Bazén

Francie / Itálie, 1969, 120 min

Jacques Deray

Gérard Beytout

Paul Cayatte

Přitom se tady vlastně vůbec nic nestalo. Slušná atmosféra, výborné herectví, krásná Romy a ještě pěknější Jane Birkin, k tomu Delon v nejlepších letech a Maurice Ronet jako záporák, solidní dabing ČT, tenhle film si buď pronudíte nebo docela pěkně užijete. Zkusíte-li to druhé, počítejte prosím s tím, že v tomto filmu je téměř vše nevyřčené, a vy jste ti, co si domýšlí a namáhají fantazii.(16.4.2012)

Já prostě podobný typ filmu miluju. Miluju, když dramatickou scénu nezvýrazňuje hudba, ale jen pohledy očí. Samozřejmě na tohle je potřeba herecký extratřídy, ale to v případě Alaina Delona a Romy Schneider je samozřejmost. Navíc jsou to nejen mimořádní herci, ale i krásní lidi. Při pohledu na Delonovu postavu jsem rád, že jsme se sprchoval před filmem, protože vidět se po filmu....no, prostě nerad chytám mindrák těsně před spaním. Stejně obdivuju holky, když koukají na Delona a pak jdou a dají pusu tomu svýmu nedelonovi v křesle, s lahváčem v ruce. A Romy ? Jak by řekl kůň "pffrrrr". Herecký koncert a dusnou atmosféru nedělají jen herci, ale i vynikající práce Jacques Deraye, vzpomeňme třeba na Povídku o policajtovi, on prostě tohle umí dokonale. Jacques Deray by totiž i z dvouhodinovýho záběru na hovno, dokázal udělat drasťák.(4.10.2009)

Slunce, horko, pot, žhavá láska, Alain a Romy, co více si přát... možná trošku chladnokrevné akce, a ta ve filmu také nechybí :) ano, Bazén se mi hodně líbil - celkově postavy byly vymyšleny tak, aby člověk o nich přemýšlel - tak přemýšlím, a Jean Paul (Delon) byl opravdu velmi přitažlivý i při záporných scénách. (jak jinak)(5.2.2014)

Zajímavé ztvárnění vztahu, které je Jean-Paulem (dobrý Alain Delon) plasticky měněn podle potřeby a vnitřního rozpoložení. Jeho partnerka Marianne (nyní už půvabná Romy Schneider) prožívá nejdříve idylu, poté úplný rozpad a opětovné sblížení. Jejich přítel Harry (Maurice Ronet) je přitahován Mariannou a nakonec zabit Jean-Paulem z kombinace uražené ješitnosti, dobyvačné touhy, opilosti a pomstychtivosti. Harryho dcera Penelope (Jane Birkin) se stane rozbuškou mezi nimi. Ona svého otce nenávidí, protože se s ní hlavně chlubí jako se svojí novou trofejí, i když jako dcerou. A je mladicky přitahována k Jean-Paulovi a způsobí krizi v jeho vztahu. Nakonec vražda, která se měla stát začátkem nového života a nového vztahu, naopak posílá cizí prvek pryč a stabilizuje se určitý odosobněný faktor a sobectví ve staronovém vztahu.(25.4.2010)

• Chrustyn

Člověk tu čeká detektivku (přítomnost Delona, režiséra Deraye a žánr krimi, thriller) a dostane podivné existenciální drama, které mi spíše evokovalo filmy italské produkce, (čemuž pomáhá i prostředí) které po celou dobu a velice pomalu směřuje k tomu, co divák tuší prakticky od začátku. Ovšem než se k tomu dopracuje, trvá to táááááák dlouho.(8.3.2014)

• - Když se režisér Jacques Deray radil s Alainem Delonem, kdo bude hrát roli Marianne, Delon naléhal, aby to byla právě Romy Schneider. Prohlásil, že chce, aby to byla jedině Romy a nikdo jiný. Nejprve byl producent a distributor proti, avšak nakonec se herci podřídili. (Monco)

• - Delon se tou dobou vzpamatovával z rozvodu s Nathalií Delon a po dobu natáčení byl ubytovaný na haciendě Brigitte Bardot. (Rosalinda)

• - Herečky, o jejichž obsazení do role Marianne tvůrci uvažovali, byli Nathalie Wood, Monica Vitti a Angie Dickinson. (Monco)