Jing cha gu shi 2013

Hong Kong / Čína, 2013, 108 min

Ding Yu

Zai Lao

• Chrustyn

Jestli fanoušci tímto filmem očekávají návrat Jackieho Chana, nebo stejnojmenné akční klasiky, raději by tento kousek měli vynechat a pustit si z nostalgie všechny tři respektive čtyři předchozí díly. Velice špatný a nevýrazný snímek, který ukazuje, že nám Jackie nezastavitelně stárne a ani nezkušený režisér mu nijak nepomáhá. Prakticky žádná akce, ani zajímavý příběh, to celé v utahané, skoro dvouhodinové stopáži. "New Police Story" docela zdárně dokázala navázat na úspěch původní trilogie, ale tento díl bych z celé série raději vynechal a zahrabal ho někam hodně hluboko Chanovi obrovské filmografie.(30.6.2014)

Hm tak pro mě zklamání. Na film jsem se těšil, ale bohužel nedopadl úplně podle mých představ. Svým pojetím je to spíš takový krimi drama než akčňák, časy Jackieho pitvoření jsou asi definitivně pryč. Tady najel na evidentně vážnější notu, ale to by mi až tak nevadilo. Problém je v tom, že mi moc nesedl ten alternativní styl vyprávění děje kdy nám několikrát ukážou, že tahle postava udělala tohle a tohle a co by se stalo kdyby udělala tohle a tohle. Je to svým způsobem originální, ale mě to moc nechytlo. Jinak souhlas se sniperem ohledně hlavního záporáka. Ne že by neměl charizma, ale je takový vyměklý a respekt z něj moc nejde. I když je zase na druhou stranu zajímavě vysvětleno co dělá a proč. Ze začátku jsem se v tom ději moc nechytal, ale je fakt, že na konci do sebe všechno perfektně zapadlo a i proto bude moje hodnocení nakonec tříhvězdičkové. Jinak dost rozporuplný dílko. Jackie na to pořád má, ale tady moc využitý není i když ta bitka v kleci měla šťávu. Jenom je tam Jackie na moje gusto až moc často na zemi a taky si mohli v soubojích odpustit ty otravný zpomalovačky na který si fakt nepotrpím. Já vím nadávám na to všude kde se to objeví, ale tenhle prvek dneska houfně cpanej do každýho fajtu v každým druhým akčňáku už mi silně leze na nervy. Takže i když jak už jsem uvedl propracovaný konec z dobrou pointou lecos zachrání tak, ale nemění můj celkovej dojem, že je to takovej neslanej nemastnej film zkrátka divnej nevím jak jinak to napsat. Fanoušky pana JC a HK tvorby to určitě neurazí je to prostě čirej průměr po všech stránkách, ale čekal jsem víc. Škoda tak snad příště.50%(3.2.2014)

Je to mierne nadpriemerná akčná kriminálna dráma s Jackie Chanom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o policajnom dôstojníkovi, ktorý ide po svoju dcéru do nočného podniku, kde ju aj nájde, lenže šéf podniku ho uväzní a spolu s ostatnými návštevníkmi sa stane rukojemníkom. Ale čoskoro sa mu podarí zo zajatia dostať a urobí všetko preto, aby zachránil celú situáciu a samozrejme hlavne svoju dcéru. No zároveň si uvedomuje, že šéf s ním má svoje osobné účty. Spracovanie nie je zlé, ale ani ma moc nezaujalo. Zápletka pôsobí na prvý pohľad veľmi dobre a ponúka slušný potenciál až v niekoľkých smeroch, ale toto mi až tak dobre nesadlo. Už od začiatku to má taký zvláštny náboj a aj napriek tomu, že sa tu prakticky stále niečo deje si ma to nedokázalo plnohodnotne získať. A pritom tých dobrých prvkov je tu mnoho, ale prišlo mi to také nevýrazné, hlavný záporák je až príliš jemný, aby sa dalo obávať o postavy a navyše sa to drží v jednej, takej vlažnej vlne. Po hodine sa to síce trochu posunie a napríklad tie dôvody konania hlavného záporáka ma nesklamali, ale stále to nie je to pravé. Síce ani toto nie je rozhodne zlé, pozerať sa na to dá, ale potenciál mi prišiel podstatne väčší, ako sa nakoniec využil. Akcie je tu priemerné množstvo, ale nie som s ňou moc spokojný. Jackie Chan je viditeľne stále vo forme a s pohyblivosťou problém nemá, no tentoraz si tvorcovia vybrali úplne odlišný prístup k akcii, než je pri ňom zvykom, ale nanešťastie len k horšiemu. Mal som pocit, ako by si chcel skúsiť akciu svojich neporovnateľne menej talentovaných žánrových kolegov a tak nielen, že súboje majú len priemernú choreografiu s minimom nápadov, ale sú navyše zámerne príliš rozstrihané a brané z takých uhlov, že ani postavy často nevidno do tváre, nesadli mi ani tie spomaľovačky, škoda. A tak sa mi vlastne viac páčila tá doplnková akcia, ktorej ale tiež moc nie je, keďže tu skutočne nie je ani jeden súboj, ktorý by ma zaujal. Určite treba spomenúť, že humoru je tu úplné minimum, ale to mi rozhodne neprekáža. Herecké obsadenie je celkom slušné, Jackie Chan je mimo akcie úplne ideálny, ale v nej ma aj napriek tomu, že na to stále viditeľne má tentoraz moc nebavil, k tomu hlavný záporák Liu Ye, pri ktorom mám ale zase problém s charakterom jeho postavy, inak charizmou a herecky je úplne v poriadku, A potešili ma aj Yu Rong-Guang v úlohe šéfa polície alebo Jing Tian. Čo sa týka réžie a technickej stránky, objektívne určite nie sú zlé, ale mne to nesadlo práve najideálnejšie, digitálnu kameru, ktorá sa tu občas používa moc nemusím a ani atmosférou si ma to nezískalo. Škoda, Jackie Chan ma svojim výrokom, že už chce točiť len menšie, ale serióznejšie akčné filmy potešil, ale v prípade tohto filmu som skôr sklamaný, čo ma mrzí o to viac, že je súčasťou mojej obľúbenej série. Ale rozhodne z toho nečakám nič dlhodobé a teším sa na jeho ďalšie projekty z hong kongskej produkcie. 57%(1.2.2014)

Tak toto bolo sklamanie. Jasné, Jackiemu už je skoro 60 rokov, tak je logické, že kaskadérske kúsky ako za mlada už horko-ťažko od neho uvidíme. Osobne mi nevadí viac dramatické spracovanie, no príbehom ako aj celým spracovaním a postavami mi ale viac sadlo New Police Story. Taktiež, tých akčných scén v tomto dieli bolo na Police Story až strašne málo. Skôr by som to označila za krimi drámu.(3.2.2014)

|60%| Pár filmů, zejména těch starších jsem s J.Chanem viděl a moc se mi líbily. Po dlouhé době jsem zkusil něco nového s ním. No, rozhodně nemůžu říci, že jsem zklamaný a že jsem se nebavil, ale zase to není žádná velká bomba. Ve filmu se furt něco děje, občas menší akce atd, není moc záživné, nemá to tempo. I akční scény by mohly být pestřejší. Víc soubojů bych uvítal. Ale souboje přesto byly dobré i akční scény. Jackie Chan měl vážnější roli, celkem mu to i sedlo, ale přesto to mohlo být celé lépe podané. Ostatní herci ušli, ikdyž hlavní záporák mě vůbec nebavil. Většina aspektů mi přišla nedotažená do konce. Alespon jsem z toho měl takový pocit. Další věc, která mě vyloženě štvala, byla tendence si představit nějakou scénu co by se mohla stát, pak se to vrátilo zpět a nastala jiná skutečnost – takových scén zde bylo moc. Hudba byla taková normální. Musím pochválit závěrečnou pointu či rozuzlení. Trochu to mohlo být předvídatelné, ale i tak se mi to líbilo, což ještě víc zlepšilo můj celkový dojem k tomuto filmu. Takže to přeci jen je lehce nadprůměrný snímek, který aspon na to jedno shlédnutí pobaví.(3.10.2015)

• - Zhong Wen (Jackie Chan) používá mobilní telefon Samsung Galaxy S IV. (Claude Speed)

• - V původní trilogii Police Story (od r.1985) a ve filmu První rána (1996) měla postava Jackieho Chana jméno Chan Ka Kui. Ve volném pokračování série New Police Story (2004) měla postava Jackieho jméno Chan Kwok-Wing. Ve snímku Police Story 2013 má Jackieho postava opět nové jméno, a to Zhong Wen. (Claude Speed)

• - Na konci filmu použil Jackie Chan hrubú silu pri rozťahovaní oceľového drôtu, ktorý sa mu zaryl do dlaní a spôsobil mu krvácanie. (jackie88)