Pomsta Černého korzára

Blackie the Pirate

Pomsta Čierneho korzára

Komedie / Dobrodružný / Akční

Itálie / Španělsko, 1971, 99 min

Není to zrovna TOP budyhill komedií, ale co se týče žánru, tak je to velice povedený film. Je zábavný a napínavý a i když tu Hill a Spencer netahají za stejnou stranu provazu, tak to mezi nimi stále jiskří a člověk si užíval každou scénu, ve které se společně objevili. Kdo má rád filmy typu Scaramouche nemůže být z Pomsty Černého korzára zklamán.(21.7.2018)

Tomuto filmu jednoznačně ublížil trestuhodně nevyužitý Bud Spencer, bez něhož nemá Hill šanci poměrně řídký příběh utáhnout. I rozpočet by klidně snesl menší injekci, ale pokud korzára nebudu srovnávat s jejich známějšími snímky, jako dobrodružná fraška obstojí dobře. Těm už ale nejspíš nenávratně odzvonilo.(29.8.2006)

• vesper001

Ukažte mi plachetnici, zašplouchejte příbojem a už rozdávám hvězdičky. Jenže tady tvůrci námořními scénami pořádně skrblí, a i když má tato Hill-Spencerovka asi nejokázalejší výpravu, připomíná představení amatérského divadla, kde se protagonistům splnil sen hrát s korábem zadarmo, a ve výsledku si deset tisíc mil od moře hrstka nepříliš nadšených ochotníků hraje na piráty. Akce prachbídná, charisma postav se už před úvodními titulky prošlo po prkně, vlnění moře simuluje houpání kamery - líbila se mi vlastně jen hudba. Což je na tak slibné předpoklady dost žalostný výsledek.(9.1.2014)

Na rozdiel od väčšiny komentujúcich je to podľa mňa najlepší film tejto dvojice. Možno je to tým, že neholdujem westernom a špagety westernom obzvlášť nie. Takisto ani tým priblblým bitkárskym komédiám, kde je počuť rana ako z dela a "obeť" sa len otáča okolo svojej osy, prípadne vyletí na strom atď. . Tento film má aj nejaký, aký-taký dej... Možno je to aj tým, že vedľa vojnových filmov mám rád aj filmy s pirátskou témou a hlavne s plachetnicami.(14.9.2008)

Já bych zas tak přísný na tenhle „odlišný“ film nebyl. Je jasné, že Terence Hill a Bud Spencer jsou nesmazatelně vrytí do paměti diváků jako nerozlučná dvojka „komiků“, kteří vždy nabízeli převážně radost a spoustu komických situací (soubojů), ale ani tady si nevedli špatně. Scénář byl místy sice zbytečně nudný a některé situace vypadaly i dost trapně, ale dokázali si udržet standart dobrodružného filmu s humornou nadsázkou. To že byli nuceni se postavit proti sobě a Spencer byl utlačen do pozadí – no bohužel. Zas tu byli jiní herci – pěkné herečky…Je ovšem pravdou, že ty „lodní souboje“ hraničili opravdu s trapností. I tak však budu hodnotit průměrným hodnocením.(9.11.2015)