Všechno uvidíme

• Francie On aura tout vu (více)

Francois Perrin, reklamní fotograf, je už znechucený a unavený desítkami reklam na prací prášky, spodní prádlo, lahodné sušenky. Chce točit film. Jeho nejlepší přítel mu ale napsal poetický scénář, že to každého producenta vyděsí. Jen jeden je ochoten dát na film peníze - jenom místo poetiky tam hlavně chce mít hodně tvrdé erotiky (oficiální text distributora)

MJMilan

Tohle je jeden z nejlepších romantických filmů, jaký jsem kdy viděl a přitom je paradoxně z pornografického prostředí a se skvělým hercem převážně komických až šaškovských rolí. Především se mi líbí, že je svým tématem a zpracováním úplně jinde než ostatní romantické filmy. Ono vymyslet romantický scénář je možná příliš jednoduché, či lacinné, avšak udělat kvalitní pornáč z obsahem romantického filmu, to je ta pravá práce pro Francoise Perrina! ()

Frenegonda

I čert snáší na větší hromadu. A když už se má něco posrat tak se to posere odshora dolů. Francois se dostal do pěknýho průšvihu. Původně chtěl nafotit skvělou sýrovou reklamu, ale přilítla tam ta blbá moucha a... Pak chtěl natočit skvělý citlivý film hlavně o duši... ale producent má rád výrazy jako NA KOLENA TY PSICE... ()

bloom

Jak Francois Perrin (Pierre Richard - kdo jiný) točil pornofilm a jak se ze scénáře "Zrcadlo duše" stala "Pochva". Situační komika a satirické prvky nezapřou rukopis Francise Vebera. Obsazení vedlejších rolí se povedlo, Jean - Pierre Marielle je opravdu vypočítavý pornomagnát, Henri Guybet má v podstatě podobnou roli jako ve filmu Hořčice mi stoupá do nosu a Gérard Jugnot je také celkem často na plátně, nicméně nemá moc dialogů a nepředvede naplno, co umí. Vrchol filmu opravdu přichází ve chvíli, o které píše Mardoša. Sympatické mi bylo, že postava Miou - Miou byla členkou kabaretu Le Splendid, který skutečně existuje a dva členové souboru, Michel Blanc a Marie-Anne Chazelová, tu dokonce hrají sami sebe. Doporučuji se na to kouknout s titulky. ()

argenson

Ve srovnání s jinýma Richardovýma kouskama je tohle trochu slabší. Chudokrevný vývoj děje s mnoha řečma o ničem. Pro mě jediný vtipný moment zajistila sexuální scéna Henri Guybet - Sabine Azéma. A bezchybná je postava Renée Saint-Cyr. Ta na svůj věk neskutečně dobře vypadá, k tomu je ukázkově prudérní, ale protože je zároveň ostřílená byznysmenka, tak dobře slyší na cinkání zlaťáků. Tak je to správně. ()

Tosim

PROPÁSNEME PRVNÍ EJAKULACI! S tím pornem je to také těžké. Zobrazje jen "TO", zatímco erotické filmy se pokoušejí i o "umění" a "příběh." S tím já tedy nesouhlasím. Erotické filmy, tedy ty, které vysílá např. nova (a těch dalších je opravdu minimum), jsou stejně stupidní, jako porno, jen jejich tvůrci nemají dost kuráže, prostředků, možností, či co já vím čeho, aby nějaké to péčko natočili. A s filmy o natáčení filmů s erotikou je to podobné. Já osobně jsem se bál, aby snímek neszklouzl do vulgarity (i když je to těžké, pro někoho je i jen film o pornu vulgaritou), ale lákalo mě jméno scénáristy Francise Vebera, který mě ještě nikdy nezklamal. Nestalo se to ani tentokrát. Jeho některé současné filmy jsou i přes prvoplánovou komiku chvílemi velice hluboké, čehož se mi tady nedostalo, některé postavy byly spíše figurky, ale cením si toho, že byl film trefný (stačí jedna věta a řekne vám toho víc, než rozbor), směšný (při některých hláškách jsem se chechtal opravdu hlasitě) a nečekaně také dojemný (hlavně ve vztahu Francoise a Christine - výborná Miou-Miou.) Při takové kadenci člověk zapomene, že sleduje i film o morálce. Té umělecké neméně. Celkově shrnuto - příjemné překvapení, i přeze všechno, co jsem vypsal ze začátku. MYSLELA JSEM SI, ŽE TOČÍŠ PORNO, NE VAUDEVILLE! ()