Juliette a Juliette

Juliette e Juliette

Komedie

Francie / Itálie, 1974, 90 min

• rt12

Přeskakování z obrazu do obrazu, spousta humbuku a hádek, nic nedořešeno do konce. Chvílemi přemýšlíte o co tam vlastně jde. O vztahy ,o feminismus, o sex? Nakonec se utvrdíte v tom, že celý film je o hovně. Všichni moji miláčci (Annie, Marlène a Pierre), tímhle filmem šlápli vedle.(12.7.2014)

• Enšpígl

Když jsem před filmem viděl zdejší hodnocení, říkal jsem si, blbost s triem Annie Girardot + Marlene Jobert + Pierre Richard se přece nemůžu nudit. Chyba, hodnocení tentokrát nelhalo. Annie a Pierre dělali co mohli a vlastně neposrali žádnou svou scénu, ale z hovna bič neupleteš. Film trpí větší obsahovou nicotou než naše rozkradená státní pokladna.(31.1.2011)

No tak tohle se moc nepovedlo. V podstate nulovej pribeh, kde je bud banda feministek na dvorku a nadava na chlapy a nebo dve hlavni zensky resi svy problemy. Ve vysledku se tak nekdo kazdou chvily hada a ma to bejt asi vtipny. Bohuzel moc neni a to ani presto, ze jak Girardot, tak Jobert jsou docela fajn, Jobert to navic docela slusi. Aspon, ze obcas pribehne na pomoc Richard, ten by si sice zaslouzil hlavni roli a ne delat pricmrndavace, ale na druhou stranu aspon nehraje svyho klasickyho zmatkare, ale zarostlyho, nekdy i chlastajiciho boxera. Samozrejme ne buhvijak uspesnyho boxera, nicmene i tak to je prijemna zmena. Celkove se tu sice par forku najde, hlavni herci jsou fajn, ale to vic nez 3* neda.(31.1.2011)

Annie vs. Marléne a k tomu všemu Pierre, no panečku, to je sestavička. Přese všechno vytýkající tomuto snímku se mi líbil. Je názorově orientován jistým směrem, ale Richard roztomile, opět, klasicky bláznivý a směšný, Girardot v roli novinářky, rázné, která má názor, Jobert rověnž v roli jemné ženy s tvrdým půdorysem..! :-)(3.12.2009)

Už jen vědomí, že Richard hraje boxera, mi přišlo neskutečně zábavné. Naneštěstí se humor z filmu brzy vytratí a zůstane jen expresivně feministická splácania (a zt ohot trojsloví mi vadí jen ta splácanina, trochu ta expresivnost, feminismus vůbec, když je tradičně filmově vykonstruovaně vyhrocený). Když tam ale začne pihovatá zrzka Marlene Jobert ěhat v minisukni a kozačkách, je to vlastně všechno úplně jedno.(21.9.2017)

• - Sama Annie Girardot (Juliette) v úspěch filmu nevěřila. Nebyla spokojena se svoji postavou, která jí připadala špatně napsaná. Ale vzhledem k tomu, že už na film podepsala smlouvu, nemohla z něj vycouvat. Snímek se skutečně nedočkal diváckého úspěchu a kiny prošel takřka bez veřejného zájmu. (Pierre)