Kluk ve světě příšer

• Japonsko Bakemono no ko (více)

Příběh o důležitosti rodiny, lásky a cti vyniká fascinujícím mistrovstvím animace japonského režiséra Mamoru Hosody. Devítiletý Kjúta je obyčejný kluk z moderního Tokia. Hodně věcí o životě ještě neví a neměl dosud ani tušení o tom, že vedle reálného světa existuje ještě skrytý fantazijní svět obývaný zvířaty. Až do chvíle, než se v něm náhodou sám ocitl. V kouzelném světě Džútengai ale nejsou lidé příliš vítáni a celou zemí navíc zmítají nepokoje s nástupem nového panovníka. Chlapce se ujme osamělý medvědí válečník, aby ho uchránil nebezpečí v neznámém světě. (AČFK)

blondboss

Japonská tvorba opäť v originálnom duchu a s typicky japonsky kvalitnými 2D animáciami. Dá sa povedať, že sa jedná o celkom slušný animovaný námet, ktorý je ale zbytočne rozťahaný do dvoch hodín a ten scenár jednoducho na takúto stopáž stvorený nie je, preto množstvo hluchých miest. Práve kvôli nim šiel tento snímok do šedého priemeru a nemožno zaručiť, že sa pri ňom nebudete nudiť. Potenciál bol určite väčší. 55 % ()

r007

Působivé, jako ostatně všechny japonské animované filmy, které jsem viděla. Nebýt trochu rozvleklého konce, mohlo to být ještě lepší. Motiv s temnotou připomíná Mijazakiho Princeznu Mononoke, ale děj příběhu kluka, který je sám a zoufale hledá někoho, kdo by mu nahradil rodinu, je neuvěřitelně působivý. Skoro se mi chce napsat, že kdyby autor zůstal jen u této dějové linie a nezaplétal do toho ještě v Japonsku asi velmi oblíbenou temnotu, film by byl ještě lepší. Ale tak si asi každý najde něco. Kjúta je každopádně sympaťák . ()

moriero

Námět byl parádní, animace libová a soundtrack na jedničku. Asi do půlky jsem byl přesvědčený, že se budu rozhodovat mezi plnou palbou a čtyřmi hvězdičkami. Ale občasné návraty do skutečného světa hodily do mého plánu vidle. Tam se pro mě děj prostě zastavil. Díky tomu jsem si začal víc a víc všímat, jak moc EMO to vlastně je. Jak se mladí Asiaté rochní v úzkosti, sebelítosti a depresi. Že ideál jejich hrdiny je bledý mladík, jemuž prales vlasů zakrývá celý sklopený obličej, stojí uprostřed rušné ulice, kde ho všichni obcházejí, a samozřejmě na něj prší. Jak jinak? Bože, jak jsem rád, že jsem se tam nenarodil. Fuj. Brrr. Co ale musím vyzdvihnout, je postava Medvěda (to jméno po mně nechtějte ani za zlaté prase...a to nemyslím toho mnicha). Strašně se mi líbilo, že chlupáč prošel vývojem tak akorát v rámci své neotesané humpolácké povahy. Takže se v podstatě moc nezměnil a pořád je to stejný zmetek, kterého si oblíbíte. ()

zbynek.poliv

Tohle Japonské Anime je opět převlečené životní poučení, opět uřvané, opět s parádní animací, smutné, vzteklé, vtipné a skvělé. Kluk, která si prožívá těžké chvíle po rozpadu rodiny, smrti matky a novou rodinu, se málem nechá sežrat zaživa zlobou, záští a smutkem. Má ale štěstí, že jde kolem zvláštní chlupatá medvědí postava, která se kluka, jež utekl ode všech, ujal. Ten se dostane do světa, který je jako pohádka, lidé, totiž pardon, příšery, s obličeji a zvířat, jsou velmi podobní, jako lidé, jež zná se svého světa. Jen nežijí v přetechnizovaném Tokiu, ale pokorné starší době. Jeho psychický souboj s novým Mistrem, je vtipná podívaná, i když chvílemi možná až moc ukřičená, ale výborně pobavila (scéna se syrovými vajíčky je výborná). Tvrdohlavý kluk ale vlastně nebojuje pro to, aby se stal silnějším, ale aby překonal sám sebe a své zlé duchy, což je krásně vyobrazeno Bílou velrybou, což je velmi pěkný metaforický prvek, který přesvědčí diváka, že tahle pohádka nebude jen povrchní podívaná. Celkově mě film velice bavil a i když má stopáž dvě hodiny, seděl jsem u obrazovky přikovaný lépe, než by to udělala mísa čokolády a chipsů. ()

NoodlesCZ

Tři hvězdy už je moc málo a čtyři už moc v porovnání s top anime. Je to příjemná bajka, ale celkový průbeh "poučování" mi přišel tak nějak moc po lopatě v porovnávání s Ghibli a celkově mi tyhle srovnávačky nesedí, prostě Hosoda a basta! Za mě to není jeho top počin, ale je to krásný příběh s myšlenkou v povedeném kabátku. ()

BR23

ppči anime :D ja anime v podstate vôbec nepozerávam, toto bola výnimka no veľmi sa mi to lúbilo. možno troška kratší záver by som tomu dal ale inak pohoda. ()

LEFTFLANK

Zas až tak nadšený z tohto japonského anime nie som, určite sa nájdu o niekoľko tried lepšie, na druhej strane len máloktoré animáky s USA majú takú hodnotovú silu ako toto. 70% ()