Reklama

Reklama

Fantozzi v ráji

  • Česko Nejnovější dobrodružství Fantozziho v ráji (více)

Obsahy(1)

Fantozzi a jeho bývalý spolupracovník Filini se účastní pohřbu bývalého kolegy, ale tentýž de zemře i jejich další kolega - sportovec. Cestou z dalšího pohřbu se tak rozhodnou vykrást banku, poněvadž se svou malou penzí velice bídně protloukají životem... mezitím Fantozziho žena Pina připravuje oslavu 40. výročí sňatku. Na ní se Fantozzi dozvídá, že se k nim nastěhuje jeho hrozná dcera Mariangela i s manželem a dítětem. Pro Fantozziho a manželku se život stává peklem a jsou vystěhováni do garáže. K tomu všemu se Fantozzi dozvídá, že je smrtelně nemocný a tak jeho žena tajně přesvědčí slečnu Silváni, aby s jejím mužem strávila víkend na horách. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (48)

MIMIC 

všechny recenze uživatele

Koncepčná stratégia, ktorú tvorcovia pri sérii o Fantozzim volia, pochopiteľne ku filmovému klenotu nevedie. Fantozzi o cestu do pomyselného kinematografického klenotníctva ani nestojí, ide o samostatnú kategóriu dotýkajúcu sa fenoménu kultu (analogickú Fulciho filmom z obdobia okolo roku 1980) a preto nemá príliš zmysel dielo ďalej rozoberať. Hodno však opäť zdôrazniť veľmi zásadný satirický a sociálno-kritický rozmer (autormi vedome sledovaný), ktorý vytrvalo uniká užívateľom schopným dať 5 hviezdičiek napr. Spielbergovým filmom. ()

rsimonyi 

všechny recenze uživatele

U nás uveden na VHS jako Nejnovější dobrodružství Fantozziho v ráji. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů!(u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/ ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Fantozzi a jeho bývalý kolega Filini se cestou z pohřbu svého dalšího bývalého kolegy domluví, že když už od života nemohou čekat nic jiného než smrt, tak si alespoň trochu užijí. A na to potřebují peníze. A kde nejlépe sehnat peníze než tam kde to dobře znají? V podnikové bance jejich bývalého zaměstnavatele. Ale plán (jako obvykle) nefunguje tak jak by měl. Ale Fantozzi si nemůže stěžovat - alespoň se k němu nastěhovala jeho dcera s manželem a vnučkou. Ale ani toto soužití nepřináší nic dobrého. A tak když se Fantozzi dozví, že mu zbývá jen několik dní života, už ho to nedokáže překvapit... Oproti předchozím dílům, které jsou seskládány z - více či méně vtipných - krátkých scének, tento díl si snaží držet jakousi příběhovou linii, což je paradoxně trochu na škodu. Zatímco u předchozích dílů, pokud se vám některá ze scének nelíbila, stačilo pár minut vydržet a byla zde jiná. Tady, pokud se vám Fantozziho důchod nezdá, tak prostě máte smůlu. Na druhou stranu třeba samotná loupež v podnikové bance je docela zábavná, a tradiční "po fantozziovsku". Pak už film tak nějak skomírá, a korunu tomu nasadí výlet v horách s paní Sylvaniovou, který nejenže není vtipný, ale je i docela trapný... ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Podle Tomáše Akvinského je sledování muk hříšníků v pekle jednou z rozkoší lidí na nebesích. Takže z toho logicky vyplývá, že sledování Fantozziho v ráji je jedním z trestů obzvlášť zatvrzelých hříšníků v pekle. A z toho logicky vyplývá, protože jsem tenhle film viděl a nejsem po smrti, že život na Zemi je peklo! ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

X-ty pokracovani pribehu pana ucetniho uz nema vlastne co nabidnout. Respektive nabizi, to co minuly dily, jen tak trochu hur. Zatimco vetsina filmu se rozpadala na jednotlivy scenky a kdyz tak cloveka jedna nezaujala, moh se za chvily tesit na jinou, tady se hraje na jeden jakz takz konzistentni pribeh, takze tu je spousta hluchejch mist, spousta sentimentalnich a tim padem zbytecnejch, do toho sem tam nejakej starej znamej forek a obcas pokus o nejaky oiginalni, ktery mi ale k Fantozzimu nejak moc nesedli. Jako celek se u toho da obcas zasmat, herecky obsazeni je kompletni, ale vetsinou to spis nudi. Slabsi 3*. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v Římě, Cortina d'Ampezzo, v hotelu Miramonti Majestic a v hotelu Dolomiti v San Vito di Cadore. (ČSFD)

Reklama

Reklama