poster

Fantozzi v ráji

 • Česko

  Nejnovější dobrodružství Fantozziho v ráji

 • Česko

  Pan účetní jde do ráje

 • Itálie

  Fantozzi in paradiso

Komedie

Itálie, 1993, 93 min

 • pytlik...
  *

  Podle Tomáše Akvinského je sledování muk hříšníků v pekle jednou z rozkoší lidí na nebesích. Takže z toho logicky vyplývá, že sledování Fantozziho v ráji je jedním z trestů obzvlášť zatvrzelých hříšníků v pekle. A z toho logicky vyplývá, protože jsem tenhle film viděl a nejsem po smrti, že život na Zemi je peklo!(13.11.2015)

 • Kanibal39
  ***

  Tu už je v podstate všetko postavené len na čoraz preexponovanejšom humore točiacom sa okolo Fantozziho opičky, jej malej opičky a jej opičiaka. Zabaviť sa ešte dá, ale tvorcovia si už vôbec nerobili starosti s tým, aby pridali vtipy z iných súdkov (tie pokusy z druhej polovice filmu nestoja za veľa), ak nerátam niektoré opakujúce sa. Slabé 3 hviezdičky, ďalší pokles oproti predchádzajúcim dvom dielom, ktoré si aj napriek sentimentálnej rovine stále udržali solídnu kvalitu.(5.1.2018)

 • subic
  ***

  Účetní Fantozzi se na začátku pokusí vykrást banku, ve které celý život pracoval. Potom svolí, aby se k nim do bytu nastěhovala dcera s rodinou, ti staroušky potom z bytu vyhodí a staroušci se nastěhují do garáže. Fantozziho postihne mylná lékařská zpráva o pouhém týdnu života, proto si chce ještě užít. I když se omyl vysvětlí, Fantozzi vzápětí umírá přejetý parním válcem, aby se potom hned znovu narodil a hned v oblečku účetního. Už to ale celkově není tak zábavné jako předchozí díly. 55%(3.10.2016)

 • Colonist
  **

  Ach jo. Dle názvu si možná mnozí z vás tak jako já bláhově představují, že by tento film mohl být milým a opravdu vtipným osvěžením této série, ale není tomu tak (popletl jsem si to s dílem "Superúčetní"). Fantozzi je v ráji, ale až několik posledních minut na konci filmu. No, upřímně - nic moc jsem od tohoto filmu nečekal a to se mi vlastně splnilo. Ze série o Fantozzim uznávám pouze "Maléry pana účetního 1" a nově také "Nesnáze pana účetního", ostatní pro mě de facto neexistují (už jsem jen 1 díl a sérii jsem zkouknul komplet). A tento film se také zapíše k těm dílům, které už podruhé vidět nemusím...Sice má tento díl chvílemi záblesky toho starého dobrého Fantozziho a je zde dost míst, kde jsem se opravdu dobře pobavil, ale také je zde mnoho míst, kde je "humor" (pokud se tomu tak dá vůbec říkat) přehnaně nevtipný nebo trapný. Některé gagy byly více či méně překopírované z předešlých dílů. Ale potěšilo mě, že ačkoliv je to novější díl, není zase tak vulgární (tedy nějaké vulgarity se tam najdou, ale opravdu jich není tolik jako v pozdějších dílech). Nepotěšil mě český dabing. Jako Fantozziho uznávám Fišera, beru Postráneckého, ale Antonín Molčík se na něj prostě nehodí (ačkoliv Villaggia daboval i v jiných filmech). No, nebyl to špatný, ale ani dobrý díl. Dávám takové střední dvě hvězdičky. Bylo to rozhodně lepší než třeba "Pan účetní jde do důchodu" nebo "Maléry pana účetního 2 (těm jsem sice dal také dvě hvězdičky, ale ty byly mnohem slabší, spíš to bylo 1 a půl)", ale zase to nebylo ani nic extra. Opravdu, podruhé už to vidět nemusím...Mimochodem, na rok 1993 vypadá tento film dost staře.(12.2.2008)

 • MIMIC
  ***

  Koncepčná stratégia, ktorú tvorcovia pri sérii o Fantozzim volia, pochopiteľne ku filmovému klenotu nevedie. Fantozzi o cestu do pomyselného kinematografického klenotníctva ani nestojí, ide o samostatnú kategóriu dotýkajúcu sa fenoménu kultu (analogickú Fulciho filmom z obdobia okolo roku 1980) a preto nemá príliš zmysel dielo ďalej rozoberať. Hodno však opäť zdôrazniť veľmi zásadný satirický a sociálno-kritický rozmer (autormi vedome sledovaný), ktorý vytrvalo uniká užívateľom schopným dať 5 hviezdičiek napr. Spielbergovým filmom.(14.11.2015)

 • - Film se natáčel v Římě, Cortina d'Ampezzo, v hotelu Miramonti Majestic a v hotelu Dolomiti v San Vito di Cadore. (fanda124)