poster

Salinger

Dokumentární / Životopisný

USA, 2013, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ***

  Dobrý obraz jednoho z nejvýznamnější spisovatelů Ameriky posledního století - a toho tolik nenapsal - dokument, který se zabývá jeho tvorbou, jeho životem, jeho dopadem na další, ale je nesmírně kažen hranými scénami, jež jsou zde naprosto zbytečné a nijak neumocňují to, co je pamětníky a dalšími sdělováno. Salinger je ale jednoznačně zajímavou osobností. Vlastně byl.(30.1.2018)

 • KlonyIlony
  *****

  Výborný počin. Dobře jsou shrnuty zásadní životní momenty a idiosynkazie tohoto excentrika (géniové to mají těžké…). Až po shlédnutí mi došlo, jak významné musí být dílo, které zůstalo v pozůstalosti, a které se začne od příštího roku vydávat. Už jsem o tom slyšel, ale nevěděl jsem, že je to taková bomba.(2.6.2014)

 • selviskhed
  *****

  Hroznej maratón. Ale skvělej. Rozhodně nejzajímavější dokument, jaký jsem kdy viděl. tl;ww verze: Povídky z pozůstalosti budou vycházet mezi léty 2015 - 2020. A ví se, o čem budou.(30.6.2014)

 • Pretender
  *****

  "I may present questions in my writing in a certain way but I do not pretend to know the answers."(24.9.2015)

 • Popluh
  ****

  Síla Salingerovi osobnosti utáhne i většinu těch zbytečných hraných pasáží a fakt, že je to místy stejně (a v případě dokumentu i nepatřičně) citově vyděračský jako některé "oscarovky" ze stáje Weinsteinovic sourozenců. I tak ale díky tématu prominete často velmi nekošer servírování faktů a celkovou roztříštěnost a nesoudržnost.(27.9.2014)