Drákulův sluha

• Československo

Drakulov sluha

Komedie / Horor

Itálie, 1985, 88 min

Tenhle film je strašně lehké si splést s dalším dílem Fantozziho - hraje zde Villaggo i ten herec, co v účetním hraje Filliniho. Villaggo je tu stejný blbec jako v účetním a v podstatě by to i další díl účetního mohl být, zde se ale Villaggova role jmenuje Fracchia a pracuje jako realitní agent. To je v podstatě jediný rozdíl, který tenhle film od Účetního odlišuje. Jinak spousta skvělých scének, hezkých a chtivých slečen, jeden nudný Drácula, docela dobré kulisy a dekorace. Ani nevím přesně proč, ale tenhle film mě strašně bavil a vynesl Villagga zase o stupínek výš na žebříčku mé oblíbenosti.(4.12.2008)

Cekal jsem nejakou silenou hovadinu, ale ono to funguje docela slusne. Na jednu stranu typickej Villaggio, se svejma uchylackejma gestama a koktanim kravin (s cimz to misty uz prehanel). Na druhou stranu pak docela povedena parodie na upirsky filmy. Takze jako celek to ma jednak docela solidni atmosferu a na film asi precejen byly naky ty prachy, protoze se odehrava na peknym hrade a zaroven to obcas dobre pobavi. Slabsi 4*.(26.9.2009)

Mám slabosť na Drakulu a zvlášť na komédie o ňom. Od tejto som si sľubovala čosi ako Drakuloviny, žiaľ, omnoho viac mi pripomenula Ples upírov - na ešte väčší žiaľ však nie kvalitou. Atmosféra a dej síce mali čosi do seba, no množstvo (ne)logických chýb mi miestami naozaj cicalo nervy. Akoby ktosi podsunul režisérovi prvú verziu scenára a ten akoby absolútne nedbal o to, že ju ešte treba obrúsiť a doladiť. Celkom by som však uvítala remake (to odrúsené, doladené a pozbavené všetkých tých otravných chybičiek uberajúcich čaro inak celkom potenciálnej komédií)(23.7.2013)

• Pitryx

Nevím. Rád se bavím Paolem Villaggiem. U filmů s ním jsem se chechtal na plný plyn. Zde jsem se občas pousmál. Po polovině filmu jsem se tak nudil, že jsem si v druhém okně pustil karty a začal hrát. Masky byly legrační, ale to je to jediné oživení v celém snímku. Je mi velmi líto, ale film si nezaslouží ani bodík. A navíc mne konec filmu suprově vytočil. Nu, budiž, dávám to do Db jako horor, ale pocity mám všelijaké. Ještě jednu drobnost musím zmínit, zajímavou ženskou Indiana Jonesovou i s muzikou, ale ta tuhle hovězinu ovšem nevytrhla. 1001201185248717(5.2.2014)

Italský humor mi nevadí ale že bych se u něj válel smíchy říct nemůžu. Maléry pana účetního beru jako zábavnou podívanou maximálně jednou za tři roky. Tahle parodie na Draculu mě tedy docela příjemně překvapila a ani zatažení Frankensteina do děje mi nevadilo. S hlavní postavou problém nemám, je to pořád stejný trouba a ani ten druhý brejlovec není špatný. Také mě potěšily dobře udělané masky, konkrétně zombies, holt italové svojí horrorovou historii nezapřou.(31.1.2010)