Daleko, hluboko, vysoko (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka / Komedie

Československo, 1977, 27 min

• otík

Hudba: Milan Slimáček(31.12.2016)

• Tommassi3

"Já jsem jenom obyčejný Matěj z Matějova !!" - "Proč jenom ?? Náhodou Matěj je docela pěkné jméno.."(10.9.2016)

• vitekpe

Nudna cernobila studiova pohadka uplne o nicem. Neni nutno videt.(13.1.2015)

Veselá černobílá pohádka o naivním Matějovi, který vyrazil do světa pro srdce z perníku pro svoji Rózinku. 50%(1.1.2015)

Matěj se pro kapric nafrněné Rózinky vydá do světa k obrům pro to největší srdce z perníku. Netuším, kde projevil tu distributorem avizovanou odvahu, zato většinu (velmi krátké) stopáže projevuje neobyčejně rozvinutou naivitu, důvěřivost a natvrdlost. Přes to všechno se do něj na první pohled zamilovala z hrušky spadlá (zřejmě vystřižená scéna pádu na hlavu) Janička a zmatený chlapec se pak ještě motá v jednom papundeklovém lesíku o třech namalovaných stromech a jednom pařezu dalších dvacet minut (našeho času, takže pohádkového řádově týdny), než se z marastu svých zmatených citů vybabrá.(19.12.2016)