In Fear

• Slovensko Labyrint strachu (festivalový název)

Tom a Lucy sa spoločne vydajú autom na cesty. Po niekoľkých hodinách sa však stratia niekde na vidieckej ceste v lese. Prichádza noc a s ňou aj niečo temné, čo ich začne terorizovať. Ich jedinou obranou je ich auto, v ktorom sa schovávajú spolu so strachom z tmy, obavami z temnoty a postupne aj podozrením voči sebe navzájom. (kubqo)

Mishqo

Prvé trištvrtiny filmu boli napínavé jak legíny, o tom niet pochýb. No ku koncu som sa už nevedel dočkať kedy to skončí, pretože to prerastalo do priemernej hovadiny. Postavy sa správali miestami dosť tupo a neviem si predstaviť, že by som sa aj tak tupo správal v podobnej situácii a to mi prekážalo. Hudba však bola mrazivá a atmosféra dusná. 60% ()

dubinak

Tohle bylo zbytečně moc hloupoučké. Dalo se vymáčknout mnohem víc, avšak chyběla snaha. Atmosféra velice dobrá, dokud se mi nezačalo chtít spát, docela mě mrazilo. Postavy byly šíleně odfláknuté a herci mě nepotěšili, takže ani já je nepotěším. Ono je asi těžké pracovat s tímto námětem uprostřed lesa v jednom autě, nehnout se z místa. Konec mohl dát mnohem víc, trochu nasvětlit pointu, ale zavládnul nevýrazný závěr, kterým si In Fear nezajistil zrovna zapamatovatelnou nálepku. ()

*CARNIFEX*

"Ťažko" zamilovaný Tom berie svoju "životnú" lásku na festival do Írska. Nakoľko chce na Lucy zapôsobiť, zabukuje cez internet noc v krásnom hotely uprostred lesov. Ich predstava o spoločne strávenom romantickom večery sa po pár hodinách rapídne mení na boj o život. Neviem ako ostatní "fandovia" hororu, no mne sa snímok, ktorý sa ihneď od úvodu snaží tváriť "seriózne", no v skutočnosti je posiaty (ako makom - buchty), "kopcom" nelogických rozhodnutí hl. postáv, či zhôd náhôd, oproti ktorým vyzerá reálnejšie výhra v euro jackpote za pomoci jedného losu, sleduje veľmi ťažko. Pokiaľ k tomu pridáme len občas fungujúcu atmosféru, na neúspech odsúdené lakačky (1), nulové gore ( ktoré v takomto súbžánry v podstate ani nemá priestor ) a tak neskutočnú predvídateľnosť, je mi ľúto, proste nemôžem inak, ale "mäknete kamaráti" - 45%. ()

Dellamorte

Silne atmosferická záležitosť, ktorá ti načrtne hranice sebazáchovy, ak ti náhoda nahodí lesnú nekonformnú autosedačku.Je potrebné uvedomiť si, že briti točia filmy inak, ako odbytok planéty. Majú podpis, ktorý rešpektujem, no ten timecut bol prepotrebný ( zaschlá final kref naopak ). Žánru to nič nepridalo, no ani nevzalo - obligátrojka. (Jinak, Jeremy se zbytečně bál hodit snímek na světlo - myslím, že by to pomohlo, no jo, ale noprachy..prachy..noprachy..) ()

George Stobbart

Mladá dvojica sa pri snahe nájsť odľahlý hotel zatúla na írskom vidieku, čo sa im stane osudným. Rozpačitý road suspense počin. Keď už robia film, ktorý sa z 95% odohráva v 1 aute s 2 postavami, tak je proste prúser, že jedna z tých postáv (chlapík) je absolútne vypatlaný, útlocitný, zakomplexovaný mamrd, ktorý ruinuje všetky scény i napätie. A vďaka tej jeho sprostej tlame ma film po čase začal viac iritovať než zaujímať. Čo je škoda, keďže je to natočené celkom pekne, atmosféra je miestami fakt silná a nepríjemné napätie vo vzduchu graduje spolu s tajomnosťou deja, z ktorej sa však nakoniec vykľuje iba neschopnosť scenára. To sa 2/3 stopáže musí dookola krúžiť po írskych cestičkách len preto, aby sa to v záverečnej tretine zvrhlo na nenáročnú variáciu kultového "Stopára"? Mne to teda nestačilo, ale po rozležaní v hlave tie negatívne stránky akosi ustúpili do pozadia, takže zlý dojem z toho nakoniec nemám. ()