poster

Fantozzi v ráji

 • Česko

  Nejnovější dobrodružství Fantozziho v ráji

 • Česko

  Pan účetní jde do ráje

 • Itálie

  Fantozzi in paradiso

Komedie

Itálie, 1993, 93 min

 • Hennes
  ****

  Klasická komedie s panem účetním. Fantozzi je údajně na smrt nemocný a tak se mu Pina pokusí splnit jeho celoživotní přání. Poprosí slečnu Silvániovou aby s Fantozzim strávila vílkend na horách. Samozřejmě jí to stojí nemalé i finanční úsilí. Vynikající scény jako například totální sexuální zlikvidování slečny Silvániové po požití "extra bomby".(17.3.2011)

 • mzss1
  **

  Díl s pořadovým číslem 8. No a kvalita trochu už klesá. Jedná se o trochu slabší průměr, ale je to znát. Je to holt už dost natahované. Hlavní hrdina Fantozzi skvělý - nedám na něj dopustit, i zbytek hereckého obsazení. Ale ten příběh je snad nejhorší ze všech dílů. Vtipné scény, ale některé trapné trochu. Závěr hloupý. Celkově to na jedno podívání jde, ale je to oproti předchozím dílům výrazně slabší. Přesto hodnotím na slušných 45% = **(31.12.2012)

 • MIMIC
  ***

  Koncepčná stratégia, ktorú tvorcovia pri sérii o Fantozzim volia, pochopiteľne ku filmovému klenotu nevedie. Fantozzi o cestu do pomyselného kinematografického klenotníctva ani nestojí, ide o samostatnú kategóriu dotýkajúcu sa fenoménu kultu (analogickú Fulciho filmom z obdobia okolo roku 1980) a preto nemá príliš zmysel dielo ďalej rozoberať. Hodno však opäť zdôrazniť veľmi zásadný satirický a sociálno-kritický rozmer (autormi vedome sledovaný), ktorý vytrvalo uniká užívateľom schopným dať 5 hviezdičiek napr. Spielbergovým filmom.(14.11.2015)

 • lennyd
  **

  Fantozzi a jeho bývalý kolega Filini se cestou z pohřbu svého dalšího bývalého kolegy domluví, že když už od života nemohou čekat nic jiného než smrt, tak si alespoň trochu užijí. A na to potřebují peníze. A kde nejlépe sehnat peníze než tam kde to dobře znají? V podnikové bance jejich bývalého zaměstnavatele. Ale plán (jako obvykle) nefunguje tak jak by měl. Ale Fantozzi si nemůže stěžovat - alespoň se k němu nastěhovala jeho dcera s manželem a vnučkou. Ale ani toto soužití nepřináší nic dobrého. A tak když se Fantozzi dozví, že mu zbývá jen několik dní života, už ho to nedokáže překvapit... Oproti předchozím dílům, které jsou seskládány z - více či méně vtipných - krátkých scének, tento díl si snaží držet jakousi příběhovou linii, což je paradoxně trochu na škodu. Zatímco u předchozích dílů, pokud se vám některá ze scének nelíbila, stačilo pár minut vydržet a byla zde jiná. Tady, pokud se vám Fantozziho důchod nezdá, tak prostě máte smůlu. Na druhou stranu třeba samotná loupež v podnikové bance je docela zábavná, a tradiční "po fantozziovsku". Pak už film tak nějak skomírá, a korunu tomu nasadí výlet v horách s paní Sylvaniovou, který nejenže není vtipný, ale je i docela trapný...(10.8.2014)

 • Kanibal39
  ***

  Tu už je v podstate všetko postavené len na čoraz preexponovanejšom humore točiacom sa okolo Fantozziho opičky, jej malej opičky a jej opičiaka. Zabaviť sa ešte dá, ale tvorcovia si už vôbec nerobili starosti s tým, aby pridali vtipy z iných súdkov (tie pokusy z druhej polovice filmu nestoja za veľa), ak nerátam niektoré opakujúce sa. Slabé 3 hviezdičky, ďalší pokles oproti predchádzajúcim dvom dielom, ktoré si aj napriek sentimentálnej rovine stále udržali solídnu kvalitu.(5.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace