poster

Knězovy děti

 • Chorvatsko

  Svecenikova djeca

 • slovenský

  Kňazove deti

 • anglický

  The Priest's Children

Komedie / Drama

Chorvatsko / Srbsko, 2013, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • claudel
  **

  Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film číslo 5 - Chorvatsko. Zpočátku se Knězovy děti tvářily jako bláznivá balkánská komedie, pak z toho byla málem tragédie a v konečném výsledku překombinovaná a ztřeštěná tragikomedie. Tento film mi vůbec nesednul, a i když se chorvatsko-srbský souboj v mojí Tour nedá žánrově srovnávat, Srbové mě svojí syrovostí oslovili víc.(6.4.2015)

 • Anderton
  ***

  Podnázov filmu by mohol znieť Niekoľko pohrebov, niekoľko svatieb a niekoľko pôrodov. Spočiatku good feel filmík vtipne sa navážajúci do trendu znižujúcej sa pôrodnosti, alebo miestnej náboženskej xenofóbie. Postupom času viac dráma, kde sa z hlavnej postavy stáva skôr štatista a ktorá jednou udalosťou nadľahčenosť filmu nekompromisne maže. Film trochu stráca vrstvením viacerých dejových línií pôdu pod nohami, ale všetko, v čom som videl negatíva, bolo skôr kozmetického rázu.(24.1.2016)

 • Mr.KarlAdler
  ***

  Chorvatský Bolek Polívka (vzhledově) v poklidné komedii, která pobaví a nechá oddechnout díky nápaditosti a vyvedeným karikaturám běžné společnosti. Aspoň tedy co se týká první poloviny. Protože přechod na dramatičtější linku, která (logicky, ne však ku prospěchu) musela přijít, už bavit přestává a klasická devadesátiminutovka začíná být delší než ohon Dada Prša. Není to zbytečný film, ale zbytečně si na něj zítra už vůbec nevzpomenu.(28.7.2014)

 • Isherwood
  *****

  Lidová komedie a přesně ten typ filmu jaký Zdeněk Troška nikdy nenatočí. Film, který humor valí z plátna větším proudem, než-li karlovarská vřídla. Takhle nápaditě zpracované running-joky jsem snad ještě neviděl. Úplně nejvíc mě ale překvapuje, že většina podobných snímků ztratí ve druhé třetině dech, aby ve finále mohla moralizovat. Tady se tlačí na pilu až do úplného závěru. Ovace ve stoje pro tvůrce naprosto zasloužené.(4.7.2013)

 • easaque
  ***

  3* Tato "komedie" měla teda dobře našlápnuto a věřil jsem podle námětu, že si užiju originální absurdní zábavu od začátku do konce. Mé hodnocení to však tak nenaznačuje, tak to musím vysvětlit. Rozhodně první polovina filmu mě vůbec nezklamala a skvěle jsem se bavil a kvůli ní bych to doporučoval dál - satira a trefné narážky na církev, společenské problémy a místní národnostní rozbroje. Bohužel v druhé půlce se jakoby veškerá zábava rozplynula a styl filmu se změnil ve drama s téměř uspávací atmosférou. Škoda, ale i tak to na tři hvězdičky má a časem vyzkouším i nějaký další film tohoto zajímavého režiséra. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](16.7.2017)

 • - Tvůrci potřebovali k natáčení několik tisíc kondomů, a tak hledali sponzora. Žádná dohoda se nezdařila, a proto musel štáb začít skupoval kondomy po celém Záhřebu. Nenašli však žádné o velikosti XL. (Mertax)

 • - Film natáčali v meste Šepurine, na ostrove Prvič pri Vodiciach. (magu)

 • - Goran Bogdan, jenž ve snímku ztvárnil Jureho, je v Čechách též známý díky reklamě na poděbradku, v níž hraje chorvatského číšníka Šimiho. (korndaddy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace