Reklama

Reklama

Aladinova lampa

  • Itálie Superfantagenio (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Mladík Al pracuje ve starém vetešnictví. Jednoho dne zde najde starou lampu, v níž se skrývá mocný Džin (Bud Spencer). Al se rozhodne změnit svůj nepříliš spokojený život. S Džinovou pomocí se stane úspěšným sportovcem a navíc se mu podaří zapůsobit na dívku svého srdce. Džina všude představuje jako svého přítele Eugena. Kouzly, které používá, na sebe ovšem upoutá nežádoucí pozornost. O lampu se začne zajímat parta zločinců a také vojenský velitel, který chce s Džinovou pomocí ovládnout svět. Problémy začínají. Zachrání Al Džina před nebezpečím? Podaří se mu okouzlit svoji dívku i bez kouzel? A musí se Džin vrátit zpět do lampy? (Šimpy)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (36)

Gig 

všechny recenze uživatele

Tento příběh moderní Adadinovy (tady vlastně Alovy) lampy jsem měl a mám stále rád. Je to příjemný příběh kluka Ala z dnešní doby a Jina z té pohádkové, kde ducha z lahve, tedy z lampy, hraje po svém Bud Spencer. Obdobný film je Šeherezáda a gentleman, ale tam jsou vyměněné role - tedy Jin z dnešní doby, ostatní z té pohádkové. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Trošku si tuhle Spencerovku nadhodnotím. Mám totiž rád džiny, taky kdo by nechtěl najít lampu co mu splní všechny přání. Viděl jsem je v pár hororech či hororových seriálech, kreslených pohádkách, ale tohle bylo tuším první setkání v klasické komedie navíc ze "současnosti". Bud Spencer jako džin slouží 14letému klukovi, který má obvyklé přání - holku, úspěch ve sportu, pomoc s tyrany. Sám potom čelí různých problémům moderního světa - alkohol, řízení auta obligátní mafiánská banda. Ale taky vědci, poldové a všehoschopní agenti. Pobavilo mě pití piva z mísy, i přes úděsné triky se mi líbil létající koberec vs. vrtulníky a celkově mě to přišlo pěkně natočené a originální. Takže proč ně 4*. ()

Reklama

A.L.E.S. 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem si ten film zase připomněl. Nejen, že jsem nad filmem přemýšlel jinak než dřív, ale zdá se mi i jako klasika lepší. Bud se projevil i v jiné roli, než jsou pro něj typické mlátičky a hromotluci, ale to není na závadu. Je to příjemný oddychový osmdesátkový film, čemuž také odpovídají i triky, určený spíš té mládeži. Dospěláci bez trochy dětské duše film nejspíš nepochopí. Kdykoliv se na něj rád podívám znovu. A doslova jsem si zamiloval titulní píseň "Genie" Eumira Deodata. ()

LukasCL 

všechny recenze uživatele

Pár vtipných momentů se tady najde, ale jinak je to průměr. Na kazetě jsem měl verzi s dabingem Jana Kalouse a Miroslava Saice, který mi na Buda Spencera neseděl ani trochu a proto dávám pouhé 2 hvězdičky. Jasná ukázka toho, jak se dá srazit kvalita filmu vinou špatného obsazení dabéra hlavní postavy. ()

Armin82 

všechny recenze uživatele

S názory typu,nejhorší Budův film,bez Terrence to prostě nejde apod. se neztotožňuji! Naopak si myslím,že je tohle docela zábava. Je to pohádka pro malé děti,tak to chce brát trošku s nadhledem. Mě se Bud v roli přerostlého džina z lampy líbil,bylo to vtipný,nebylo to nudný a na italskou produkci i docela dobrý zvláštní efekty...pro děti zábava a pro děti to bylo taky natočeno,takže s trochou dětského nadhledu--->70% ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama