Nalevo od výtahu

• Francie À gauche en sortant de l'ascenseur (více)

Ve francouzské situační komedii režiséra Edouarda Molinara Nalevo od výtahu hraje Pierre Richard výtvarníka - tichého, klidného, plachého a spořádaného muže, kterého má konečně, po celých měsících tajného zbožňování, navštívit v bytě vdaná Florence. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. Všechno začne, jako v mnoha dobrých komediích zabouchnutými dveřmi. (Česká televize)

Micione

Mít za sousedy extrémně žárlivý pár by možná ještě nebylo to nejhorší. Co ale dokážou způsobit zabouchnuté dveře a obyčejné požádání souseda o výpomoc :) Potom se není co divit, když tady už i zapřísáhlý abstinent mění svoje zásady a i tu blbou „ballantinku“ shledá coby radostnou spásu. Má žena si ohromně rozumí s naším sousedem. Oni se přímo zbožňují... ()

Master19

Výtečná komedie s neopakovatelným Richardem a nepřehlédnutelnou Emmanuelle Béart. Jednoduchému a klidnému humoru tohoto filmu se nedá odolat. ()

Dreadd

Dveře si právem vysloužily své místo v titulcích. Přestože se gagy často opakují, neděje se tak bezúčelně. Pierre Richard už předtím ukázal, že tento typ role mu velmi dobře sedí a obě osudové ženy jsou velmi sympatické. Kromě hádky ke konci filmu je Nalevo od výtahu výborná komedie, která dokonale využívá malý prostor. ()

Autogram

V hlavnej úlohe okrem dvoch svojráznych mužov a dvoch nádherných žien aj jedny neposlušné dvere, čo je uvedené aj v titulkoch. Pierre je herec pre komédie a tu sa nedorozumeniami alebo priamo šialenosťami vybláznil až na úroveň Funnesovky. Miestami to ale viazne s nepochopiteľnými zvratmi priplátanými očividne nasilu, krátke trvanie je ale celkom primerané. Žiadny filmový skvost, ale zábavná francúzska šialenosť s nečakaným vkusným striptízom. ()

manonfire

"Ano má s mojí ženou velmi přátelský vztah." Francouzsky milé, vtipné, pošetilé, to je přesně to co od Francie potřebujeme ....díky bohu za tu jejich nádhernou specifičnost. 80% ()

Georgex

Pierre Richard v další bláznivé komedii, tentokrát ve stylu italských komedií, ve které si opět zahraje sám sebe. Tichého, plachého a slušného muže, kterému se bohužel nevyhyne žádné neštěstí a slouží jako magnet pro přitahování smůly. Výtvarníkovi, který se bojí vyznat city své lásce a měsíce čeká na moment, kdy by jí mohl poznat, se naskytne obrovská příležitost. Jeho vyvolená si s ním domluví schůzku u něj doma, přípravy vrcholí, ovšem do idylické přípravy se vloží žárlivý soused se svojí mladou ženou a aby toho nebylo málo do této situace se připlete také manžel dotyčné ženy.. Náhle se děj zvrhává v nekontrolovatelnou zábavu, která se točí okolo nevěry, která nikdy neproběhla. Film má svižné tempo a bavil mě od začátku až do trochu očekávaného konce. Obzvláště scéna s policisty a pistolí, která je a není zapalovač. Výborný výkon Pierra Richarda, který doplňují výborně vybrané herečky a šílený soused. Celkově tuto komedii hodnotím jako výbornou komedii, kterou zejména ocení fanoušci Pierra Richarda, jelikož na jeho výkonu celý film stojí. Poděkovat musím České televizi, že stále vysílá a kupuje nové filmy tohoto oblíbeného francouzského komika. Moje hodnocení 75% ()

ArdathBay

Nádherný příklad špičkové francouzské komedie, která nepotřebuje více než dva byty,chodbu a samozřejmě... dveře. Perfektní herecké výkony jak mužských představitelů, tak krásných žen. ()

Maynard.

Tenhle koment pojmu trošku jako Mrzout ze šmoulů nebo jak se ten prcek jmenuje. Nemám rád P.Richarda, jeho humor mi nikde nesedí a sedět nebude. Nemám rád filmy, který se odehrávaj na chodbě a ve dvou bytech. Nemám rád filmy, ve kterých je zápletka uplně o ničem. Nemám rád filmy, kde se snažej bejt za každou cenu vtipný, ale je to přeplácaný jako ďas. Jediný co v tomhle filmu stojí za zmínku, tak je prdelka jedný z hereček. Jinak to stojí za starou bačkoru. Takže sem to vlastně okomentoval dřív než to skončilo a vůbec mě nezajímalo jak to vlastně skončilo :o). Jo, i takle mrzutý může bejt sváteční dopoledne :o). Ale jedním debilním filmem si přece nenechám znechutit 17.listopad... ()

klúčik

Pierre Richard určite patrí do siene tých najlepších európskych komikov. Natočil mnoho fantastických komédií. Aj tento film má svoj humor. 70%. ()

velkyvezir

Další důkaz toho, že k dobrému filmu není potřeba ani tak bohatá výprava, ale především kvalitní scénář. Na prostoru dvou bytů a chodby domu se odehrává příběh několika sousedů a známých založený na řadě nedorozumění vedoucích k žárlivosti. Jak jsem již zmiňoval u filmu Roztržitý, i zde platí, že méně je více. A Emmanuelle Béart je naprosto rozkošná a k nakousnutí... Nevíte náhodou někdo autora a název úvodní písně? Kdyby jo, napište mi, prosím... ()

Autenticita

První půlka mi připadala docela zábavná, i jsem se asi dvakrát zasmála. V druhé půlce už jsem se bohužel začala trochu nudit pro stále se opakující dva situační motivy z první půlky - přibouchnuté dveře a žárlivé scénky. Na 3 hvězdičky zvedám za závěr, který mě potěšil, a za to, že se původně jedná o divadelní scénář, což vysvětluje některé slabosti filmu. ()

vorenus

Jedna z posledních komedií s P.R.Po tomhle snímku, už nic tak vtipného nenatočil. Jde o velice důstojné zakončení z jeho série komedií ze sedmdesátých a osmdesátých let, kdy byl bezmála dvacet let na vrcholu, ale nic netrvá věčně a je škoda, že francouzská kinematografie, už není co bývala. ()

Petr.Kocfeld

Pierre Richard a super francouzska komedie...Tato role trochu vybocuje z filmu z Pierrem Richardem.Tichy vytvarnik,ktereho zde Richard ztvarnil je take trochu nesmely...Urcite,co se tyce vztahu a zen. ()

asanakis

Pierre Richard, další z klasiků francouzské komedie opět ve šmalastice. Co chudáka člověka může potkat, když neodolá úsměvu polonahé sousedky. ()