Lord Arnold jako mrtvola leží v rakvi, přesto se ožení se svou mladou milenkou Karen. Ta si ho nebere z lásky, ale jak jinak, pro peníze. Jenže její plán najít lordovo ukryté jmění a pak žít s jeho mladším bratrem Robertem nemůže vyjít. Černá komedie, plná gagů a nepředvídatelných zvratů přecházející do parodie sebe sama. (NFA)

Pawouk123

Docela vtipná parodie na starší béčka a horory a zejména pak na starou (novou) Anglii. Indický sluha mi připomínal nějakého českého herce, Klingera jsem v něm odhalil až při zkoumání obsazení filmu, docela mě to překvapilo. Ovšem konstábl a jeho teorie nešťastných náhod a magnetofonové pásky přehrávající rakev u mne hráli prim. Na každou další kazetu jsem se těšil čím dál víc. Nic náročného, pro odpočinkové nedělní odpoledne vhodné! ()

Svadbos

Bizarná horrorová komédia obsahuje smrť na rôzne neobvyklé spôsoby a zvláštny humor, točiaci sa okolo bohatej svadby Stevensovej s mŕtvolou Normanom Stuartom. ()

zekon

Tohle jsem viděl ve 13ti v kině, mládeži nepřístupno tvářící se jako 15ti letý :) Podařilo se sehnat a podívat až nyní znovu. No, nechápu nepřístupnost a ona je to vlastně černá komedie. Skvělé hlášky, ale je to prostě starší a mě tam vadil ta muzikálová vložka. Jinak jako lepší 3. Amíci zvládly anglický humor, síla :) ()

adam31

Hodnotiť film po 40 rokoch, optikou súčasnosti a (často) "nízkym" vekom, kedy 40 rokov pôsobí, ako "späť do minulosti" je tristné. (viz názor Superpero). My (☺), čo sme to videli v kine, pred 40 rokmi sme sa na tom báječne bavili. Čeľuste prišli až o 2-3 roky neskôr. Porovnávať "Arnolda" s dnešnými horormi je nemožné. To, čo bolo kedysi zábava, dnes uponáhľanú a smartgerétmi odchovanú "divácku" obec, nudí... Iste, dnes musia tiecť potoky krvi, tortúra v priamom prenose a pod., len to je dnešná "zábava". Arnold bol skvelý film (na tú dobu), o ktorom sa dlho "debatovalo" a aj dnes si spomeniem na pesničku ... Árnold, darlin´, Arnold... ☺☺☺, hoci to je už viac, ako 40 rokov. Na ten film sa treba pozerať optikou 70 rokov, čo dnes už 2. generácia nie je schopná. (to nie je výčitka, to je konštatovanie). Dnes, vari všetky súdobé filmy pôsobia nudne, opelichane, out...No pred 40 rokmi sme to videli úplne inými očami. Apropo filmy, hlavne sci-fi z 50 rokov nám dnes pripadajú ešte trápnejšie, ako tie zo 70 rokov, dnešným "náročným" divákom. A ešte jeden postreh. Keď bolo v kine uvádzané nejaké "dielo" o príšerách (Gamera kontra Gaos, X príšera z vesmíru, Útok z neznáma, či Gappa) sme boli fascinovaní. Dnes, keď mám to šťastie a niekde sa to v telke uvedie, smejem sa nad ich prevedením. No kultovosť je kultovosť. ☺ Až natoľko, že sme pri ceste v Japonsku skúpili všetky DVD s príšerami, ktoré boli dostupné na trhu a ktoré sa k nám ani nedostali. Tak, ako ďalší mimoriadny film Bullet train. Raz darmo, už vo veku okolo 10 rokov kino zanechávalo v nás nezabudnuteľné vnemy a zážitky, až do smrti ☺☺☺. ()