Pomsta Černého korzára

Pomsta Čierneho korzára

Komedie / Dobrodružný / Akční

Itálie / Španělsko, 1971, 99 min

• vesper001

Ukažte mi plachetnici, zašplouchejte příbojem a už rozdávám hvězdičky. Jenže tady tvůrci námořními scénami pořádně skrblí, a i když má tato Hill-Spencerovka asi nejokázalejší výpravu, připomíná představení amatérského divadla, kde se protagonistům splnil sen hrát s korábem zadarmo, a ve výsledku si deset tisíc mil od moře hrstka nepříliš nadšených ochotníků hraje na piráty. Akce prachbídná, charisma postav se už před úvodními titulky prošlo po prkně, vlnění moře simuluje houpání kamery - líbila se mi vlastně jen hudba. Což je na tak slibné předpoklady dost žalostný výsledek.(9.1.2014)

• Xmilden

Ani bych tak moc nekritizoval příběh, jako spíše neskutečně levné provedení. Vždyť to kolikrát vypadá jako by některé záběry byly převzaty z jiných filmů. A už vůbec nemá smysl se bavit o tom, že tohle není komedie a že Bud s Terencem mohou hrát když už tak jedině spolu. Krása Silvie Monti ovšem bere dech. 30%(18.9.2008)

Bud Spencer a Terence Hill v netradičnějším námořním prostředí. A navíc stojí proti sobě. FIlmu to neublíží, ba naopak prospěje, protože Kapitán Black (T.Hill) je samotář a navíc obvyklý Terence-Spencerovský humor by filmu jen ublížil. Vyváženost souboju, bitek i hlášek dalo vzniknout skvělému filmu.(10.1.2006)

• Slartibarkfast

Pirátské dobrodružné příběhy mám moc rád, což je zřejmě největším kamenem úrazu tohoto díla. Není to vůbec dobrodružné a piráty jsem tam nikde nezahlédl, ač to o sobě vlastně téměř všechny postavy neustále tvrdili. Chápu záměr producentů oné doby, kteří chtěli co nejvíce vytřiskat ze známého a tehdy velice populárního dua Bud Spencer a Terence Hill. Velice nešťastným však bylo, že hlavní roli separovali od zbytku, a tak tu nevznikl další film známého dua, ale film Terence Hilla, který moc velkou slávu nepředvedl. To, co bavilo diváky ve všech komediích, kde akce a reakce vytvářela právě dvojice, se rozpustilo v nezáživném patosu, kde Spencer hrál jen druhé housle a na plátně se objevil snad jen třikrát na pět minut. Chabé, nezábavné, bez děje. 30%(13.8.2015)

• Snorlax

Akční komedie to není. A neukecal by mě na to ani sám Bud Spencer. Taky by nemohl, o filmu určitě nic neví, neb v něm prakticky není. Bohužel. Od počátku do samého konce sledujeme naparování Blackieho v podání Hilla, kterému nafoukaní frajeři jdou sami od sebe. Hudba je místy natolik hravá, že překračuje práh infantilnosti. A příběh sám je vlastně zajímavý jen jako velmi povrchní dobrodružství.(10.11.2013)