Drákulův sluha

• Československo

Drakulov sluha

Komedie / Horor

Itálie, 1985, 88 min

Italský humor mi nevadí ale že bych se u něj válel smíchy říct nemůžu. Maléry pana účetního beru jako zábavnou podívanou maximálně jednou za tři roky. Tahle parodie na Draculu mě tedy docela příjemně překvapila a ani zatažení Frankensteina do děje mi nevadilo. S hlavní postavou problém nemám, je to pořád stejný trouba a ani ten druhý brejlovec není špatný. Také mě potěšily dobře udělané masky, konkrétně zombies, holt italové svojí horrorovou historii nezapřou.(31.1.2010)

• Rex Mundi

Uf, uf, uf... buď som už z Paola Villaggia vyrástla, alebo ma omrzel, alebo som mala najradšej jeho účtovníka Fantozziho. Ale k týmto jeho komédiám už nechovám žiadne horúce city a skôr sa nudím. O smiechu tiež ťažko môže byť reč. Ale! Ale bolo aj tu zopár originálnych momentov a milých čiernohumorných nápadov, a za ne dávam 2*.(29.10.2009)

Laciné vtipy, laciné triky, laciná zápletka... Klasický pan Učetní, který mě v tehdejší době vždycky uměl pobavit a rozesmát. Jistě, když to budu brát z dnešní doby , z roku 2014, tak je to skoro na odpad, ovšem já si docela dobře pamatuji VHS a rychlodabing, pokoutně kupované kazety a jeden z prvních videopřehrávačů AIWA. Nostalgie a vzpomínky. Klidně napálím 4 * .(19.3.2014)

• tomtomtoma

Další tak nějak podivná italská komedie, či spíše pokus o hororovou parodii. Zajímavý nápad a pár velmi dobrých náběhů, bohužel to, až na samotný námět, nevybočuje z těch příběhů o účetních. Realitní makléř Giandomenico Fracchia (Paolo Villaggio) totiž kromě své hlouposti přihazuje pouze nevýslovný strach, což přináší spíše útrpný škleb a ne dobrou zábavu. Účetní Filini (Gigi Reder), kterému se Fracchia snaží prodat hrad v Transylvánii, trochu v příběhu překáží. Něco jiného je hrabě Dracula (Edmund Purdom) a jeho sestra Oniria (Ania Pieroni), která tak zatouží po panici bez sebevědomí Fracchinim. Špatní nejsou ani další obyvatelé hradu: hnijící sluha Boris (Giuseppe Cederna) a slepý majordomus (Filippo De Gara), či původní Oniriin snoubenec advokát Frankenstein (Romano Puppo). Ženský půvab dodala Stefania (Federica Brion), se kterou se Fracchio pro své nízké sebevědomí nedokázal vyspat, hostinská v Transylvánské vesničce Catarina (Zuzana Martínková) a upírobijka Luna (Isabella Ferrari). Celkově to působí trochu vyčpěle a nebaví to tak, jak by mělo.(2.9.2011)

• Pitryx

Nevím. Rád se bavím Paolem Villaggiem. U filmů s ním jsem se chechtal na plný plyn. Zde jsem se občas pousmál. Po polovině filmu jsem se tak nudil, že jsem si v druhém okně pustil karty a začal hrát. Masky byly legrační, ale to je to jediné oživení v celém snímku. Je mi velmi líto, ale film si nezaslouží ani bodík. A navíc mne konec filmu suprově vytočil. Nu, budiž, dávám to do Db jako horor, ale pocity mám všelijaké. Ještě jednu drobnost musím zmínit, zajímavou ženskou Indiana Jonesovou i s muzikou, ale ta tuhle hovězinu ovšem nevytrhla. 1001201185248717(5.2.2014)