Kámoši až na dno lahve

Drinking Buddies

Drinking Buddies

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013, 95 min

Nejdříve jsem si říkal, jaký je to zbytečný film naprosto o ničem. U závěrečných titulků jsem si ale uvědomil, že se jedná o celkem jednoduchý, přesto ale dojemný příběh ze života. Není to ta klasická kýčovitá romantická komedie, protože je to zde postaveno hlavně na dialozích. Když nad tím přemýšlím, tak to asi není ani komedie. Jediné co je tam vtipné jsou Američané vařící pivo (ekvivalent jsou medvědi hrající hokej).(2.8.2013)

Připravte se na hektolitry piva :-) Příběh filmu rozhodně není nic přelomového - dva alkoholici, kterých je práce zároveň koníčkem, se plácají ve svých propařených životech a osobních vztazích.. Ale Olivia Wilde a Jake M. Johnson to na place rozjedou tak, že jim hltám (a hlavně věřím) naprosto všechno.. :-) Jejich "napětí" bylo téměř hmatatelné.. Zbytek bylo jen velmi dobře vybrané křoví :-) Donutili mě přemýšlet a v hlavě je mám ještě druhý den ;-)(15.12.2013)

Drinking Buddies je nádherný příklad toho nejlepšího a zárověň toho nejhoršího na indie filmech. Svou první větou nechci nikoho odradit od zhlednutí tohoto filmu, který se mi docela líbil. Jen tím chci poukázat na nejdůležitější věc u indie filmů. A to je ta, že když Vás to ze začátku nechytne na sto procent, tak je dost možné, že si k filmu nenajdete cestu. Osobně se mi to párkrát už stalo, že mě film nechytil, tak jak jsem doufal. Na Drinking Buddies jsem se těšil už od té doby co jsem viděl obsazení. Čekal jsem upřímnou inteligentní komedii, která bude říznutá dramatem. Bohužel musím říci, že film nemá s komedií moc společného. A na drama to není moc dramatické. Celé mě to přišlo, jako něco ze života, co se může stát i Vám, sám jsem se dokonce v několika momentech poznával. Oceňuji jakým způsobem režisér a scénarista v jedné osobě Joe Swanberg vypráví svůj příběh. Je to dáno tím, že celý příběh by se dal uchopit jinak a jít na to cestou obyčejnosti. A právě tady film nejvíce překvapuje, tím že nejede po vyjetých kolejí, a na místo předvídatelnosti předvadí realismus v nejčistší podobě. Olivia Wilde hraje velmi přesvědčivě a vybírá si čím dál zajímavější role. Anna Kendrick mě přišla nevýrazná a rozhodně jsem jí viděl v lepších rolích. Ron Livingston má charisma, ale tady ho nedokáže moc dobře prodat. A díky tomuto faktu si nejvíce prostoru pro sebe krade Jake M. Johnson, který opět předvádí svůj humor, který je dosti osobitý. To mě jako fanouškovi New Gilr vůbec nevadilo. Příjemný indie film, který je svůj i za cenu, že na něm není nic vyjímečného, což ho bude v očích některých dělat vyjímečný.(16.10.2013)

Něco vám teď řeknu. NASERTE SI! Tohle byla po dlouhý době parádní nezávislá, situační komedie. 59%? Vážně? Ne, že by mě hodnocení nějak ovlivňovalo, ale některý komentáře mě doslova srali. Zase se objevil odlišný film, kde se v jednom kuse nešuká, v baráku neni párty pro milion lidí, kteří to tam všude zeserou a zeblejou a hned to je nudná slátanina. Běžte si znova pustit Millerovi na tripu a zdržte se takových komentářů. Zkuste třeba vzít v potaz, že film je prakticky skoro celý improvizovaný, takže možná neobsahuje prudce komické scény, jako v normálních komediích, které mají předem napsaný scénář a jednotlivé scény se točí hned několikrát. Jsem hodně tolerantní člověk a chápu, že každý má jiný názor, ale někteří lidé tady by si možná měli trochu víc rozšířit obzory. Musím se přiznat, že jsem taky nečekal zrovna "tenhle tip komedie", ale o to víc mě překvapila a potěšila právě ta odlišnost od dnešních komedií, které se snad točí podle jednoho scénáře. Můj komentář možná přijde některým lidem až přehnaně vulgární, ale prostě jsem to ze sebe musel dostat, takže tak. Omlouvat se za to nebudu, máme přece jenom pořád svobodu slova, nebo ne? A jestli s tím má někdo problém, tak ať mi napíše, rád pokecám ;) 76%(7.1.2014)

Hipsteři z toho budou mít vlhký sny ještě měsíc, ale je to fakt povedený film s jednoduchou zápletkou, kterou ovšem dokáže výborně zpracovat. Líbily se mi nenucené a jakoby improvizované dialogy i prostředí malého indie pivovárku. A Olivia Wilde v tomhle filmu hraje jako nikde předtím a ukazuje naplno, že jí tahle poloha "kámošky z práce" sedne mnohem víc než role femme fatale nebo vraždícího robota.(22.11.2013)

• - Ve scéně "chlastací hry" byla Anna Kendrick doopravdy opilá. Protože to byla poslední scéna, která se ten den točila, tak se Anna Kendrick a Jake Johnson rozhodli použít opravdický alkohol, aby vše vypadalo realističtěji. (Cheeker)

• - Režisér i herci řekli, že jejich nejoblíbenější část filmu je výlet a piknik v lese. (Cheeker)

• - Ve filmu se jedná čistě jen o improvizaci. Není k němu žádný scénář a jedinou věc, kterou měli herci k dispozici, byl neurčitý koncept dějové linie a uspořádání, v jakém dané události mají následovat. (Mrs.Blue)