Probuď se, špione

• Česko Špion, na kterého nezapomněli (více)
TV spot

Sébastien Grénier je francouzský tajný agent, který pokojně žije ve švýcarském Curychu, pracuje jako vysoký bankovní úředník a čeká na případný úkol. Jednoho dne skutečně přichází záhadné zadání, Grénier je však nedůvěřivý. Bezprostředně následující schůzka se Jean-Paulem Chancem, záhadným člověkem, o kterém neví, na čí straně vlastně je, jeho nejistotu jenom posílí. Není jasné, odkud jeho úkol přišel, a také není jasné, co je vlastně jeho obsahem. Každý agent, kterého Grénier kontaktuje, je brzy nato zlikvidován. Grénier začíná pátrat na vlastní pěst, kdo za tím vším stojí, neboť je ohrožen i jeho život. (Česká televize)

PORTER44

Nebýt toho že první polovina filmu byla dost nudná a bez napínavější scény byla by to skvělá podívaná.Až druhá půlka snímku začala být víc napínavější ,objevilo se dost zabíjení a víc napětí hlavně od scény kdy zabijou hlavnímu hrdinovi přítelkyni a překvapil i neobvyklí konec kdy zabijou hlavního hrdinu.Dobré herecké výkony. ()

Davis81

Výborný snímek, klasika francouzské (asi už neopakovatelné) tvorby 70. a 80. let. Ventura skvělý, jako téměř ve všech snímcích. Mám velké nadšení pro filmová místa, která se snažím navštěvovat....film se natáčel v Zürichu na podzim roku 80, kdo zná Zürich, pozná většinu filmových míst. Dům, kde Grenier bydlel je na Ottiker Strasse, finální scéna Friedhof Oetliberg, kde se nachází i kamenná vodárna, za kterou byl Grenier zastřelen...... ()

andy60

Název je příhodný - divák je totiž vystaven pokušení usínat a probouzet se, což pro kriminální drama není zrovna dobrá vizitka. Především mně vadila naprostá nepřehlednost postav, naprostá absence nějaké akčnosti, vše se odehrává v rovině dialogu, takže nějaké vtažení do děje se nekonalo. ()