Jing cha gu shi 2013

Sheng Ding

Ding Yu

Zai Lao
  • choze

Poté, co Jackie slušně uzavřel sérii BOŽSKÝCH RELIKVIÍ, udělal tečku i za sérií POLICE STORY. Bohužel tečku naprosto tragickou. Chápu, že Jackie už není nejmladší, ale to nijak nevysvětluje tuhle ultralacinou, digitálně vyblitou, nudně melancholickou a pramálo akční hrůzu, zoufalost a zmar. Celé zle, jak říkají Slováci.(15.9.2014)

Police Story patří ve filmografii Jackieho Chana asi tam, kam pro Schwarzeneggera Terminátor. Proto jsem s radostí očekával nový díl. Ten se trošku vymyká svým předchozím, starším bratříčkům a i když jsem s tím měl na začátku dost problém, nakonec se mi scénáristický experiment vlastně líbil, i když nenabídl po New Police Story to, co jsem úplně očekával.(28.7.2014)

|60%| Pár filmů, zejména těch starších jsem s J.Chanem viděl a moc se mi líbily. Po dlouhé době jsem zkusil něco nového s ním. No, rozhodně nemůžu říci, že jsem zklamaný a že jsem se nebavil, ale zase to není žádná velká bomba. Ve filmu se furt něco děje, občas menší akce atd, není moc záživné, nemá to tempo. I akční scény by mohly být pestřejší. Víc soubojů bych uvítal. Ale souboje přesto byly dobré i akční scény. Jackie Chan měl vážnější roli, celkem mu to i sedlo, ale přesto to mohlo být celé lépe podané. Ostatní herci ušli, ikdyž hlavní záporák mě vůbec nebavil. Většina aspektů mi přišla nedotažená do konce. Alespon jsem z toho měl takový pocit. Další věc, která mě vyloženě štvala, byla tendence si představit nějakou scénu co by se mohla stát, pak se to vrátilo zpět a nastala jiná skutečnost – takových scén zde bylo moc. Hudba byla taková normální. Musím pochválit závěrečnou pointu či rozuzlení. Trochu to mohlo být předvídatelné, ale i tak se mi to líbilo, což ještě víc zlepšilo můj celkový dojem k tomuto filmu. Takže to přeci jen je lehce nadprůměrný snímek, který aspon na to jedno shlédnutí pobaví.(3.10.2015)

Tak toto bolo sklamanie. Jasné, Jackiemu už je skoro 60 rokov, tak je logické, že kaskadérske kúsky ako za mlada už horko-ťažko od neho uvidíme. Osobne mi nevadí viac dramatické spracovanie, no príbehom ako aj celým spracovaním a postavami mi ale viac sadlo New Police Story. Taktiež, tých akčných scén v tomto dieli bolo na Police Story až strašne málo. Skôr by som to označila za krimi drámu.(3.2.2014)

Je to mierne nadpriemerná akčná kriminálna dráma s Jackie Chanom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o policajnom dôstojníkovi, ktorý ide po svoju dcéru do nočného podniku, kde ju aj nájde, lenže šéf podniku ho uväzní a spolu s ostatnými návštevníkmi sa stane rukojemníkom. Ale čoskoro sa mu podarí zo zajatia dostať a urobí všetko preto, aby zachránil celú situáciu a samozrejme hlavne svoju dcéru. No zároveň si uvedomuje, že šéf s ním má svoje osobné účty. Spracovanie nie je zlé, ale ani ma moc nezaujalo. Zápletka pôsobí na prvý pohľad veľmi dobre a ponúka slušný potenciál až v niekoľkých smeroch, ale toto mi až tak dobre nesadlo. Už od začiatku to má taký zvláštny náboj a aj napriek tomu, že sa tu prakticky stále niečo deje si ma to nedokázalo plnohodnotne získať. A pritom tých dobrých prvkov je tu mnoho, ale prišlo mi to také nevýrazné, hlavný záporák je až príliš jemný, aby sa dalo obávať o postavy a navyše sa to drží v jednej, takej vlažnej vlne. Po hodine sa to síce trochu posunie a napríklad tie dôvody konania hlavného záporáka ma nesklamali, ale stále to nie je to pravé. Síce ani toto nie je rozhodne zlé, pozerať sa na to dá, ale potenciál mi prišiel podstatne väčší, ako sa nakoniec využil. Akcie je tu priemerné množstvo, ale nie som s ňou moc spokojný. Jackie Chan je viditeľne stále vo forme a s pohyblivosťou problém nemá, no tentoraz si tvorcovia vybrali úplne odlišný prístup k akcii, než je pri ňom zvykom, ale nanešťastie len k horšiemu. Mal som pocit, ako by si chcel skúsiť akciu svojich neporovnateľne menej talentovaných žánrových kolegov a tak nielen, že súboje majú len priemernú choreografiu s minimom nápadov, ale sú navyše zámerne príliš rozstrihané a brané z takých uhlov, že ani postavy často nevidno do tváre, nesadli mi ani tie spomaľovačky, škoda. A tak sa mi vlastne viac páčila tá doplnková akcia, ktorej ale tiež moc nie je, keďže tu skutočne nie je ani jeden súboj, ktorý by ma zaujal. Určite treba spomenúť, že humoru je tu úplné minimum, ale to mi rozhodne neprekáža. Herecké obsadenie je celkom slušné, Jackie Chan je mimo akcie úplne ideálny, ale v nej ma aj napriek tomu, že na to stále viditeľne má tentoraz moc nebavil, k tomu hlavný záporák Liu Ye, pri ktorom mám ale zase problém s charakterom jeho postavy, inak charizmou a herecky je úplne v poriadku, A potešili ma aj Yu Rong-Guang v úlohe šéfa polície alebo Jing Tian. Čo sa týka réžie a technickej stránky, objektívne určite nie sú zlé, ale mne to nesadlo práve najideálnejšie, digitálnu kameru, ktorá sa tu občas používa moc nemusím a ani atmosférou si ma to nezískalo. Škoda, Jackie Chan ma svojim výrokom, že už chce točiť len menšie, ale serióznejšie akčné filmy potešil, ale v prípade tohto filmu som skôr sklamaný, čo ma mrzí o to viac, že je súčasťou mojej obľúbenej série. Ale rozhodne z toho nečakám nič dlhodobé a teším sa na jeho ďalšie projekty z hong kongskej produkcie. 57%(1.2.2014)

• - Zhong Wen (Jackie Chan) používá mobilní telefon Samsung Galaxy S IV. (Claude Speed)

• - Na konci filmu použil Jackie Chan hrubú silu pri rozťahovaní oceľového drôtu, ktorý sa mu zaryl do dlaní a spôsobil mu krvácanie. (jackie88)

• - V původní trilogii Police Story (od r.1985) a ve filmu První rána (1996) měla postava Jackieho Chana jméno Chan Ka Kui. Ve volném pokračování série New Police Story (2004) měla postava Jackieho jméno Chan Kwok-Wing. Ve snímku Police Story 2013 má Jackieho postava opět nové jméno, a to Zhong Wen. (Claude Speed)