Knězovy děti

The Priest's Children

Kňazove deti

Komedie / Drama

Chorvatsko / Srbsko, 2013, 93 min

veselá až na zasmiatie komedia z dvoch tretín, potom sa to začalo divne točiť do dramatična, kde dej pôsobil skôr komicky ako dramaticky, so záverom takmer melodramatickým, fajnové a vtipné narážky na národnostné strany cirkev a politiku (i minulosť) hodne podobných postav je aj tu u nás :) zaujímavá až dobrá hudba vo filme napriek, tomu viac ako štyri body film neunesie(23.7.2014)

První polovina filmu je skvělá, možná ta nejlepší komedie tohoto roku. Bohužel ve druhé polovině to přechází z komedie do tragikomedie a tady už film pomalu ztrácí dech. Přece jenom jsem od toho čekal ještě o něco víc, přesto pohodová komedie/tragédie zasazená na malý chorvatský ostrůvek. První polovina za 5*, druhá za 3*, takže slabší 4* zní fér. To bude nějaký magnát anebo mafián. To je biskup.(30.11.2013)

Začátek skoro až skvělý, nápaditý a vtipně zpracovaný, kdy se kněz na chorvatském ostrově snaží velmi nestandardním způsobem ovlivnit demografii místního takřka až komunitního obyvatelstva. Potud to byla značně vkusnější variace na Slunce, seno erotika, zasazená na břehy chorvatského ostrůvku. Potud palec hore :) ~ Bohužel pak to začalo být značně natahováno a nastoupily vedlejší důsledky konání všech (ne)zůčastněných a spadalo to až do smutného dramatu, což dosavadnímu dění prostě dějově nesvědčilo. Pak už to přestala být zajímavá komedie a šlo to příliš do reálna až černo-nehumorna. A to je škoda, jako nevšední komedie to mělo, si myslím, docela velký potenciál.(22.3.2014)

Najprv komédia, potom tragédia, ale fajin namiešané. Zaujímavý nápad, dobré hlášky, nádherná zeleno-modrá obloha, skvelo padnúca muzika ... mohlo to byť ale kratšie, alebo niektoré scény tam nemuseli byť, ja som sa ale slušne bavila, skrátka nebol to žiaden MADE IN TAIWAN :-) ... Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 2(18.10.2015)

Už jen za ten obal musím přihodit hvězdu. Film měl jedinou chybu a to, že od supr začátku to minutu po minutě ztrácelo to kouzlo, tu svěžest, to zalíbení. Kdyby měl film půl hodiny, dám pět hvězd! Velice pozitivně hodnotím oba herecké výkony kněze i prodavače, nápad s propichováním gum a samozřejmě hudbu, která dala filmu devadesát procent originality! Zajímavé, ale krapet nudné. 65%(26.8.2015)

• - Goran Bogdan, jenž ve snímku ztvárnil Jureho, je v Čechách též známý díky reklamě na poděbradku, v níž hraje chorvatského číšníka Šimiho. (korndaddy)

• - Tvůrci potřebovali k natáčení několik tisíc kondomů, a tak hledali sponzora. Žádná dohoda se nezdařila, a proto musel štáb začít skupoval kondomy po celém Záhřebu. Nenašli však žádné o velikosti XL. (Mertax)

• - Film natáčali v meste Šepurine, na ostrove Prvič pri Vodiciach. (magu)