poster

Jing cha gu shi 2013

 • Hong Kong

  警察故事2013

 • Hong Kong

  Ging Chaat Goo Si 2013

 • Čína

  Jing cha gu shi 2013

 • Čína

  警察故事2013

 • anglický

  Police Story 2013

 • USA

  Police Story: Lockdown

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / Čína, 2013, 108 min

Režie:

Sheng Ding

Scénář:

Sheng Ding

Kamera:

Ding Yu

Hudba:

Zai Lao

Střih:

Sheng Ding
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ****

  Na rozdiel od ČÍNSKEHO ZVEROKRUHU (Božská relikvia 3), tu dokážem pochopiť, prečo to niektorých Jackieho nefandov sklamalo. Aj ja by som takéto pokračovanie očakával skôr v deväťdesiatych rokoch, keď mal každý správny mlátič svoj film o únose či teroristoch. Šiesta Police Story je tu však teraz a je to vizuálne žrádlo. Perfektné prostredie uzavretého klubu, hutná atmosféra... Jednoduchý ale plne funkčný príbeh je dobre rozprávaný a i keď je bitiek pomenej (v podstate len jeden klasický fight) zaujmú zápasnícke prvky v choreografii. Ide o podobný štúdiový film ako bol DREDD. PS 2013 je skôr triler ako akčniak, ale je veľmi podobne nápadito natočený (lepšie ako NEW POLICE STORY i MESTO ZLOČINU)... Parádný policajný triler, akurát, že v rámci série pôsobí dosť minimalisticky. Keď si však spomeniem na SMRTONOSNÚ PASCU: OPÄŤ V AKCII, môžeme len ďakovať bohom za takúto vyváženú sériu...(10.7.2014)

 • JFL
  **

  Jackie Chan pokračuje v ochotném prostituování se pro ideologické potřeby pevninské Číny, tentokrát dokonce zaprodal nejen sebe, ale i svou nejslavnější filmovou sérii a jejího ikonického hrdinu. Chan Ka Kui stejně jako jeho představitel prošel vymazáním paměti i identity, přijal mandarínské jméno Zhong Wen a stal se z něj čínský superfízl. "Police Story 2013" je grandiózně směšná nepokrytá agitka čínských pořádkových složek, kde se do kýčovitých výšin vyzdvihuje oddanost policistů chránit každý jeden lidský život a až fanaticky se držet předpisů. Na to je pak naražený nesoudně překombinovaný scénář, jehož autor evidentně pilně nakoukával sérii "Smrtonosných pastí" (hlavně trojku a čtyřku) a zkoušel její půdorys naroubovat na jekýsi pseudo "Rašómon" - výsledek je ještě absurdnější než daná kombinace zní. Přitom druhé spojení Jackieho Chana a Dinga Shenga vzbuzovalo po bravurním "Malém velkém bojovníkovi" nemalé naděje. Jediné, co lze ocenit, je až drzá svobodomyslnost s jakou scénář pomocí soustavy flashbacků zavdává k tomu, aby se do vyprávění primárně zasazeného do jediného interiéru daly navíc nacpat arénové souboje, automobilové honičky a náznak parkourové akce, které ale nemají s hlavním dějem vůbec nic společného.(26.7.2014)

 • erased
  ****

  Vlastně ani nevím, proč jsem Jackiemu Chanovi dal šanci zrovna v nejnovějším díle akční série, ze které jsem ještě neviděl jediný díl, ale ani trochu toho nelituju. Kdovíproč jsem si sice vysnil lidštější a uvěřitelnější příběh, kdežto film se v různých chvílích blíží spíš hi-tech Die Hard se zápletkou jako od Chan-wook Parka, avšak Police Story 2013 má jak spád, tak i napětí, a povedená akce zároveň postrádá akční rozjuchanost Chanovy obvyklé tvorby, takže jsem s tím zběsile a přitom nějakým způsobem přehledně sestříhaným výsledkem naprosto spokojen. A to tak, že rád dám šanci i předchozím dílům série.(12.4.2014)

 • ChArLeNe
  ***

  Tak toto bolo sklamanie. Jasné, Jackiemu už je skoro 60 rokov, tak je logické, že kaskadérske kúsky ako za mlada už horko-ťažko od neho uvidíme. Osobne mi nevadí viac dramatické spracovanie, no príbehom ako aj celým spracovaním a postavami mi ale viac sadlo New Police Story. Taktiež, tých akčných scén v tomto dieli bolo na Police Story až strašne málo. Skôr by som to označila za krimi drámu.(3.2.2014)

 • PetrPan
  ****

  Zatím poslední přírůstek do rodiny policejních story Jackieho Chana jede opět v duchu nové a již mnohem starší tváře bývalého hongkongského třeštidla. Ve své podstatě levná a až komorní jednohubka nenabízí žádnou šťavnatou akrobatickou jízdu, ale pokouší se jít cestou akčního dramatu s citově vypjatým finále. Zjednodušující a předvídatelný konflikt mezi povinností a vlastním zájmem, tedy středobod veškerého dění, mne nijak nepohoršil. Patří totiž ke klasickému a nezávadnému klišé svého žánru, a to zcela nezávisle na tom, zda jsme v Číně nebo třeba v USA. A i když je tu Jackie Chan už viditelně opravdu starej a evidentně se nechce pouštět do žádných větších akcí, pořád by chtěl všem vzkázat, že ještě není na odpis, už to ale bolí. Jeho zápas v kleci s šampionem MMA byl přesně takovým mile dojemným výkřikem. Důstojné završení celé série trochu kazí jen poněkud zmatené a místy trochu nepatřičné flashbacky, které mají pošmourný příběh zřejmě trochu oživovat. Klidně bych je i oželel a víc si pohrál s akcí v uzavřeném klubu. Přesto však pohodová čtyřka.(11.8.2016)

 • Jackie Chan

 • - Akční režii dělal Han Gunhua. Kredit kaskadérský choreograf sdílí He Jun a JC Stuntmen. (Rominator)

 • - Na konci filmu použil Jackie Chan hrubú silu pri rozťahovaní oceľového drôtu, ktorý sa mu zaryl do dlaní a spôsobil mu krvácanie. (jackie88)

 • - Zhong Wen (Jackie Chan) používá mobilní telefon Samsung Galaxy S IV. (Claude Speed)