Kámoši až na dno lahve

Drinking Buddies

Drinking Buddies

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013, 95 min

Tak jo, celkem dlouho jsem si říkal, že tenhle snímek mě prostě nemůže dostat, ale nakonec se mu to povedlo. Je hezké vidět, když herci skutečně hrají a je vidět, že si svoje role užívají. Tenhle civilní styl mi hodně sedí a já jsem rád, že konečně vidím Olivii ve snímku, kde konečně vyniknou její schopnosti. Mimochodem Olivia a Anna v jednom filmu, to je skoro jako splněný sen. Obě jsou výborné, stejně jako Jake Johnson. Tenhle film stojí na hercích a ti ho táhnou do výšin, i když je to vlastně jen snímek o tom, jak se život někdy sere a někdy zase ne.(10.12.2013)

Já skoro nevím, co k tomu napsat. On to vlastně ani není vztahový film, jak se na první pohled zdá. Je to spíše o tom, že i když se zdá něco sebezjevnější, ve skutečném životě to tak být nemusí. To se mi na filmu hrozně líbilo. Postavy byly dobře napsané i odehrané (samozřejmě Wilde, na níž celý film stojí a tradičně skvělá Kendrick), nemlely takové sračky jako v jiném Swanbergově filmu, co jsem viděl nedávno. Jen ten Jake Johnson je mi zase o něco nesympatičtější. 3.5*(17.10.2016)

Nebyla to ani komedie, ani drama, ani romantický film. Vlastně to bylo takové prázdné nic, které si třetí hvězdičku zasloužilo jenom díky občasnému šaškování Olivie Wilde a pivovarskému prostředí. Ne že by se člověk během sledování nudil nebo otravoval, ale po skončení jsem si sám nemohl odpovědět na otázku: "O čem to bylo?" 50%(2.5.2017)

Klasická konverzační indie vztahovka, která má, lidově řečeno, trochu problém se prodat. Příčinou je styl vyprávění, jehož tempo je přednášeno až nezáživně přehnaným samospádem, ve kterém nevyniknou citově vyhrocené okamžiky. Přesto určitý náboj v sobě skrytý má. Vy, kteří očekáváte další rozjetou "Pařbu... kdekoli", sáhněte po jiném filmu, Drinking Buddies není pro vás, a vlastně není komedií. 50%(21.12.2013)

Nejdříve jsem si říkal, jaký je to zbytečný film naprosto o ničem. U závěrečných titulků jsem si ale uvědomil, že se jedná o celkem jednoduchý, přesto ale dojemný příběh ze života. Není to ta klasická kýčovitá romantická komedie, protože je to zde postaveno hlavně na dialozích. Když nad tím přemýšlím, tak to asi není ani komedie. Jediné co je tam vtipné jsou Američané vařící pivo (ekvivalent jsou medvědi hrající hokej).(2.8.2013)

• - Všichni herci si sami vybrali jméno své postavy. (Cheeker)

• - Režisér i herci řekli, že jejich nejoblíbenější část filmu je výlet a piknik v lese. (Cheeker)

• - Ve scéně "chlastací hry" byla Anna Kendrick doopravdy opilá. Protože to byla poslední scéna, která se ten den točila, tak se Anna Kendrick a Jake Johnson rozhodli použít opravdický alkohol, aby vše vypadalo realističtěji. (Cheeker)