poster

Knězovy děti

 • Chorvatsko

  Svecenikova djeca

 • slovenský

  Kňazove deti

 • anglický

  The Priest's Children

Komedie / Drama

Chorvatsko / Srbsko, 2013, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mr.KarlAdler
  ***

  Chorvatský Bolek Polívka (vzhledově) v poklidné komedii, která pobaví a nechá oddechnout díky nápaditosti a vyvedeným karikaturám běžné společnosti. Aspoň tedy co se týká první poloviny. Protože přechod na dramatičtější linku, která (logicky, ne však ku prospěchu) musela přijít, už bavit přestává a klasická devadesátiminutovka začíná být delší než ohon Dada Prša. Není to zbytečný film, ale zbytečně si na něj zítra už vůbec nevzpomenu.(28.7.2014)

 • DwayneJohnson
  ****

  Povedená komedie. Až na posledních zhruba 30 minut, ale to jí blahosklonně odpustím. Sice se u ní neumlátíte smíchy, za to je zde servírován, řekl bych typicky, balkánsky černý humor, plný zajímavých zvratů a hodně nevšedních situací. A potom běžte klidně do trafiky a kupte si kondom. Já bych to rozhodně neriskoval!(16.3.2015)

 • MA.KI
  ***

  Poměrně povedená taškařice z jednoho chorvatského ostrova, na němž se potýkají s nízkou porodností a vysokou úmrtností. Problému se ujme místní kněz a se svými kumpány tajně propichují kondomy a antikoncepci mění za vitaminy. Svecenikova djeca je oddechová záležitost s chytlavým hudebním motivem, kterou lze doporučit.(4.9.2014)

 • C0r0ner
  *****

  Na Balkáně (na rozdíl od nás) umí točit dobré komedie a Knězovy děti je asi ta vůbec nejlepší, jakou jsem zatím viděl. Taková halda fórů se vidí tak v pěti běžných filmech dohromady, takže při skromné stopáži se člověk jenom směje a směje. K tomu to bylo špičkově režisérsky zvládnuté, takže plné hodnocení bez jakýchkoli výčitek. 95%(7.5.2017)

 • mau
  *****

  Rámec vyprávění tvoří zpověď bývalého kněze, který mladšímu kolegovi vypráví svůj životní příběh. Ve svém nejnovějším snímku se Vinko Brešan vrací ke svému klasickému schématu: uzavřenému prostoru malého města, kde sleduje příběhy několika postav. Zápletka se točí kolem začínajícího kněze, který společně s trafikantem a lékárníkem naruší užívání spolehlivé antikoncepce. Neplánovaná těhotenství zvýší porodnost, počet svateb i turistiku, ale situace se vymkne z rukou a původní vtipně rozehraná komedie se postupně mění v drama a tragická rozuzlení seberou divákovi úsměv ze rtů definitivně. Věčně skvělý Krešimir Mikić představuje další ze svých znepokojivě ambivalentních postav.(21.6.2013)

 • - Goran Bogdan, jenž ve snímku ztvárnil Jureho, je v Čechách též známý díky reklamě na poděbradku, v níž hraje chorvatského číšníka Šimiho. (korndaddy)

 • - Film natáčali v meste Šepurine, na ostrove Prvič pri Vodiciach. (magu)

 • - Tvůrci potřebovali k natáčení několik tisíc kondomů, a tak hledali sponzora. Žádná dohoda se nezdařila, a proto musel štáb začít skupoval kondomy po celém Záhřebu. Nenašli však žádné o velikosti XL. (Mertax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace