jsem se bavil. 70% ()

• Charlie Wolfe (Simon Pegg) jazdí vo filme na aute Oldsmobile Toronado 1967. (Laslo)
  • Snímek se natáčel v australském Perthu a okolí. (Zdroj: IMDb.com.) (Yardak)
  • Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 2014 v sekci Contemporary World Cinema. (Terva)