Kámoši až na dno lahve

Kate (Olivia Wilde) a Luke (Jake Johnson) spolu pracují v pivovaru. Panuje mezi nimi jedno z těch přátelství, které by mohlo přerůst v něco víc. Kate je ale s Chrisem (Ron Livingston), Luke s Jill (Anna Kendrick) a Jill by ráda věděla, jestli je Luke připravený mluvit o manželství. Jasné odpovědi na tuhle otázku se dočká poté, co spolu Luke a Kate nečekaně stráví víkend. (Bontonfilm)

giovanni3

Olivia Wilde + pivovar + v jedné z hlavních rolí vždy plný půllitr piva? To zní hodně dobře, ale děj je zde takový průměrný a předvídatelný. Sice určité očekávané aspekty děje zůstanou "na půli cesty", ale to není zrovna věc co by děj samotný nějak ozvláštnilo a dodalo nějaký "zvrat". Herecké výkony jsou solidní, ale právě skrze nevýrazný příběh ani nemají jak vyniknout. Potěšila závěrečná scéna v jídelně. Průměrné a lehce nadhodnocené 3z5 . ()

Babous

Hipsteři z toho budou mít vlhký sny ještě měsíc, ale je to fakt povedený film s jednoduchou zápletkou, kterou ovšem dokáže výborně zpracovat. Líbily se mi nenucené a jakoby improvizované dialogy i prostředí malého indie pivovárku. A Olivia Wilde v tomhle filmu hraje jako nikde předtím a ukazuje naplno, že jí tahle poloha "kámošky z práce" sedne mnohem víc než role femme fatale nebo vraždícího robota. ()

ferero

Nechápu proč je v popisu uvedený žánr komedie, opravdu jsem se u filmu ani jednou nezasmál a myslím, že ani nikdo jiný. Je to takový pasivní film, kde se nic pořádně neděje. Sedí se u piva a blábolí o ničem.. Nehrát v tom Olivia jdu s hodnocením níž. 30% ()

vitekpe

Mozna, ze kdyby mi bylo osmnact, tak by mi to prislo zajimavy nebo objevny, nevim... Ale dneska uz ne. Je to moc ukecany, nic neresici a nikam nesmerujici. ()

wooozie

Tak slabé 2* za to, že se nesnaží být klasickou romantickou komedií, ale vykládá ten příběh tak nějak normálně, tedy asi tak jak by probíhal ve skutečnosti (film s maximálním počtem well, hmm, yeah,...). Jenže všechno ostatní? Film v podstatě o ničem, tedy o pivě, ale vidět Američana jak usrkává to svoje pivko jak horké kafe je opravdu k nezaplacení. ()

DavidS.

Radosti v práci, smutky v lásce...Nezávislárna, která je tak čitelná až je veskrze zbytečná... Ve druhé třetině navíc nudně stagnující, protože protagonisty od sebe nedrží "život", ale pouze vůle scénáristy...Olivia Wilde nepřikrášlená a civilní... ()

Seti

Další ze série filmů o tom, jak tenká je linie mezi přátelstvím a "něčím více" mezi mužem a ženou, kterou se tentokrát snaží načrtnout Joe Swanberg za asistence sympatické sexy třináctky a Jakea M. Johnsona, přičemž jí neustále zalévá větším než malým množstvím zlatavého moku. Je sice pravdou, že se to celé snaží působit maximálně sympaticky, což se občas i daří, a oceňuji i snahu o tahy mimo žánrovou šablonu, ovšem problém je ten, že...je to prostě nuda! ()

Gogo333

No těch pár situací, taky znám. Jako komedie mě to teda nepřišlo. Škoda, že Anna nedostala víc prostoru. Jinak docela průměrný film, který když neuvidíte o nic nepřijdete. 50% ()

MaaaR@

Víceméně od začátku jsem čekal klasický happy end. O to více mě celý průběh filmu příjemně překvapil. Na jednu stranu milé a vtipné, na tu druhou nepostrádající hořkost skutečného života. ()

Hanys_

Přiznám se, že jsem čekal nějakou šílenost ve stylu Waiting a ono je to spíš dost depresivní vztahovka. Každopádně hodně dobrá. 8/10 ()

macuzuz

Naprosto pohodový film. Příjemný příběh přátel z pivovaru. Líbilo se mi, že si film na nic nehrál, žádné úlisné americké happy endy, žádná falešnost, jen upřímný příběh. Příjemně plynoucí děj, který umí vtáhnout a člověk se s ním dokáže ztotožnit. Žádné přehrávané nepravděpodobné scény, prostě jen pohoda. + Olivia Wilde = ráda kouknu znovu. ()

ondrula

Krásnej film, u kterýho mi bylo příjemně, když jsem se mohl dívat na opravdový kámoše, kteří navíc dělají práci, jež je baví. Dohromady ale ve filmu skoro o nic nejde a takový to dramatický zakončení, ke kterýmu film celou dobu směřuje, se nekoná. ()

peetriss

Klasická konverzační indie vztahovka, která má, lidově řečeno, trochu problém se prodat. Příčinou je styl vyprávění, jehož tempo je přednášeno až nezáživně přehnaným samospádem, ve kterém nevyniknou citově vyhrocené okamžiky. Přesto určitý náboj v sobě skrytý má. Vy, kteří očekáváte další rozjetou "Pařbu... kdekoli", sáhněte po jiném filmu, Drinking Buddies není pro vás, a vlastně není komedií. 50% ()

Sasanka20

Přijde mi, že tohle je docela nudný film o ničem. Je tu však jedno velké ALE! Tím ALE mám na mysli epickou závěrečnou scénu, která mě naprosto dostala. Dostala mě natolik, že jsem se rozhodl ohodnotit film třemi hvězdičkami, i když jsem měl v polovině co dělat, abych ho nevypnul...no a co víc, donutila mě po dlouhé době zase něco okomentovat :) Takže asi tak... ()

santiamén

Minimalistické až moc. Neurazí, nenadchne, sympatičtí herci, nezáživná "zápletka", scénář tak ze života, že člověku fakt stačí zajít za roh na jedno a neztrácet 95 minut času zíráním na hyperrealistický indie pokus. ()

aLPaC

Kdo by nechtěl vidět překrásnou a jednu z mých nejoblíbenějších hereček současnosti Olivii Wilde, jak do sebe hází jedno pivo za druhým, chce píchat a celý film se chová jako chlap? Navíc ten její kolega z práce, kterej mi vyzáží připomínal Zacha Galif... (nikdy si to příjmení nezapamatuju) byl také super. Toho herce vůbec neznám, ale budu si na něj od teď muset dávat bacha. Opravdu hodně netradiční komedia/romantika, ale o to lepší. Určitě doporučuju. ()

Tomyfrok

Občas se mi přihodí, že zhlédnu film, o němž si povím, že bych pro něj chtěl sám napsat předlohu, a kdyby následně vypadal takto, byl bych spokojen. Drinking Buddies má jeden zásadní problém, a to, že ne každý si jej dokáže vychutnat do dna, dost možná bude toto téma připadat spoustě lidem vzdálené, otravné, anebo zbytečně protahované, přehrávané a okecávané. Jenže právě v tom tkví veškeré kouzlo. Vůbec není snadné zachytit kamerou, co se odehrává mezi dvěma lidmi. Zvlášť, když se většina příběhu odehrává pouze v jejich hlavách. V tomto případě však bylo nesmírné štěstí, že hlavní role ztvárnili Olivia Wilde, Jake M. Johnson a Anna Kendrick, mezi kterými to jednoduše funguje. Dlouho jsem neviděl něco tak procítěného, emocemi nacpaného, lidského, přesto trochu bláznivého a tolik mi blízkého. Uznávám, že mé hodnocení je maximálně subjektivní, ale zde si veškerý nadhled odpustím a jen poděkuji Joe Swanbergovi za výjimečný film, jenž se do mě pevně zahryzl a už nepustil. Ne, že bych ani zde neviděl pár drobností k poupravení, ale kašlu na to, protože tady to prostě funguje. Ne vždy mmůžeme získat vše, co chceme. P.S. Nezapomeň na pivo. (90 %) ()

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

09.10.2013

Ještě ani naplno nevypukla „oscarová sezóna", ale bývalý šílenec z videopůjčovny už se vytasil s prozatímní TOP 10 nejlepších filmů, které letos viděl. Proč by to mělo svět zajímat? Protože Tarantino… (více)