Zámecká zrůda

• USA Castle Freak (více)
USA, 1995, 90 min (Special Edition: 95 min)

Tento horror se odehrává ve starám italském hradu, do kterého se právě stěhuje Američan John Reilly se svojí rodinou. Jeho rodinu zasahla treagédie při níž zahynul jeho malý syn a dcera oslepla. John doufá že se v novém sídle urovná jeho rozvrácený vztah se svou ženou Susan. Ale jak to tak bývá, v hradu není něco v pořádku. (V-Ray)

sidzej

Filmy Stuarta Gordona mam celkom rad. Ide sice o cistokrvne becka s lacnym televiznym spracovanim obcas podpriemernej kvality avsak z dejoveho hladiska su vzdy zaujimave. Skoda ze nikdy nedostal prilezitost natocit horor s ackovym rozpoctom pretoze urcitymi vypravacskymi (a gore) schopnostami rozhodne disponuje. ()

BoredSeal

BluRay unrated verzeCastle Freak přináší další porci Gordonovského zpracování Lovecrafta, tentokrát se jedná spíš o psychologické komorní drama s velmi poklidným začátkem, které se zvrhne v sexuální mejdan s brutalitou, kterou jste si nejspíš nikdy nepřáli vidět, stejně jako zrůdu pobíhající chodbami s houpajícím šourkem. Zrůda je skvěle namaskovaná, Combs a Cramptonová - oba herecky zase jinak a opět dobře - hrají ztraumatizovaný manželský pár, tentokrát je ale výsledek tak nějak nudný a nechutný a když se film rozjede ke konci, napětí moc nefunguje a je znát málo peněz i přes půjčený hrad. Snímek je narozdíl od předešlých adaptací nepříjemně předvídatelný a místy směšný. ()

Flipnic

Tak tohle byla úúúžasná horrorová záležitost!! Vyloženě horror s příšerou, (žádnej čistej exploiťák, na který koukám pořád dokola) kterej mi vyloženě sedl ... Film má sice pomalej rozjezd, kde se toho moc neděje, ale dost dobře připraví diváka i na docela v pohodě myšlenku, která z filmu na konci v zejde. Jinak se ale jedná o brutální a šokující řádění v půli filmu utržené zrůdy bez penisu a jazyka ze řetězů podzemního vězení, která to začne dávat všem návštěvníkům a přistěhovavší se rodině fakt ve velkým!! Kamera neuhýbá před ničím, záběry na příšeru jsou opravdu děsivé, film neustále graduje a graduje až do samotného konce. Z některých scén jsem vůbec nechápal, že byly vpuštěny v 90. letech na plátno. Shchytají to ženský fakt nechutně, chlapi, policajti i kočička ... Jeffrey Combs je výbornej ve svý roli, sice zpočátku nemá moc prostoru, ale jakmile příjde řádění příšery, čirá hrůza a děs, tak vyloženě herecky exceluje. Fakt výborný horror takhle na večer. Ty zámecký 90.kový záležitosti moc nemusím, ale tohle je perla ... Chvílema fakt "brrrr" ... a když to píšu já, tak už to musí být. Pro milovníky gore povinnost. A hlavně ŠPIČKOVÁ KAMERA+VÝBORNÝ ZVUKOVÝ doprovod!!! V rámci doby vzniku a žánru jednoznačně naprostý vrchol!!!! ()

Pítrs85

Byl jednou jeden zámeček a na zámečku blbeček... Co mě potěšilo jako první, byla přítomnost Jeffreyho Combse, se kterým jsem teprve nedávno viděl legendárního Re-Animátora a že hraje i tady, jsem se dozvěděl s až počátečními titulky- první bod nahoru. Co mě potěšilo hned vzápětí, je krásné prostředí ohromného zámku- druhý bod nahoru. No a samozřejmě nesmím zapomenout na to hlavní- na pána domu je vážně radost pohledět, o to spíš, když dostane hlad a začne se svým pětichodovým menu pojídat takřka všechny přítomné (teda kromě kočky jedl už jen tu prostitutku, ale uznejte, že to by tak dobře nevyznělo ;-)- třetí bod nahoru. ()

666teen

"...Neboť i když mi zapomění dalo klid, vždy si budu pamatovat, že jsem vyděděnec, cizinec v tomto století a cizinec mezi těmi, kdo se dosud nazývají lidmi. To vím od chvíle, kdy jsem vztáhl prsty k nestvůře ve zlatém rámu, kdy jsem vztáhl prsty a dotkl se chladivého, pevného povrchu lesklého zrcadla." Tak tohle je všechno, co Gordon použil z Lovecraftovy povídky The Outsider. Jo, a ještě zámek jako kráva, kde straší. Což kupodivu vůbec nevadí. Bubák má fakt hnusnou tlamu a podivné stravovací návyky. Italští policisté mají IQ vysoké jako včerejší datum, takže taky v pořádku a Jeffrey Combs je jako nevyléčený alkoholik-zachránce vyloženě v pohodě. Dobrý kino. ()

• Hrad použitý ve filmu je skutečný italský hrad, který vlastní prezident společnosti Full Moon Pictures. (Chatterer)

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon