Fantozzi v ráji

• Itálie

Fantozzi in paradiso

Komedie

Itálie, 1993, 93 min

X-ty pokracovani pribehu pana ucetniho uz nema vlastne co nabidnout. Respektive nabizi, to co minuly dily, jen tak trochu hur. Zatimco vetsina filmu se rozpadala na jednotlivy scenky a kdyz tak cloveka jedna nezaujala, moh se za chvily tesit na jinou, tady se hraje na jeden jakz takz konzistentni pribeh, takze tu je spousta hluchejch mist, spousta sentimentalnich a tim padem zbytecnejch, do toho sem tam nejakej starej znamej forek a obcas pokus o nejaky oiginalni, ktery mi ale k Fantozzimu nejak moc nesedli. Jako celek se u toho da obcas zasmat, herecky obsazeni je kompletni, ale vetsinou to spis nudi. Slabsi 3*.(8.11.2011)

• Colonist

Ach jo. Dle názvu si možná mnozí z vás tak jako já bláhově představují, že by tento film mohl být milým a opravdu vtipným osvěžením této série, ale není tomu tak (popletl jsem si to s dílem "Superúčetní"). Fantozzi je v ráji, ale až několik posledních minut na konci filmu. No, upřímně - nic moc jsem od tohoto filmu nečekal a to se mi vlastně splnilo. Ze série o Fantozzim uznávám pouze "Maléry pana účetního 1" a nově také "Nesnáze pana účetního", ostatní pro mě de facto neexistují (už jsem jen 1 díl a sérii jsem zkouknul komplet). A tento film se také zapíše k těm dílům, které už podruhé vidět nemusím...Sice má tento díl chvílemi záblesky toho starého dobrého Fantozziho a je zde dost míst, kde jsem se opravdu dobře pobavil, ale také je zde mnoho míst, kde je "humor" (pokud se tomu tak dá vůbec říkat) přehnaně nevtipný nebo trapný. Některé gagy byly více či méně překopírované z předešlých dílů. Ale potěšilo mě, že ačkoliv je to novější díl, není zase tak vulgární (tedy nějaké vulgarity se tam najdou, ale opravdu jich není tolik jako v pozdějších dílech). Nepotěšil mě český dabing. Jako Fantozziho uznávám Fišera, beru Postráneckého, ale Antonín Molčík se na něj prostě nehodí (ačkoliv Villaggia daboval i v jiných filmech). No, nebyl to špatný, ale ani dobrý díl. Dávám takové střední dvě hvězdičky. Bylo to rozhodně lepší než třeba "Pan účetní jde do důchodu" nebo "Maléry pana účetního 2 (těm jsem sice dal také dvě hvězdičky, ale ty byly mnohem slabší, spíš to bylo 1 a půl)", ale zase to nebylo ani nic extra. Opravdu, podruhé už to vidět nemusím...Mimochodem, na rok 1993 vypadá tento film dost staře.(12.2.2008)

Klasická komedie s panem účetním. Fantozzi je údajně na smrt nemocný a tak se mu Pina pokusí splnit jeho celoživotní přání. Poprosí slečnu Silvániovou aby s Fantozzim strávila vílkend na horách. Samozřejmě jí to stojí nemalé i finanční úsilí. Vynikající scény jako například totální sexuální zlikvidování slečny Silvániové po požití "extra bomby".(17.3.2011)

• mzss1

Díl s pořadovým číslem 8. No a kvalita trochu už klesá. Jedná se o trochu slabší průměr, ale je to znát. Je to holt už dost natahované. Hlavní hrdina Fantozzi skvělý - nedám na něj dopustit, i zbytek hereckého obsazení. Ale ten příběh je snad nejhorší ze všech dílů. Vtipné scény, ale některé trapné trochu. Závěr hloupý. Celkově to na jedno podívání jde, ale je to oproti předchozím dílům výrazně slabší. Přesto hodnotím na slušných 45% = **(31.12.2012)

U nás uveden na VHS jako Nejnovější dobrodružství Fantozziho v ráji. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů!(u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/(18.10.2006)