Kámoši až na dno lahve

Drinking Buddies

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013, 95 min

• Seti

Další ze série filmů o tom, jak tenká je linie mezi přátelstvím a "něčím více" mezi mužem a ženou, kterou se tentokrát snaží načrtnout Joe Swanberg za asistence sympatické sexy třináctky a Jakea M. Johnsona, přičemž jí neustále zalévá větším než malým množstvím zlatavého moku. Je sice pravdou, že se to celé snaží působit maximálně sympaticky, což se občas i daří, a oceňuji i snahu o tahy mimo žánrovou šablonu, ovšem problém je ten, že...je to prostě nuda!(30.11.2013)

Já skoro nevím, co k tomu napsat. On to vlastně ani není vztahový film, jak se na první pohled zdá. Je to spíše o tom, že i když se zdá něco sebezjevnější, ve skutečném životě to tak být nemusí. To se mi na filmu hrozně líbilo. Postavy byly dobře napsané i odehrané (samozřejmě Wilde, na níž celý film stojí a tradičně skvělá Kendrick), nemlely takové sračky jako v jiném Swanbergově filmu, co jsem viděl nedávno. Jen ten Jake Johnson je mi zase o něco nesympatičtější. 3.5*(17.10.2016)

• Aljak

Veľmi chabý dojem to vo mne zanechalo. Hneď od začiatku sa sformoval klasický (ne)milostný štvoruholník. Aj keď klišé sa nekonalo, z čoho som celkom prekvapený, ale aj tak sa ten film vliekol neskutočne slabou dejovou líniou, o nevýrazných dialógoch ani nevravím. Rozhodne som očakával niečo viac, oveľa viac. Škoda toho, nezaujalo ma to. Aspoň že na Annu Kendrick a Oliviu Wilde sa dobre pozeralo, aj keď tej Anny tam mohlo byť určite aj oveľa viacej.(16.11.2013)

Ve filmu se pořád v jednom kuse pije pivo a Olivia Wilde tam porád běhá v nátělníku, takže je na co koukat. To jsou ty pozitivní zprávy. Jinak se potýkáme s nulovým dějem a jeho směřováním k nějakému zásadnějšímu poselství. Na rozdíl od obvyklých nezávisláků, které jsou taky velmi pomalé v tempu, tady jsem si ten prostor k přemýšlení nějak nedokázal sám dovyplnit. Takže trošku nuda.60%(9.3.2014)

Naprosto rozumím lidem, které tenhle film nezaujal nebo ho považují za příšernou nudu. V podstatě se tu celou dobu nic zajímavého neděje, styl točení je až přehnaně "indie" a konec vyzní úplně do prázdna. Já se ale i přesto docela bavil (nebo spíše nenudil?) a to hlavně díky obsazení (v podstatě bez Olivie Wilde bych o to ani nezakopl). Celkově je to hlavně konverzační drama, které zachycuje příběh několika lidí pracujících v pivovaru, případně jejich partnery. Nic od toho nečekejte a snad nakonec budou převládat kladné pocity. 55 %(2.1.2015)

• - Režisér i herci řekli, že jejich nejoblíbenější část filmu je výlet a piknik v lese. (Cheeker)

• - Ve scéně "chlastací hry" byla Anna Kendrick doopravdy opilá. Protože to byla poslední scéna, která se ten den točila, tak se Anna Kendrick a Jake Johnson rozhodli použít opravdický alkohol, aby vše vypadalo realističtěji. (Cheeker)

• - Ve filmu se jedná čistě jen o improvizaci. Není k němu žádný scénář a jedinou věc, kterou měli herci k dispozici, byl neurčitý koncept dějové linie a uspořádání, v jakém dané události mají následovat. (Mrs.Blue)