Chlo0opek

Komedie ze starší doby o dnešní době - velkoobchod v podstatě dostane malý obchůdek do záhuby.. Celkem sem se i zasmál, 4 hlavní hrdinové se svou bohatou vlasovou pokrývkou vypadali úsměvně:) ()

e-pilot

Tuhletu povedenou komedii film jsem si oblíbil už ve chvíli, kdy jsem ji viděl poprvé v kině. Po dvaceti letech jsem se k ní vrátil opět, a s velkým potěšením musím napsat, že se jí vtipnost drží jak přilepená. Kdo by mohl zapomenout na ranní budíček, rozvážku mléka, drsňácké motorkáře, postupné vykrádání velkoobchodu, nebo závěrečnou dražbu? Vivat Les Charlots! ()

prometheusll

Nejlepší ze všech Les Charlots. Perfektní komedie,která mě perfektně rozesmála. Tomuhle se říká komedie. Doporučuji. Je to hlavně film na pohodu a humor. ()

Potjoc

To byl velmi hutný, grotesktní, obsah. Velmi mě pobavily veškeré vtipy, zvláště to s tím prasetem, jak se rozjelo autíčkem na úřad na ochranu zvířat. ()

Sopholojong

Les Charlots su nielen francuzskou komedialnou, nostalgickou ikonou, o tom "zadna". Ja osobne som ich specificky typ humoru miloval uz ako decko v devatdesiatych rokoch. Tu su navyse ich "trapacke" eskapady asi najlepsie zo vsetkych filmov (kopanie do smetiakov, nastup do autobusu, budiky za bundami, fabrika, navsteva u riaditela, z podlahoveho kurenia mam vzdy zachvat, no a samotne eskapady s bazarom - prasata, Vtedy na Zapade parodia a rozne sabotaze). Formalne ich filmy ale viac ako zostarli (ako ja nenavidim zrychlene sceny z tychto obdobi). Silne spomienkovych 80%. ()

BY100

pozrel som si to z nostalgie, pamätal som si to ako chlapec na základnej škole pred nejakými 30timi rokmi, aká to bola sranda. po aktuálnom zhliadnutí, musím konštatovať, že je to znôška primitívnych situácií (asi taká obdoba Kameňáku z môjho pohľadu), niekedy na hranici trápnosti. a hlavne zápletka, ako bez hanby a ešte akoby hrdinsky kradnú v novom hypermarkete je už teraz pre mňa úplne cez čiaru. z nostalgie 1/10 ()

ZelenyPaul

Ukázka, jak se má bojovat proti globalizaci nadnárodních společností, které vám postaví supermarket naproti vašemu malému krámku :) Úkryt mezi bednami s pitím, hon na vepříka mezi regály, dražba a podobné skvosty. ()

oregon.fox

Dost možná jedna z nejlepších francouzských komedií, které patří v tomto žánru už tak ke špičce. Velký bazar se vyznačuje především téměř absolutní koncentrací šíleného, ale podařeného humoru a především - kdo by si nevychutnal téměř životní roli Michele Galabru. Pětihvězdičková bláznivá komedie - a to je co říct.. ()

smalda

Pro mě asi nejlepší komedie se skupinou Les Charlots.Skvělá zábava bez jediného hluchého místa,perfektní vtipné scénky. Nejenom již zmíněná skupina zde exceluje,ale i řada jiných skvělých hereckých es,hlavně pak M.Galabru. Vynikající. ()

LukasCL

Tentokrát Bažanti pomáhají Michelovi Galabruovi zachránit jeho krámek, který postupně začne krachovat poté, co se přímo naproti němu postaví supermarket. Zkrátka klasika-gagy, nezapomenutelné hlášky.....tak to má být. ()

Darriel

Úsměvné ztvárnění boje malých živnostníků proti kolosům, které sice postrádají osobní přístup, ale svými cenami válcují okolí...Film na nedělní deštivé odpoledne pro pár povedených gagů, jinak průměrná trojka ()

Jirkacek

Na Velký bazar mám vzpomínku z dětství, kdy moje sestřenice řekla, že jde na tuto francouzskou komedii do kina a já jí tak moc záviděl, protože jsem byl ještě malý - psal se začátek osmdesátých let 20. století.....O té doby jsem viděl mnoho komedií z francouzské tvorby, lepších i horších a Velký bazar bych určitě zařadil mezi ty nejlepší. Je až s podivem, jak je tato komedie z roku 1973 pořád aktuální, protože základem filmu je příběh čtyř bláznivých kamarádů, které výborně zahrála skupina Les Charlots, alias Gérard Filipelli, Gérard Rinaldi, Jean Sarrus, Jean-Guy Fechner. Ti se snaží zachránit malý obchůdek svého známého Emila, jehož si zase zahrál Michel Galabru, známý jako velitel ze série četníků ze Saint Tropez. Tento boj malých obchodníků s různými řetězci dnes dobře známe, ale kdo by o nich věděl v Československu v době natočení filmu, čili v roce 1973 ? Já sám jsem viděl první supermarket shodou okolností právě ve Francii v Caen v roce 1992 a zíral jsem jako puk v lapačce Dominika Haška. Samozřejmě bych nečekal od této komedie nějakou hlubší myšlenku, jeho účelem je pobavit a rozesmát diváka, což se u nás doma povedlo, ale i tak bych za to Velký bazar vyzdvihl trochu výše. Co se týče jeho kvality, autoři nám domů hned od začátku naservírovali tuny humoru, když v úvodu Les Charlots vstávali do práce opravdu originálním způsobem. Po neskutečné cestě autobusy následoval pozdní příchod do zaměstnání, kde místo sekaček vyráběli všechno možné a tak je ředitel vyhodil. I výpověď z práce autoři dokázali pojmout netradičně. Následovala slabší pasáž u Emila v obchůdku a hned jsme zase smáli jejich nešikovnosti při různých směšných situacích, když všichni čtyři začali vydělávat v nových zaměstnáních. Netrvalo dlouho a začal se odehrávat zlatý hřeb celého filmu, kdy byl za jediný den postaven a otevřen nový supermarket naproti obchůdku Emila. klobouk dolů za to, co všechno režisér Claude Zidi a jeho tým dokázal vymyslet, protože ty gagy v obchodě byly opravdu originální a perfektní, takže jsme se velmi dobře bavili. A o to vlastně hlavně šlo. Takže suma sumárum, podtrženo sečteno - snímek Velký bazar si ode mne odnáší čtyři bazarové hvězdy ****. ()