In Fear

• Slovensko Labyrint strachu (festivalový název)

Tom a Lucy sa spoločne vydajú autom na cesty. Po niekoľkých hodinách sa však stratia niekde na vidieckej ceste v lese. Prichádza noc a s ňou aj niečo temné, čo ich začne terorizovať. Ich jedinou obranou je ich auto, v ktorom sa schovávajú spolu so strachom z tmy, obavami z temnoty a postupne aj podozrením voči sebe navzájom. (kubqo)

WeeLass

Pár si zarezervuje pobyt v odlehlém hotelu na anglickém venkově, ale časem si uvědomí, že vjeli do pasti, z které není cesty ven. Po setmění je začne něco neznámého terorizovat a atmosférická hororová jízda může začít. / Upřímně mě zklamalo to rozuzlení. Film měl potenciál z té atmosféry vytřískat rozhodně víc, přidat nadpřirozené jevy, apod. Ale jako debutová jednohubka to bylo super. ()

gurmet

V Loveringově prvotině hrají hlavní roli schizofrenní, klaustrofobické uličky úzkých cest venkovského zapadákova, které z čerstvě zamilovaného páru vytvoří běsnící šílence. Bez výraznějších režisérských přešlapů, ale také s minimem překvapení, a zejména gradace. Tam kde první půlka poklidným tempem stupňuje napětí, půle druhá setrvává v místy nudném limbu. Přesto se jedná o jeden z lepších horrorů za posledních několik let. Bohužel také proto, že konkurence nestojí za řeč. ()

rosto02301

Čakal som rozhodne viac ako nekonecnu nahanačku po bludisku ktora am taky zmysel za maximalne pomoze vypraznit nadrž v aute ale zato koniec filmu ma fakt dojal a preto hodnotim 3 *** :) ()

Allein4

Jsem z toho drobně rozpolcený. Mělo to napětí, ale spoustu hluchých míst. Mělo to nápad, ale místy až srandovní herecké výkony (i když ty se vyhnuly Iainu De Caesteckerovi). Celkově bych to hodnotil průměrně...jenže mohlo to být výrazně lepší. ()

yoryk

Film plny nelogickych a nevysvetlenych nezmyslov....budem troska spoilerovat,,,vypisem tu tie mega nezmysly. 1) Tom a Lucy v aute a padajuci strom...kto akoze podpilil ten strom? Na zaklade coho padal, pocul niekto motorovu pilu? Lebo ja nie..nezmysel ako traky 2) dalsi uplny nezmysel ako sa dvaja rozmyslajuci kvazi dospeli ludia mozu stratit..aj ked uz boli akokolvek tie znacky pootacane, tak si uz len musim zapamatat cestu ktorou som isiel a nabuduce sa vydam predsa inou cestou,,neexistuje zeby kruzili stale dookola a nevedeli najst inu cestu len tu po ktorej kruzili, preboha to nebolo ziadne bludisko. 3) GPS v aute im cely cas nefungovalo ale zaujimave ked Lucy na konci soferovala po tych istych cestach zahadne zacalo fungovat..WTF ? 4) Ako mohol Tom na internete rezervovat hotel a ubytovanie ked ten hotel uz niekolko rokov nebol v prevadze a bol zdevastovany? Nebolo mu vobec cudne ze ta cesta k hotelu bola velkymi vratami zaretazovana? Kto mu potvrdil rezervaciu? Debilita na entu. 5) rozhodne neverim, zeby Lucy necitila ziadny noz na krku ked Max akoze srandoval ze ju zabije v aute a pritom mal prazdnu ruku,,,cele zle...tak isto ako ked jej niekto tahal vlasy pri aute, ona sa otoci a zrazu tam nikto nebol...co bol Max duch ci co? 6) dost dobre nerozumiem, ako mohol psychopat Max obhospodarovat celu tu cast kde sa oni pohybovali, presne vedel kde zastavia, kedy a kde pojde Tom do lesa, kedy pojde curat, necha sa zrazit a vzdy bol presne tam kde boli oni pritom neviem si predstavit ako by to vsetko presne mohol a vedel takto naplanovat. 7) to ze nebolo vysvetlene maxove konanie preco zabil Toma a pomohol Lucy a na konci sa nou necha zrazit autom mi pride uplne scestne v takomto horore. Ok, moze byt sialeny psychopat, ale nejake vysvetlenie preboha scenar mohol poskytnut.Takto to bola uplna nezmyselna zlatanina. A to nezmyselne konanie oboch protagonistov bolo katastrofalne. Takze tolko k chybam a nezmyslom k tomuto filmu. Prva polhodinka ma skutocne bavila, cakal som co sa bude diat ked sa ponoria do tmy ale velmi ma to sklamalo. 2 polovica filmu nedavala ziadny zmysel. 2 hviezdy davam za peknu prirodu a vybudovane napatie v prvej polovici filmu. Inac velka slabota a sklamanie. ()

tribican

Silně se rozcházím se zdejším hodnocením... Atmosféra je podle mě mimořádně dobře vybudovaná a ani závěr nepovažuji za nijak zvlášť nepodařený (byť jde o slabší část filmu, tak jako u většiny hororů). Některé věci jsou nevysvětlené (a asi i racionálně nevysvětlitelné), ale to filmu z mého pohledu na kvalitě příliš neubírá. Co mi ve filmu chybělo je lepší vysvětlení útočníkova chování. Po dlouhé době však považuji nějaký horor za nadprůměrný. Nakonec dodám, že jako fanouška Panství Downton mě potěšilo herecké angažmá Allena Leeche :) 85 % ()

lineker

Překvapivě jsem si tuto 90 minutovou WRC rally vcelku užíval. Pokud bych chtěl být jedovatý,tak bych samozřejmě argumenty našel. Ale nějak se mně nechce. Prostě v tomto případě vítězí pokus o netradiční thriller v němž si vystačíme se třemi herci a jednou starou britskou károu. Slušný soundtrack,střih,kamera. ()

Martin29

Takže co tu máme mix mezi http://www.csfd.cz/film/16758-smrt-prichazi-v-bilem/komentare/ tímto http://www.csfd.cz/film/13180-stopar/komentare/ (můžete si tam dat klidně i remake) do toho se to odehrává v noci jako Blair Witch (můžete si tam dat klidně i ten remake). Jeden pár co se zná 14 dnů spolu jede kamsi do hotelu jedou jedou a jedou a pořád ne a ne tam dojet. Po cestě jich někdo straší a pak k nim nasedne jakýsi magor,který chce umřít. Logika si dává těžkou dovolenou například spoiler proč chtěl,aby ho zabila ona a ne ten chlap proč kvůli tomu vůbec stavěl hotel a nestoupl si někde na silnici pod auto a měl by to pořešené (jak sám říkal dříve to někteří lidé dělali, že skákali pod auta co jeli někam) a na závěr proč, když chtěl tak moc umřít se nenechal zabit tehdy v tom blátě však proti němu šel její přítel s flaškou. Takovou věc jako, že ze mě teče krev jako z vola a ošetřit si to nenechám nebo proč bych bral do auta někoho koho jsem přejel však by mě mohl udat nemluvě o tom, že dám na rady jakéhosi magora, kterého vidím prvně v životě než na rady mého přítele,který řídí. ()

Dalajlada

Poměrně atmosferický film. Bohužel se to celé chová nelogicky a občas je to až přitažené za vlasy. Naštěstí to zachraňuje krásná hlavní hrdinka, která se naopak chová poměrně pochopitelně. Závěr byl čekaný, nečekaný. Jde o docela fajn průměr, ve kterém je první půlka filmu výrazně zajímavější než ta druhá. ()