Pomsta Černého korzára

Pomsta Čierneho korzára

Komedie / Dobrodružný / Akční

Itálie / Španělsko, 1971, 99 min

• Pitryx

Přiznám se, že pomalý děj mne uspával a tak jsem nesledoval příliš pozorně. Konec mi tedy poněkud unikl, nebo byl zbytečně zamotaný. Sem tam se blýskne na časy, tedy nějaká akcička se ukáže, ale jinak jde o tuctový příběh, ne zrovna zajímavý tím méně zábavný. Plus kostýmům a výpravě všeobecně. Mínus za konec, ten se tedy moc nezdařil. 2015022494048/9429(26.2.2015)

Že by to byl nějak dobrý film, to se říct nedá. Nuda, omšelý příběh, herci nic moc. Terence není špatný, ale spíš má prostor na šermířské souboje (ty jsou trapné). Bud má málo prostoru, takže o něm se vlastně ani moc netřeba zmiňovat. George Martin ve třetí hlavní roli je neskutečně otravnej. Slabota.(25.10.2007)

Tomuto filmu jednoznačně ublížil trestuhodně nevyužitý Bud Spencer, bez něhož nemá Hill šanci poměrně řídký příběh utáhnout. I rozpočet by klidně snesl menší injekci, ale pokud korzára nebudu srovnávat s jejich známějšími snímky, jako dobrodružná fraška obstojí dobře. Těm už ale nejspíš nenávratně odzvonilo.(29.8.2006)

• wosho

Dobrodružství bez humoru. Duo italských jedlíků a bíjců stojících proti sobě v honbě za pokladem se moc nepodařilo. Nedostatečné finanční krytí (na kostýmy jěště páni producenti měli, ale na scény na moři už jaksi nezbylo) Pomstu dobíjí jak hladový Spencer párek vepřů. Scénář si hraje na inteligentní hru kočka s myší, ale to se mu vůbec nedaří. Režie je zmatená, neví jestli to má celé brát vážně (konec a smrt hromotluka Spencera), či s nadhledem. Celkově je Pomsta Černého korzára nevýrazným pírátským filmem, jenž moc nikoho nepotěší.(7.7.2010)

Já bych zas tak přísný na tenhle „odlišný“ film nebyl. Je jasné, že Terence Hill a Bud Spencer jsou nesmazatelně vrytí do paměti diváků jako nerozlučná dvojka „komiků“, kteří vždy nabízeli převážně radost a spoustu komických situací (soubojů), ale ani tady si nevedli špatně. Scénář byl místy sice zbytečně nudný a některé situace vypadaly i dost trapně, ale dokázali si udržet standart dobrodružného filmu s humornou nadsázkou. To že byli nuceni se postavit proti sobě a Spencer byl utlačen do pozadí – no bohužel. Zas tu byli jiní herci – pěkné herečky…Je ovšem pravdou, že ty „lodní souboje“ hraničili opravdu s trapností. I tak však budu hodnotit průměrným hodnocením.(9.11.2015)