Reklama

Reklama

Banánový Joe

Trailer

Obsahy(1)

Joe je mohutný ale mierumilovný dobrák, ktorý žije v malej juhoamerickej dedinke Amantido hlboko v džungli. Na svojej loďke preváža banány do najbližšieho mesta a vymieňa ich za lieky, pracovné nástroje a iné potrebné maličkosti pre obyvateľov svojej dedinky. Ale nadíde jeden z menej šťastných dní, keď v hlavnom meste narazí na bossa miestnej mafie. Ten by chcel prevziať všetok obchod s banánmi v regióne a Joea zničiť. Chudák Joe sa nemôže brániť, veď nemá ani vlastné doklady, o platnej obchodnej licencii už ani nehovoriac. Joe nepatrí medzi tých, čo sa poľahky vzdávajú a rozhodne sa preto všetkými prostriedkami zohnať platné dokumenty. Nemá však šťastie a dostáva sa z jednej nepríjemnej situácie do druhej. Najprv ho dobehne chytrák Manuel a predá mu falošné papiere. Potom sa zamestná v nočnom klube, ale kariéru vyhadzovača mu zase prekazí láska ku krásnej speváčke Dorianne. Tá mu odhalí čaro ženského tela, ale pripraví ho zároveň o miesto. Túžba po dokladoch ho nakoniec prinúti narukovať do armády. Ale ani to nedopadne dobre, nechtiac sa stane dezertérom a skončí vo väzení. Podarí sa Joeovi ešte splniť svoje sny? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (122)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tesil jsem se na dalsi Spencer-Hillovku, jenze pak jsem si precet, ze tu je jen Spencer a zacal jsem se bat. Hill ma par kvalitnich kousku, kde nema Spencera, ale Spencer to sam vetisnou nezvlada, protoze jen dava rany a tu komicnost zastava Hill. Takze je jasny, ze tu nebudou vtipky ze vzajemneho postuchovani. Jenze od prvni minuty jsem se neuveritelne bavil. Spencer nehraje zadnyho nastvanyho hromotluka, ale ultra vymastenyho vesnicana, co prodava banany a jeho cesta za licenci je proste dokonala. Vubec nic nechape, chova se jak hovado a do toho sereze docela dost typku. Velmi mile prekvapeni. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Zavřeli ho za dezerci, nabádání k výtržnostem, za napadnutí státního zaměstnance a za útok na policistu. Už nikdy nebudete muset skákat z okna, šéfe." Tak ministři se nevěší na věšák, úředníkům se nekradou razítka, z armády se neodchází bez povolení a mafiáni se nevyhazují stavebními otvory? Vždyť to nevím ani já, tak jak to má vědět Banánový Joe. Já jsem si s ním tedy užil souboj s úředním šimlem, závod náklaďáků i ochranu zpěvačky, takže si troufnu napsat, že tohle je nejlepší samostatná budspencerovka. A teď si jdu dát banán, protože banány hýbou světem a v tom se Joe vyzná. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Nejlepší samostatný počin Buda Spencera. Na jednu stranu klasická fackovací komedie, na druhou stranu i satira na úřady a zřízení ve Střední Americe. Bannánový Joe je v Budově podání opravdu roztomilý a už jen svým pohledem budí smích (všechno myslím v dobrém slova smyslu). P.S.: Na světě tak krásných hereček jako je ta, co hrála Doriannu, také moc nebylo a není. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Bez Hilla to sice není ono, ale Joe je sympaťák. Konfrontaci dobrosrdečného burana s divokým městským životem už jsme viděli mnohokrát a Banánový král nás tak nemůže ničím překvapit, ale minimálně si v jeho přítomnosti dobře odpočineme a užijeme si titulní skladbu, která svou živelností strčí do kapsy takřka celý film... ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Zatímco Terence Hill měl za svou samostatnou hereckou kariéru více dobrých filmů (Podivné dědictví, Mé jméno je nikdo, Superpolda), Bud Spencer se v podstatě pořád utápěl v podobných detektivkách (v osmdesátých a devadesátých letech.) Výjímku ovšem tvoří tento snímek. Příběh dobrosrdečného obchodníčka, nedotčeného civilizací, který zažije mnoho dobrodružství vlastně jen kvůli tomu, aby získal pro svou činnost povolení, nepostrádá jemný humor a sebeironii. No a bitek si taky užijete dost... ;-) BANÁNY HEJBOU SVĚTEM! ()

Galerie (12)

Zajímavosti (4)

  • Skript pro film zpracoval Bud Spencer pod svým civilním jménem Carlo Pedersoli. (Terva)
  • Když při závodu náklaďáků vjede jeden do vody, je vidět, že do vody vjela malá replika autíčka, se kterou si hrají malé děti. Také proto je záběr vidět jen na zlomek vteřiny. (Pepy)
  • Pozorný divák si všimne několika melodií, které zazněly ve společných filmech Terence Hilla a Buda Spencera. (smrtubohem)

Reklama

Reklama