Kámoši až na dno lahve

Drinking Buddies

Drinking Buddies

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013, 95 min

Naprosto pohodový film. Příjemný příběh přátel z pivovaru. Líbilo se mi, že si film na nic nehrál, žádné úlisné americké happy endy, žádná falešnost, jen upřímný příběh. Příjemně plynoucí děj, který umí vtáhnout a člověk se s ním dokáže ztotožnit. Žádné přehrávané nepravděpodobné scény, prostě jen pohoda. + Olivia Wilde = ráda kouknu znovu.(5.1.2014)

• Phorbo

Člověk by čekal, že v takové rádoby drama komedii s dvěma hlavními herci jiného pohlaví, skončí happy endem. Jenže ono ne. A vlastně, ani mi to nevadí. Je mi to při chuti, jen to ztrácí šťávu, je to taková nuda bez toho. Ono by to byla asi nuda i s happy endem, ale takhle je to nuda krát nuda. Film hold nemá to gró, kterým se pyšní některé indie filmy. On ten film je svým způsobem zajímavý, občas je problém mít kamaráda druhého pohlaví, aby k němu nenašel člověk bližší city. No občas to jde, ale pak si s ním moc nerozumí. Takže na reálnosti to tomu snímku nepřidává. Určitě by se měli ti dva rozhádat dřív. Takhle na konec to není košér, navíc když se dají zpátky dohromady tak brzo.(6.3.2014)

Film směřující odnikud nikam vyvolávající dojem, že práce v americkém mini pivovaru je pravděpodobně nejlepší džob na světě, neboť pivo se pije častěji než vaří. Poloimprovizované dialogy překvapivě nejsou tak špatné a počáteční zdání přímočarosti děje se naštěstí podařilo sympaticky vyvrátit. Hlavními hrdiny nejsou krasavci z časopisů, ale holka od vedle a vousatý chlap (na plakátu kdovíproč oholený), kteří neprožívají pohádkovou love story (s jedním povinným jakože rozchodem), ale jsou dobrými kamarády a protloukají se životem. A nekouká se na to špatně.(10.9.2013)

• Morholt

Mě to připadalo, jako kdyby si banda herců letmo přečetla scénář, zachovala linku a pak si na place dělala co chce, což se týká především dialogů, které byly improvizované až hrůza. Ani příběh není ničím zajímavý. Že to na pracovišti občas zajiskří je normální a že to nedělá dobrotu je jasné. A o ničem jiném to není. Nejsou tu žádná dilemata, žádné dramatické chvíle, prostě nic. A nejsou tu ani prvky komedie. Nebo nejsem dostatečně indie na to, abych je zpozoroval. Ale je tu hodně Olivie Wilde a tu já prostě žeru. Je tu oblečená, v prádle, v plavkách a dokonce i nahoře bez. Bez ní bych to snad i vyhodil do odpadu. Takhle 30%.(28.6.2014)

Režisér Joe Swanberg je pomerne výrazným tvorcom na poli amerického nezávislého filmu. Jeho snímky spadajú do tzv. „mumblecore“ subžánru a vyznačujú sa improvizáciou, malým dôrazom na dramatický oblúk a zameraním na vzťahy mladých ľudí okolo tridsiatky. Drinking Buddies spĺňa všetky tieto body a rozpráva o niekoľkých priateľoch, ktorí pracujú pivovare.Každý deň si spolu vyjdú na pivko a klábosia o živote. Swanbergov film je príjemným a pohodovým zážitkom plným ľahkej romantiky a sympatických postáv v podaní výborných hercov (Olivia Wilde, Jake Johnson, Anna Kendrick a Ron Livingston). Sympatický nezávislák.(24.4.2019)

• - Ve filmu se jedná čistě jen o improvizaci. Není k němu žádný scénář a jedinou věc, kterou měli herci k dispozici, byl neurčitý koncept dějové linie a uspořádání, v jakém dané události mají následovat. (Mrs.Blue)

• - Režisér i herci řekli, že jejich nejoblíbenější část filmu je výlet a piknik v lese. (Cheeker)

• - Všichni herci si sami vybrali jméno své postavy. (Cheeker)