Banánový Joe

• slovenský

Banánový Joe

Komedie / Dobrodružný / Akční

Itálie / Západní Německo, 1982, 92 min

Laciná banánová fraška, kolísající mezi trapností a výbornými scénami (např. v armádě). Samostatnou kapitolu tvoří dabing z Barrandova, který vyšperkovali slovním humorem (za všechno, Véna) a zmršili personálním podobsazením, několik herců se střídá každý minimálně v desítce malých roliček, Bubníka, Šetenu, Bartákovou a Klapku poznáme všude!(15.3.2014)

Zatímco Terence Hill měl za svou samostatnou hereckou kariéru více dobrých filmů (Podivné dědictví, Mé jméno je nikdo, Superpolda), Bud Spencer se v podstatě pořád utápěl v podobných detektivkách (v osmdesátých a devadesátých letech.) Výjímku ovšem tvoří tento snímek. Příběh dobrosrdečného obchodníčka, nedotčeného civilizací, který zažije mnoho dobrodružství vlastně jen kvůli tomu, aby získal pro svou činnost povolení, nepostrádá jemný humor a sebeironii. No a bitek si taky užijete dost... ;-) BANÁNY HEJBOU SVĚTEM!(22.7.2003)

• Ludva

[2010-09-19] * Negramotný Banánový Joe (Bud Spencer) bydlí v zapomenuté tropické vesnici, ze které vozí banány do civilizace, kde je vyměňuje za zboží pro "své" vesničany. I kvůli úkladům zlého mafiána musí jednoho dne vystoupit na břeh, aby si zařídil doklady a tím začíná jeho úřednická Odyssea. * Vcelku koukatelná zábava, která ale zhruba od vstupu do armády jde stále rychleji do kopru, a to i přestože v tomto žánru jsou nároky hodně nízké.(19.9.2010)

Poměrně zábavná věc s Budem Spencerem, v lecčems lepší než mnohé filmy, která má společné s blondýnem Terencem. Celé je to vystavěno na postavě nevzdělaného v podstatě dosti divokého, ale s přirozenou inteligencí a větší fyzickou silou vybaveného týpka. Jeho cesta za získáním povolení na prodej banánu je poměrně strastiplná, ale ve velmi zábavné podobě. Třeba scéna s rodným listem a průkazem, skvělá ukázka neschopné úředničiny. Jako jasně, je v tom spousta naivity, ale ono se to ani nebere vážně. Je to hodně odlehčené, pěkně jsem se u toho pobavil. A líbila se mi hudba písničky, což je taky plus. Exotické prostředí mělo taky něco do sebe a to že padouši byli přesně vyprofilovaní jako v jiných italských komediích bez nějaké větší invence, ani tolik nevadilo. Škoda, že souboje byly ošizené, nebo nebyly ukázané. Přesto film, kde je Bud Spencer ve skvělé formě. 7/10(30.7.2013)

Komedie s Budem mám rád. Pohodový příběh, jedna písnička doprovázející celý příběh, pořádné „bitky“ smích také nechybí. Zde se příběh točí okolo banánového ostrova, na kterém velí Joe (Bud Spencer). To by nebylo jen tak, aby mu to ovšem prošlo bez povšimnutí bohatých obchodníků, kteří dostali chuť zrovna na banán. 3 hvězdy(13.1.2013)

• - Natáčení probíhalo v Itálii a v lokalitě Bolivar v Kolumbii. (Terva)

• - Pozorný divák si všimne několika melodií, které zazněly ve společných filmech Terence Hilla a Buda Spencera. (smrtubohem)

• - Když při závodu náklaďáků vjede jeden do vody, je vidět, že do vody vjela malá replika autíčka, se kterou si hrají malé děti. Také proto je záběr vidět jen na zlomek vteřiny. (Pepy)