Kámoši až na dno lahve

Drinking Buddies

Drinking Buddies

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013, 95 min

Už na první pohled typická nezávislárna pro filmové festivaly. Ale celý to netlačí na pilu, nežene to emočně do krajností, nevyhrocuje to, popisuje všenodnodennost ve chvíli, kdy nejste nejmladší, něco máte za sebou a prostě si chcete jen v pohodě žít svůj život a hledáte tu nejrozumnější a nejpohodovější cestu... je to ukecené a rozvláčné a vlastně tím to může být pro mnoho lidí nudné. Pořád jsem si říkala, že tak 3*, ale protože nad tím přemýšlím už dvě hodiny, nad podobnostmi a narážkami, které tam nacházím na svůj vlastní život a své vlastní boje (neuklizený byt, na věčné pařby s kolegy, co mají doma své slečny...), takže díky tomu za 4* a taky protože herecky jsou všichni naprosto přesvědčivý ve svých charakterech.(5.11.2013)

Na hrdinech je bizarní, že se zdá, že během svého života nedělají nic, co by bylo jen náznakem zajímavé, zábavné nebo smysluplné. Až po zhlédnutí jsem se dozvěděl, že film je z většiny dílem improvizace herců, což mnohé vysvětluje. Rozhodně tu autentickou bezcílnost. Svým způsobem je to velmi zajímavé. Swanberga jsem měl doposud spojeného s horory, ale tahle poloha mu jde také.(24.11.2013)

Ve filmu se pořád v jednom kuse pije pivo a Olivia Wilde tam porád běhá v nátělníku, takže je na co koukat. To jsou ty pozitivní zprávy. Jinak se potýkáme s nulovým dějem a jeho směřováním k nějakému zásadnějšímu poselství. Na rozdíl od obvyklých nezávisláků, které jsou taky velmi pomalé v tempu, tady jsem si ten prostor k přemýšlení nějak nedokázal sám dovyplnit. Takže trošku nuda.60%(9.3.2014)

Občas se mi přihodí, že zhlédnu film, o němž si povím, že bych pro něj chtěl sám napsat předlohu, a kdyby následně vypadal takto, byl bych spokojen. Drinking Buddies má jeden zásadní problém, a to, že ne každý si jej dokáže vychutnat do dna, dost možná bude toto téma připadat spoustě lidem vzdálené, otravné, anebo zbytečně protahované, přehrávané a okecávané. Jenže právě v tom tkví veškeré kouzlo. Vůbec není snadné zachytit kamerou, co se odehrává mezi dvěma lidmi. Zvlášť, když se většina příběhu odehrává pouze v jejich hlavách. V tomto případě však bylo nesmírné štěstí, že hlavní role ztvárnili Olivia Wilde, Jake M. Johnson a Anna Kendrick, mezi kterými to jednoduše funguje. Dlouho jsem neviděl něco tak procítěného, emocemi nacpaného, lidského, přesto trochu bláznivého a tolik mi blízkého. Uznávám, že mé hodnocení je maximálně subjektivní, ale zde si veškerý nadhled odpustím a jen poděkuji Joe Swanbergovi za výjimečný film, jenž se do mě pevně zahryzl a už nepustil. Ne, že bych ani zde neviděl pár drobností k poupravení, ale kašlu na to, protože tady to prostě funguje. Ne vždy mmůžeme získat vše, co chceme. P.S. Nezapomeň na pivo. (90 %)(11.9.2013)

Hipsteři z toho budou mít vlhký sny ještě měsíc, ale je to fakt povedený film s jednoduchou zápletkou, kterou ovšem dokáže výborně zpracovat. Líbily se mi nenucené a jakoby improvizované dialogy i prostředí malého indie pivovárku. A Olivia Wilde v tomhle filmu hraje jako nikde předtím a ukazuje naplno, že jí tahle poloha "kámošky z práce" sedne mnohem víc než role femme fatale nebo vraždícího robota.(22.11.2013)

• - Ve scéně "chlastací hry" byla Anna Kendrick doopravdy opilá. Protože to byla poslední scéna, která se ten den točila, tak se Anna Kendrick a Jake Johnson rozhodli použít opravdický alkohol, aby vše vypadalo realističtěji. (Cheeker)

• - Všichni herci si sami vybrali jméno své postavy. (Cheeker)

• - Ve filmu se jedná čistě jen o improvizaci. Není k němu žádný scénář a jedinou věc, kterou měli herci k dispozici, byl neurčitý koncept dějové linie a uspořádání, v jakém dané události mají následovat. (Mrs.Blue)