Drákulův sluha

• Československo

Drakulov sluha

Komedie / Horor

Itálie, 1985, 88 min

Mám slabosť na Drakulu a zvlášť na komédie o ňom. Od tejto som si sľubovala čosi ako Drakuloviny, žiaľ, omnoho viac mi pripomenula Ples upírov - na ešte väčší žiaľ však nie kvalitou. Atmosféra a dej síce mali čosi do seba, no množstvo (ne)logických chýb mi miestami naozaj cicalo nervy. Akoby ktosi podsunul režisérovi prvú verziu scenára a ten akoby absolútne nedbal o to, že ju ešte treba obrúsiť a doladiť. Celkom by som však uvítala remake (to odrúsené, doladené a pozbavené všetkých tých otravných chybičiek uberajúcich čaro inak celkom potenciálnej komédií)(23.7.2013)

• Pitryx

Nevím. Rád se bavím Paolem Villaggiem. U filmů s ním jsem se chechtal na plný plyn. Zde jsem se občas pousmál. Po polovině filmu jsem se tak nudil, že jsem si v druhém okně pustil karty a začal hrát. Masky byly legrační, ale to je to jediné oživení v celém snímku. Je mi velmi líto, ale film si nezaslouží ani bodík. A navíc mne konec filmu suprově vytočil. Nu, budiž, dávám to do Db jako horor, ale pocity mám všelijaké. Ještě jednu drobnost musím zmínit, zajímavou ženskou Indiana Jonesovou i s muzikou, ale ta tuhle hovězinu ovšem nevytrhla. 1001201185248717(5.2.2014)

• Rex Mundi

Uf, uf, uf... buď som už z Paola Villaggia vyrástla, alebo ma omrzel, alebo som mala najradšej jeho účtovníka Fantozziho. Ale k týmto jeho komédiám už nechovám žiadne horúce city a skôr sa nudím. O smiechu tiež ťažko môže byť reč. Ale! Ale bolo aj tu zopár originálnych momentov a milých čiernohumorných nápadov, a za ne dávam 2*.(29.10.2009)

• Gwilwen

Obtloustlý, nezkušený a zoufale neschopný realitní makléř „Fantozzi“ má poslední možnost jak si zachránit svůj flek. Prodat zámek kdesi v Transylvánii (jen půl hodinky cesty z Říma). Nebude to ale jen tak – zámek má vskutku vybrané „nájemníky“ – slepý sluha, Quasimodo, advokát Frankenstein, sám velký hrabě Vlad s pohlednou sestrou a hromada nemrtvých. Po úvodní celkem vtipné sekvenci následují bohužel naprosto prázdné minuty. Všechno připomíná rozhrkanou jízdu atrapou strašidelného zámku. Transfúze by byla na místě, nuda mi doslova upíjela krev.(10.9.2008)

Tak tohle se povedlo, opravdu jsem nečekal nic než jen přitroublou parodii. Ale ono to zas tak blbé nebylo. Film párkrát sice klopýtnul ale to vynahradila překvapivě atmosféra, opravdu párkrát by zamrazilo nebýt vtipných scén, a hlavně masky které byly dokonalé. Film sice dnes ničím nepřekvapi ale na zabití odpoledne postačí. Bavil jsem se.(19.3.2011)