Hroši v Africe

• Česko Krokodýl a jeho hroch (neoficiální název) (více)

Bud SpencerTerence Hill musí spojit síly proti gangsterovi, který si z africké přírody dělá soukromé safari. Kdo není s hrochy, jde proti nám! Doprostřed africké savany se padákem snese dobrodruh Slim (Terence Hill) a s sebou má vše, co potřebuje: kolo, pušku a dobrou náladu. Sotva přistane, podaří se mu přerušit výpravu na safari vedou Tomem (Bud Spencer), u kterého má Slim už několik vroubků. Oba spolu totiž jako kluci vyrůstali, ale Slimovy eskapády kdysi přišly Toma dost draho a zdá se, že s jeho příchodem se vše vrací do starých kolejí. Slimovi se ale podaří věčného bručouna přesvědčit, aby se spolu pustili do podnikání. Víc než o zisky jde ale Slimovi o místní lidi a přírodu, jež ohrožuje bezohledný gangster a mistr těžké váhy Ormond (Joe Bugner). Se svými nohsledy zabírá půdu, pašuje divoká zvířata ze země a je dost bohatý na to, aby úřadům platil za beztrestnost. Slim a Tom si tak budou muset zase jednou vyhrnout rukávy a vyříkat si to s Ormondem jediným jazykem, kterému rozumí – pěkně ručně. (Česká televize)

RadimFišer

Pro mě je tento film nejhodnotnější z řady dvojky Bud a Terence. Krásná jízda na kole a jejich vzájemné naschvály, tedy, které končí zejména na Budově straně naprosto dosahují vrcholu. Další řady nepřinesli nic pro mě tak pozitivního, jako tento prostý a zároveň chytrý film z Afriky. Zde jsem začal obdivovat a vážit si Terence. U dalších filmů tu pomyslnou váhu u mě ztrácí. A je to čím dál tím silnější, když vidím ty sáhy těch bezcenných filmů a prosté a bezcenné, především však nekulturní a bezposelné zábavy. ()

El-Barto

Jedním z nejvtipnějších momentů filmu je scéna, kdy šimpanz v oblečku míchá v míse cosi k jídlu, což dokazuje se nejedná o nejpovedenější film téhle jinak docela fajn dvojky. ()

adriane9

Dvojice kterou bytostně nesnáším...protrpěla jsem tento film a jako dítě ještě pár jiných a opravdu nikdy víc...vyvolávájí ve mě alergii :-)..Hvězdu dávám pouze modrým očím Terence Hilla ;-) ()

Pradlík

Jeden z vrcholných filmů mé oblíbené dvojice Bud Spencer a Terence Hill. Nevím proč, nejsem masochista ale ty jejich mlátičky mi stačí, abych se výborně bavil a zde navíc se skvělým příběhem odehrávajícím se v Africe, kde se perou za správnou věc... Prostě jasná volba! ()

Heavyman

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s těmahle dvěma. Moc valný názory to tu nemá. Scéna na obědě u pana Ormonda je parádní a banda chlápků na mlácení je jedna z nejlepších. Je to klasika a ještě africká příroda a zvířátka navrch co více si přát. ()

SkyCaptain

První polovina filmu je dost slabá, ta druhá o dost lepší. Přesto se ovšem jedná o jeden z nejslabších filmů této dvojice. ()

Hapretor

Jako malý jsem na téhle dvojici ulítával. Čím víc se mlátilo, tím víc jsem se smál. Teď už je to pro mě trapárna, ale v paměti to zůstalo. Tento snímek však řadím do průměru. ()

AxelWers

A opäť Spencer a Hill v jednej zo svojich dobrých komédií. Ako obvykle, aj tu by sme našli niekoľko hluchých miest, ale inak v pohode. ()

Razzor_82

Hill & Spencer v dalším dobrodružství. Prostředí Afriky ve kterém se mihne několik zvířat ze Safari hodně baví a hudební podkres je trefný. Rvačky, facky a kopance zase jen sviští jako o závod ale po čase začnou už pěkně nudit stereotypem. Dějový příběh  je klasicky ze slabšího soudku. Nicméně bránice pěkně nakopne super oběd u Ormonda a návštěva casina. 6/10 ()

montimuf

Maminka mne vyléčila! Řekla tři kouzelná slova - a tak jsem se hezky posral! - No i když tento snímek patří mezi ty slabší, tito dva pánové mne pobaví snad vždycky. Dějová linie je chvíli uspěchaná, jindy se zas vleče. A nutno říci že je i dosti slabá. Ale zase vidíme spoustu zvířátek černého kontinentu a padá zase hodně facek. A sem tam zasviští i pověstná Budova herda zaťatou pěstí kolmo dolů - takzvaná kladivovka :o) ()

whisker

Průměrna mlátička, což je škoda čekal jsem něco na vyšší úrovni. Tato dvojce mě jako malého dost bavila a baví do dnes. Je to nezapomenutelná dvojce mamlasů, kteří se umí docela zábavně prát. V tomto filmu jsem nejvíc smíchy umíral u toho oběda. Jinak bída! ()

Nocturno culto

příjemná oddechová zábava v klasickém podání dvou nepřemožitelných postav,které spolu tolik nevycházejí až bez sebe nemůžou být .....Nejlepší je flegmatický přístup Mr.Spencera k bitkám :-)) ()

Likan7

Přijde mi to jako Hill - Spencer bez Hilla a Spencera. Pryč je ta ztřeštěnost, a vůbec všechno, co tuhle dvojici proslavilo. Nikdy jsem nebyl jejich velký fanoušek, ale několik filmů s nimi celkem můžu. Určitě to je dáno i prostředím, které není pro "komedii" úplně nejvhodnější, ale já se prostě nudil od začátku do konce. ()

Zeldur

Rozhodně jeden ze slabších kousků Spencera a Hilla. Některé momenty jsou vtipné, je jich ale bohužel poskrovnu. Navíc vcelku nezajímavý děj. Tři hvězdy by možná byly moc. ()