Reklama

Reklama

Fantozzi v ráji

  • Česko Nejnovější dobrodružství Fantozziho v ráji (více)

Obsahy(1)

Fantozzi a jeho bývalý spolupracovník Filini se účastní pohřbu bývalého kolegy, ale tentýž de zemře i jejich další kolega - sportovec. Cestou z dalšího pohřbu se tak rozhodnou vykrást banku, poněvadž se svou malou penzí velice bídně protloukají životem... mezitím Fantozziho žena Pina připravuje oslavu 40. výročí sňatku. Na ní se Fantozzi dozvídá, že se k nim nastěhuje jeho hrozná dcera Mariangela i s manželem a dítětem. Pro Fantozziho a manželku se život stává peklem a jsou vystěhováni do garáže. K tomu všemu se Fantozzi dozvídá, že je smrtelně nemocný a tak jeho žena tajně přesvědčí slečnu Silváni, aby s jejím mužem strávila víkend na horách. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (48)

mzss1 

všechny recenze uživatele

Díl s pořadovým číslem 8. No a kvalita trochu už klesá. Jedná se o trochu slabší průměr, ale je to znát. Je to holt už dost natahované. Hlavní hrdina Fantozzi skvělý - nedám na něj dopustit, i zbytek hereckého obsazení. Ale ten příběh je snad nejhorší ze všech dílů. Vtipné scény, ale některé trapné trochu. Závěr hloupý. Celkově to na jedno podívání jde, ale je to oproti předchozím dílům výrazně slabší. Přesto hodnotím na slušných 45% = ** ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Nič moc som od tohto filmu nečakal a to sa mi vlastne splnilo. Zo série o Fantozzim je skutočne dobré len "Maléry pána účtovníka 1" a tiež aj "Druhá tragédia Fantozziho", ostatné pre mňa de facto neexistujú. A tento film sa tiež zapíše k tým dielam, ktoré už druhýkrát vidieť nemusím. Síce má tento diel chvíľami záblesky toho starého dobrého Fantozziho a je tu dosť miest, kde som sa naozaj dobre pobavil, ale tiež je tu veľa miest, kde je "humor", ak sa to tak dá vôbec hovoriť, prehnane nevtipný alebo trápny. Nie je to žiadna náramná sranda, až na vtipy s narážkami na "opičku", ktoré sa mi nikdy neomrzia. Ten príbeh je snáď najhorší zo všetkých dielov. Vtipné scény, ale niektoré trápne trochu. Záver hlúpy. Celkovo to na jedno pozretie ide, ale je to oproti predchádzajúcim dielom výrazne slabšie. ()

Reklama

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Podle Tomáše Akvinského je sledování muk hříšníků v pekle jednou z rozkoší lidí na nebesích. Takže z toho logicky vyplývá, že sledování Fantozziho v ráji je jedním z trestů obzvlášť zatvrzelých hříšníků v pekle. A z toho logicky vyplývá, protože jsem tenhle film viděl a nejsem po smrti, že život na Zemi je peklo! ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

X-ty pokracovani pribehu pana ucetniho uz nema vlastne co nabidnout. Respektive nabizi, to co minuly dily, jen tak trochu hur. Zatimco vetsina filmu se rozpadala na jednotlivy scenky a kdyz tak cloveka jedna nezaujala, moh se za chvily tesit na jinou, tady se hraje na jeden jakz takz konzistentni pribeh, takze tu je spousta hluchejch mist, spousta sentimentalnich a tim padem zbytecnejch, do toho sem tam nejakej starej znamej forek a obcas pokus o nejaky oiginalni, ktery mi ale k Fantozzimu nejak moc nesedli. Jako celek se u toho da obcas zasmat, herecky obsazeni je kompletni, ale vetsinou to spis nudi. Slabsi 3*. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Ach jo. Dle názvu si možná mnozí z vás tak jako já bláhově představují, že by tento film mohl být milým a opravdu vtipným osvěžením této série, ale není tomu tak (popletl jsem si to s dílem "Superúčetní"). Fantozzi je v ráji, ale až několik posledních minut na konci filmu. No, upřímně - nic moc jsem od tohoto filmu nečekal a to se mi vlastně splnilo. Ze série o Fantozzim uznávám pouze "Maléry pana účetního 1" a nově také "Nesnáze pana účetního", ostatní pro mě de facto neexistují (už jsem jen 1 díl a sérii jsem zkouknul komplet). A tento film se také zapíše k těm dílům, které už podruhé vidět nemusím...Sice má tento díl chvílemi záblesky toho starého dobrého Fantozziho a je zde dost míst, kde jsem se opravdu dobře pobavil, ale také je zde mnoho míst, kde je "humor" (pokud se tomu tak dá vůbec říkat) přehnaně nevtipný nebo trapný. Některé gagy byly více či méně překopírované z předešlých dílů. Ale potěšilo mě, že ačkoliv je to novější díl, není zase tak vulgární (tedy nějaké vulgarity se tam najdou, ale opravdu jich není tolik jako v pozdějších dílech). Nepotěšil mě český dabing. Jako Fantozziho uznávám Fišera, beru Postráneckého, ale Antonín Molčík se na něj prostě nehodí (ačkoliv Villaggia daboval i v jiných filmech). No, nebyl to špatný, ale ani dobrý díl. Dávám takové střední dvě hvězdičky. Bylo to rozhodně lepší než třeba "Pan účetní jde do důchodu" nebo "Maléry pana účetního 2 (těm jsem sice dal také dvě hvězdičky, ale ty byly mnohem slabší, spíš to bylo 1 a půl)", ale zase to nebylo ani nic extra. Opravdu, podruhé už to vidět nemusím...Mimochodem, na rok 1993 vypadá tento film dost staře. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v Římě, Cortina d'Ampezzo, v hotelu Miramonti Majestic a v hotelu Dolomiti v San Vito di Cadore. (ČSFD)

Reklama

Reklama