Zabij mě třikrát

• Austrálie Kill Me Three Times (více)

Když zabiják přijme nabídku zavraždit za slušný obnos krásnou surfařku, zjistí, že není jediný, kdo jí jde po krku. A tak se musí v honbě za tučným výdělkem vypořádat ještě s ostatními vrahy, aby na svůj neposedný terč zamířil jako první. V temném komediálním thrilleru ztvárňuje Simon Pegg nájemného vraha Charlieho Wolfa, který zjistí, že není jediný, kdo jde po krku svůdné krásce (Alice Bragová) ze slunečného ráje surfařů. Charlie se záhy ocitne uprostřed tří záležitostí: vraždy, vydírání a pomsty. Ve filmu se dále představí Sullivan Stapleton v roli hazardního hráče, který se snaží splatit svoje dluhy prostřednictvím riskantního podvodu s životním pojištěním, Teresa Palmerová jako maloměstská Lady Macbeth, Callan Mulvey v roli žárlivého majitele plážového klubu s tučným kontem, Luke Hemsworth coby místní surfař, který bojuje za ženu svého srdce, a Bryan Brown jako zkorumpovaný policajt, jenž se z těchto kšeftů snaží vytřískat svůj podíl. (HBO Europe)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

Není Wolf jako Wolfe. Oba sice řeší problémy, ale s naprosto rozdílným výsledkem. Winston Wolf přijíždí na místo za 9 minut a třicet sedm sekund, dá si kávu, jednoduše rozdělí úkoly a smaže stopy navždy. Charlie Wolfe se dostaví za jednu až dvě hodiny a rozehraje složitý plán, ve kterém se místo pro chybu vždycky najde. Já se přitom celkem bavil, ale těch naivních zvratů tam bylo celkem dost a rozhodně mne nepotěšila skutečnost, že jsem viděl více mrtvých lidí než živých klokanů. To se u australského snímku neodpouští, i když úchvatná příroda o odpuštění žadonila celkem přesvědčivě. ()

Malarkey

Kdyby v tom nehrál Simon Pegg, tak to a si ani nezapnu, ale že jsem byl právě na něj zvědavej, tak jsem tu hodinu a půl zkousnul. A mám pocit, že bejt to delší, tak skončím na lobotomii mozku. On už ten název filmu „zabij mě třikrát“ jasně určuje, že tady o logiku moc nepůjde. Nejde ale jen o logiku, ale i o příběh, kterej je tak strašně vadnej a nezábavnej, že nudnější a debilnější jsem dlouho neviděl. Takže zbývá jenom Pegg, kterej to se svým vrahounem tak nějak zachraňoval. Pořád to ale v rámci celého filmu bylo hodně málo. ()

ORIN

Před zhlédnutím Kill me Three Times je potřeba si dát pozor na tři věci: 1) Simon Pegg tu hraje jiný typ postavy, než je obvyklé; 2) Film se jako komedie jen tváří; 3) I přes poměrně krátkou stopáž se film táhne jako pobřeží Austrálie. Je to docela škoda. Pokud totiž přistoupíte na odlišný koncept a pomalé tempo, film a jeho specifická atmosféra si vás může získat. A na nejlepší vtip se vyplatí počkat si do úplného konce. ()

tron

Mal som pocit, že pôjde o druhý Dokonalý únik a namiesto toho som dostal film, ktorý dobre vyzerá (Austrália), ale nemôžem povedať, že by ma bavil. Je profesionálne nakrútený a hrajú v ňom dobrí herci, ale mimo Pegga nikto zábavný. Vlastne sú všetci nesympatickí, vrátane snajperky z Predátorov. Scenár nie je zlý, ale mňa tieto typy nebavia. Nie príliš cnostné postavy, kde každá má niečo za ušami, občas niekto niekoho odpraví (aj omylom, viď. nezabudnuteľný moment v Zakázanom ovocí, kedy sa zabijak potkol na schodoch a vystrelil si mozog), dejú sa nepravdepodobné nehody a kuriózne náhody, raz za čas sa objaví nečakaný až šokujúci zvrat a všetko sa s pribúdajúcimi minútami bizarne zaplieta, preplieta a doplieta, až sa v tom ani divý somár nevyzná. ()

S.Quentin QUALE

Pegg nám nějak klopítá. Vůbec ne ve hraní, ale výběrem filmů. Ale jako abych nebyl za hovado, tak i když se nejedná o nijak spletitý příběh, dokázal si mě po pár srágorách udržel vzhůru i bez myšlenek na amfetamin, takže nějaký ten digitální krví postříkaný průměr sem plesknu. Jako "gangsta" jednohubka to projde, ale veškerá očekávání bych s dovolením pokrotil. 50% ()

• Snímek se natáčel v australském Perthu a okolí. (Zdroj: IMDb.com.) (Yardak)
  • Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 2014 v sekci Contemporary World Cinema. (Terva)
  • Charlie Wolfe (Simon Pegg) jazdí vo filme na aute Oldsmobile Toronado 1967. (Laslo)