Reklama

Reklama

Bláznivá italská komedie s Paolem Villaggiem v hlavní roli vás zaručeně pobaví! Paolo Ciottoli (Paolo Villaggio) je od přírody neuvěřitelný smolař a nešika - takový druhý Fantozzi. Ve chvíli, kdy se chystá ukončit svůj ubohý život skokem z okna, dozví se, že jeho los vyhrál ve státní loterii pět miliard lir. Ciottoli výherní los ukryje do starého psacího stroje, jenže když se následujícího dne vrátí domů, čeká ho nemilé překvapení. Byl vystěhován a jeho věci zabavili exekutoři! Vypraví se tedy na dražbu, aby stroj získal zpět, ale s hrůzou zjišťuje, že ve stejné dražbě bylo vydraženo několik úplně stejných psacích strojů, a tak se Ciottoli vydává od jednoho majitele k druhému a snaží se najít ten správný stroj. Aby to ale neměl tak jednoduché, v patách má jednoho mafiána, který si na los brousí zuby... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Ačkoli se to z mého hodnocení příliš nezdá, tak mám Villaggia opravdu rád a jeho snímkům se rozhodně nevyhýbám. O účetním Fantozzim jsem viděl snad vše, co existuje. Tohle se mi zdálo o chloupek lepší. Vtípky jsou totiž kupodivu poměrně rozmanité. Nejednalo se však o nic, díky čemu bych se v křečích válel po podlaze. Proběhlo snad pouze několik úsměvů. Slabé 2 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy.Film jsem dostal od uživatele fimler. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Zhodnotil by som to tak, že boli oveľa lepšie, ale aj oveľa horšie komédie s Paolom Villaggiom alias Fantozzim. Táto je naozaj priemerná. Samozrejme aj tu sa nájde zopár naozaj nezabudnuteľných komických situácií, ale opäť od toho nemôžete čakať veľa. Príbeh je síce zaujímavý, ale potenciál nevyužitý. Zápletka filmu vôbec nie je zlá, ale so spracovaním je to už horšie. Ho vinto la lotteria di Capodanno je typická komédia dvojice Neri Parenti - Paolo Villaggio a tak sa dá už dopredu tušiť, že sa nebude jednať o veľmi inteligentný humor a počet úderov do rozkroku alebo do hlavy tu bude pekne vysoký. Nie je to ale zase tak zlé, iné Villaggiove filmy sú oveľa horšie, tu nie je úroveň trápnosti ešte tak vysoká a vulgárne vtipy tu našťastie nenájdeme. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak Paolo tady není až taková nulka jako jinde. Spíš zažívá řadu smíchuhodných událostí v honu za psacím strojem, který ukrývá výherní los. Dokonce chybí i Paolova osudová bohyně Anna, která ho vždy ponižuje a zesměšňuje. Cílovým centrem všech nejdrsnějších nehod není Paolo, ale jeho sousedi na který Paolo vždy z gracií sobě vlastní snese nějakou tu pohromičku. Děj asi nemá cenu nějak pitvat je to spíše sled jednotlivých scének. Závěrečné finále se odehrává na prknech, které znamenjí svět ve kterým psací stroj během několika minut změní snad stokrát majitele a stejně jako ve filmu Taková malá bestie nám k tomu hraje kankánek. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ne takovej naklad, jak jsem cekal. Villaggio dela svoje klasicky Fantozziovsky gagy a co si budem povidat, kdyby tohle byl film o ucetnim, vyslo by to nastejno. Vtipu tu je halda, spousta jich je docela vtipnejch, ale nemuzu si pomoct, hlavni hrdina tu je uz za prilis velikyho dementa s ohledem na to, ze to vlastne nema bejt pan ucetni. Ale tech 90 minut jsem se dobre bavil. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Neri Parenti /Malery pana Ucetniho, Navrat pana Ucetniho/ natocil sympaticku taliansku komediu s vybornym Paolo Villaggiom v hlavnej roli. Villaggio je tuna hlavnou hviezdou a prakticky sam taha film, ale ide mu to, rezia je na urovni, dalogy vyborne a je to humor europskej proveniencie, nie je to precenovana americka Blazniva dovolena. I ked je pravda, ze v 80. rokoch to bol dobry film. Jo, keby sa taketo komedie tocili teraz, no ale uz sa asi tych kvalitnych europskych komedii nedockam. Teraz valcuje tak akurat Blbowood aj s celym Sandlerom na cele : 90 % ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama