Uznávaný irský režisér Lenny Abrahamson navazuje na své oceněné snímky originální komedií o rádoby muzikantovi Jonovi (Domhnall Gleeson), který zjistí, že si ukousl větší sousto, než na jaké stačí, když se přidá k avantgardní popové kapele vedené tajemným a záhadným Frankem (Michael Fassbender), hudebním géniem, který se schovává za obří umělou hlavu, a jeho děsivou kolegyní Clarou (Maggie Gyllenhaal). (AČFK)

doogiemus odpad!

Všetci to vychvaľovali, ale pre mňa to bola strašná nuda. Nebolo humoru, ani odkazu, ani hudobného vkusu. ani odkazu hudobných textov, len akési trápenie postáv. Nič mi to nedalo. ()

zpek

Film plný duševne labilných ľudí, kde hudba je doslovne terapiou a nie prostriedkom k dosiahnutiu slávy. ()

ragtime

Toto je jedno z najväčších sklamaní a zároveň jeden z najdepresívnejších filmových zážitkov. Podľa traileru čakáte uvoľnený film o čudnom chlapíkovi a hlavne kopec srandy. Dočkáte sa príbehu o jednom čudákovi, ďalších nesympatických postavách, depresie, beznádeje, premrhaného času a čudnej hudby (a to podotýkam, ja nie som mainstreamový poslucháč). Vôbec, ale vôbec ma to neoslovilo. ()

foils

Kreativita versus obyčejnost, obyčejnost versus podivnost, podivnost versus genialita, genialita versus šílenství, šílenství versus internet, internet versus celebrity, celebrity versus průměrnost... Témat a nápadů je ve Frankovi víc než dost, bohužel se mu úplně nedaří jít o moc dál, než je prostě jen vedle sebe vyskládat. Za zmínku stojí třeba to, že vypravěč Jon se chová jako ještě větší magor než titulní postava (rozfofruje zděděné úspory, chce měnit hudební směřování kapely den před důležitým koncertem, chystá se odehrát koncert před stovkami diváků, aniž by měl co hrát) nebo že nejjednoznačnějším projevem mentální zaostalosti jedné z postav je negramotnost stran sociálních sítí. Celkový dojem "jj, nebylo to špatný" podporují i nevýznamové složky filmu - hudba i vizuál jsou docela povedené, na druhou stranu by k tématu sedl i větší odvaz (napadá mě třeba srovnání s Krajinou přílivu). ()

Alvin

Frank je ten úplně nejvíc normální z celé kapely.... tedy až na tu hlavu. Maggie Gyllenhaal je demonická femina co evidentně zanedbává léčbu hysterie. Ale zdaleka nejzajímavější jsou jejich jam sessions. Teď už chápu jak nahrávají Radiohead. ()

Podle_mne

Tento film budou hodnotit jinak hudebníci a jinak "normální" diváci. Já jako hudebník musím dát plný počet, protože je to film o čirém (i když nelehko stravitelném) umění vycházející z osobnosti. A i když je příběh o snaze toto umění ohnout komerčností (zcela pochopitelně), ve finále právě tato předem prohraná snaha, povýší osobnost Franka (Michael Fassbender - od tohoto filmu je v mém top žebříčku herců) na další level. Takříkajíc. ()

Pointer

Vskutku unikátny a hravý film o hudobných podivínoch. Zrejme to nesadne každému, pre mňa však sa jednalo o dokonalé uvoľnenie nasledované ponorením do síce možno plytkého, ale o to viac úprimnejšieho príbehu, ktorý odmení diváka svojim záverom. Čo dodať, pre niekoho jednohubka, pre mňa srdcová záležitosť. I love you all ... ()

Tina.T

Sbírka irských, britských a amerických magorů :-) 2 hvězdičky za nadhled a netradičnost, třetí za výborného Fassbendera a jeho ztvárnění excentrického Franka. Vidět ho v zaplivaném pajzlu, s papírovou hlavou na té své vlastní, zpívat o chcankách na záchodě, to se hned tak nevidí. I přesto ten film měl na víc a je škoda, že si neudržel počáteční švih a černohumorný sarkasmus. (Vary 2014) <> Edit: No tak dobře, dobře, tak jednu hvězdu přidám. Přistihla jsem se, že si doma nečekaně pobrukuju závěrečnou píseň a taky za tu úžasnou sbírku netradičních hudebních nástrojů, včetně thereminu. ()

Mykie

Tak se nám tady zase bez velkých řečí zčistajasna vyloupla malá zářijová pecka plná neveselých písní s veselou partou mladých mimoňů, které vede bláznivý génius s obrovskou umělou hlavou, Frank. Výborný snímek o nenaplněných snech, popkultuře, muzice a bláznovství a také o sociálních sítích. Frank pracuje s fenoménem twitteru a facebooku podobně jako nedávno viděný Chef a jejich role je v obou filmech hodně výrazná. Mnohem výraznější je ale Michael Fassbender v roli Franka, který se svým výkonem propracoval na špici žebříčku mých oblíbených herců. Jediné co na Frankovi vázne je konec, zanechá za sebou spíše matnou šmouhu než zřejmý závěr, ale i tak je to výborná podívaná. A jestli nevěříte že umí Michael zpívat, tak s nechte přesvědčit. ()

stuj

Dalo se to, ale čekal jsem víc. Sice příjemné muzikantské prostředí, kde není nikdo normální, ale oravdu jsem se zasmál asi jenom dvakrát. ()

danodo

7/10 Zaujímavý náhľad do života a procesu tvorby hudby podivínov, žijúcich vo vlastnej realite. Frank, ako najvýraznejší elementu filmu v podaní Michaela Fassbendera, je neskutočne charizmatický blázon, ktorý ani nemusí používať mimiku tváre na to, aby si vás omotal okolo prsta. Nápad s umelou hlavou je geniálny a zároveň ľahko zapamätateľný. Nečakal som, že film bude až taký vtipný, skôr som čakal, že to bude depresívna dráma s pár vtipmi, ale v závere dôjde aj na to. ()

Edwin44

Film o partě podivínů, kde většina z nich trpí nějakou mentální poruchou což z nich asi dělá cool týpky. Příběh nudnej, hudba strašná a postavy nehorázně nesympatický, takhle špatnej film jsem už dlouho neviděl!! ()

Fraktální

Nic proti freaky filmům, nic proti filmum o retardech ... Bylo to takový "čekání na matku (viz himym)" čekal jsem nějaké strhující rozuzlení zápletky, ale podobně jako tam nic moc superskvělého nepřišlo. Člověk si říká jo, tak byl to netradiční námět měl bych mu tam nějakou tu hvězdu šoupnou, ale ne! Prostě to byla nuda a ty postavy byli otravné... vlastně jediný světlý moment filmu byla závěrečná písnička a to jak pro svojí chytlavou melodii tak pro pocit, že ten film opravdu už končí... ()

CanadianGirl

Miluju tenhle druh filmu a specialne tenhle kousek, me velice oslovil. I kdyz jsem nejdrive nebyla nadsena z "Velke hlavy", kterou bych mela sledovat po vetsinu filmu, zakratko jsem pochopila vazne duvody i cely vyznam. Franka jsem si ihned zamilovala, je to roztomily a naivni podivin s dusi maleho ditete a s laskou k neobvyklemu druhu hudby. Je hluboce respektovam jeho, byt mozna trochu zvlastnim, okruhem pratel a vsichni ho povazuji za talentovaneho umelce a skveleho cloveka, coz vlastne taky je. Obzvlast obdivuji na filmu, jak bravurne divaka provazi vsemi druhy emoci - od dramatu, po komedii. V jednu chvili divak souciti s hlavnim hrdinou, nebo s napetim sleduje trnitou cestu mladych hudebniku k uspechu a preje jim to nejlepsi, zatimco v dalsi chvili se smeje z plnych plic nad vtipnymi vyroky ci pociny kontroverznich postav z pribehu. Maximalne jsem si tohle dilo uzila a nebojim se ho oznacit za velmi, velmi povedeny umelecky snimek s hlubokym vyznamem! Je to proste uzasne!!!! Jedine, co mohu dodat na zaver je to, ze Frankuv "vubec nejvice libivy song" dostane jednoduse kazdeho, kdo ma v sobe alespon spetku smyslu pro humor a pochopeni pro jeho komplikovanou osobnost. ()

dedavena

Kapela musi zrobit sfoje album. Frenk rosypal místo Dona krupicu. Paru dobrych akorduf. Budě to velke, bo Džon fšecko spravil. Při vystoupeni fšak Frenk pravi, že to je fšecko sračka. Nakoněc straca sfoju hlavu a spiva. Každemu se podoba cosi ineho, tak jenom muj nazor zni, že to je fakt sračka. ()

Kubas1994

Frank,který nosí papírovou hlavu, protože je slabší na mysli,asi i trošku muzikant génius co by frontman alternativně ujetý kapely a klávesáka bez talentu, kterej věří, že by s Frankovou kapelou mohli prorazit. Psychologický ale i fylozofický snímek o umělcích samotných. Nejen muzikanti budou asi v říši divů, já tam byl a bylo to nezapomenutelný. ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji