Reklama

Reklama

Paolo Villaggio hraje roli Ciottoliho, nešťastného novináře, který chtěl spáchat sebevraždu, dokud nezjistil, že vyhrál v Novoroční loterii. Svůj vítězný tiket dobře schová ve svém psacím stroji a odejde z domu oslavit své štěstí. Když se vrátí zpátky, stane se tragedie - všechen nábytek je odstěhován výběrčím daní, včetně psacího stroje. Samozřejmě se pokouší získat ho zpět i za přehnanou cenu na dražbě. Ovšem, tiket tam není, ale může být v kterémkoli jiném podobném stroji, které byly prodány v to ráno. Film vypráví příběh Ciottoliho, který hledá svůj miliónový tiket, ohrožován berňáky. Konec je absolutní překvapení. (Butterfly Video Entertainment)

(více)

Recenze (55)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Ačkoli se to z mého hodnocení příliš nezdá, tak mám Villaggia opravdu rád a jeho snímkům se rozhodně nevyhýbám. O účetním Fantozzim jsem viděl snad vše, co existuje. Tohle se mi zdálo o chloupek lepší. Vtípky jsou totiž kupodivu poměrně rozmanité. Nejednalo se však o nic, díky čemu bych se v křečích válel po podlaze. Proběhlo snad pouze několik úsměvů. Slabé 2 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy.Film jsem dostal od uživatele fimler. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Zhodnotil by som to tak, že boli oveľa lepšie, ale aj oveľa horšie komédie s Paolom Villaggiom alias Fantozzim. Táto je naozaj priemerná. Samozrejme aj tu sa nájde zopár naozaj nezabudnuteľných komických situácií, ale opäť od toho nemôžete čakať veľa. Príbeh je síce zaujímavý, ale potenciál nevyužitý. Zápletka filmu vôbec nie je zlá, ale so spracovaním je to už horšie. Ho vinto la lotteria di Capodanno je typická komédia dvojice Neri Parenti - Paolo Villaggio a tak sa dá už dopredu tušiť, že sa nebude jednať o veľmi inteligentný humor a počet úderov do rozkroku alebo do hlavy tu bude pekne vysoký. Nie je to ale zase tak zlé, iné Villaggiove filmy sú oveľa horšie, tu nie je úroveň trápnosti ešte tak vysoká a vulgárne vtipy tu našťastie nenájdeme. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak Paolo tady není až taková nulka jako jinde. Spíš zažívá řadu smíchuhodných událostí v honu za psacím strojem, který ukrývá výherní los. Dokonce chybí i Paolova osudová bohyně Anna, která ho vždy ponižuje a zesměšňuje. Cílovým centrem všech nejdrsnějších nehod není Paolo, ale jeho sousedi na který Paolo vždy z gracií sobě vlastní snese nějakou tu pohromičku. Děj asi nemá cenu nějak pitvat je to spíše sled jednotlivých scének. Závěrečné finále se odehrává na prknech, které znamenjí svět ve kterým psací stroj během několika minut změní snad stokrát majitele a stejně jako ve filmu Taková malá bestie nám k tomu hraje kankánek. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Gagman Villaggio a jeho komedie na podobné či vysloveně stejné brdo. Jednou za čas ale dokáže pobavit. Vyhrál jsem v loterii je jen dalším sledem jednotlivých skečů, nic víc, nic míň. Většinou jsou scénky  jen úsměvné, ale taneční finále v divadle, různé formy likvidace sousedské rodiny a zejména devastace soukromé sbírky sběratele historických artefaktů stojí minimálně za fajnové tři hvězdy. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ne takovej naklad, jak jsem cekal. Villaggio dela svoje klasicky Fantozziovsky gagy a co si budem povidat, kdyby tohle byl film o ucetnim, vyslo by to nastejno. Vtipu tu je halda, spousta jich je docela vtipnejch, ale nemuzu si pomoct, hlavni hrdina tu je uz za prilis velikyho dementa s ohledem na to, ze to vlastne nema bejt pan ucetni. Ale tech 90 minut jsem se dobre bavil. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama