poster

Banánový Joe

 • Itálie

  Banana Joe

 • slovenský

  Banánový Joe

Komedie / Dobrodružný / Akční

Itálie / Západní Německo, 1982, 92 min

 • Georgex
  ***

  Bud Spencer v roli prosťáčka žijícího v odlehlé vesnici, kde jeho jediný kontakt s vyspělou civilizací je cesta do města za účelem prodeje banánů, se dostane do spárů byrokracie. Zní to vtipně a ono to opravdu vtipné je, jelikož tato role byla na míru ušita tomuto populárnímu italskému herci, bohužel k úplné dokonalosti tomu chybí jediné, a tím samozřejmě je absence jeho neodmyslitelný herecký kolega Terrence Hill, nicméně je nutné konstatovat, že tato komedie se řadí k nejlepším samostatným kouskům a nese se v zaběhlém duchu komedií této nerozlučné dvojky. Bud Spencer nikdy nebyl žádný extra herec, nicméně do svých rolí vždycky skvěle padl, pobavil a zvládl je s velkou grácií, a jinak tomu není ani v roli Banánového Joa. Tato komedie rozhodně neurazí a pokud jste se právě vrátili z nějakého úřadu, udělá Vám rozhodně radost. Moje hodnocení 65%(31.7.2013)

 • tomtomtoma
  ****

  Jednoduchá, ale vtipná zábava, kde Banana Joe (Bud Spencer) žije na svém ostrůvku Amantidě v Peru a spokojeně si s místními pěstují banány a v poklidu vegetují. Až do tohoto ráje vstoupí velkoobchodník a prohnanec Torsillo (Gianfranco Barra), který chce všechny banánové plantáže a v tomto ráji vybudovat továrnu na banány a hernu, aby místní výplaty hned prohráli. A tak Banana Joe se vypravuje do města, aby získal povolení k prodeji banánů. Ale protože nemá žádný doklad musí bojovat s těžkým byrokratickým aparátem, vstoupí na chvíli do armády a pro dezerci a pověšení ministra na věšák se dostává až do vězení. Tak nějak mu pomáhá, nepomáhá podvodníček Manuel (Mario Scarpetta) ale podaří se mu získat kromě povolení i srdce krásné zpěvačky Dorianne (Marina Langner), která pak začala vyučovat v nové amantidské škole. A samozřejmě spousta pěstních rvaček až po tu největší závěrečnou, kdy demoluje Torsillova stavení na svém ostrůvku. Jednoduché, ale velmi zábavné.(29.12.2009)

 • subic
  ***

  Bud Spencer v obleku, v uniformě, ve vězeňském i jako prostý převozník banánů na své loďce, na které vozí banány v malého ostrova, kde žije a s ním jeho 20 dětí. Akorát že na převoz banánů teď potřebuje licenci. Ale k licenci potřebuje průkaz totožnosti. Ten nemá, tak potřebuje rodný list a ten taky nemá. Tak se setkává s civilizací, s byrokracií a úředním šimlem. A navíc je tu místní padouch Torcillo, který chce ovládnout trh s banány a navíc na ostrůvku postavit kasino. Zábavné, akorát tu chybí pořádná kolektivní mlátička a fackovačka.(7.9.2016)

 • topi80
  ****

  Další film, ve kterém Bud Spencer prostě hraje Buda Spencera. Facek během filmu létá o trochu méně než v jiných příbězích, avšak další elementy Budova hereckého rejstříku mohou vyniknout o to více. A musím říci, že pohled na Buda v budce pro stráž kasáren je vskutku nezapomenutelný. Z jeho hromotluckosti se těží i nadále, a to v tradičně infantilních scénách z vojenského výcviku. Neopomenutelná smysl pro spravedlnost také nechybí, a tak Bud vyhodí z klubu, ve kterém pracuje jako vyhazovač, i místního velkomafiána a po něm dokonce i samotného majitele. Některé scény jsou poněkud hluché, co se týče jejich spádu, ale pokud se dokážete zabavit tím, že se kocháte naivností tohoto typu filmů a smějete se už samotnému pomyšlení, jaké je štěstí, že něco takového bylo natočeno, bez problémů je překlenete. Ač jde o další přímočaře dětinsky absurdní komedii, nechybí tady i sociální přesah v podobě tématu byrokracie a dalších nesmyslů, jejichž absurditu si při své běžné existenci ani neuvědomujeme. "Banánový Joe" tak činí narozdíl od třeba "Bohové musejí být šílení" trochu humpolácky, ale to k tomuto typu filmu prostě patří. Nadržuji, ale tyhle filmy mám prostě rád.(31.10.2012)

 • Tosim
  *****

  Zatímco Terence Hill měl za svou samostatnou hereckou kariéru více dobrých filmů (Podivné dědictví, Mé jméno je nikdo, Superpolda), Bud Spencer se v podstatě pořád utápěl v podobných detektivkách (v osmdesátých a devadesátých letech.) Výjímku ovšem tvoří tento snímek. Příběh dobrosrdečného obchodníčka, nedotčeného civilizací, který zažije mnoho dobrodružství vlastně jen kvůli tomu, aby získal pro svou činnost povolení, nepostrádá jemný humor a sebeironii. No a bitek si taky užijete dost... ;-) BANÁNY HEJBOU SVĚTEM!(22.7.2003)

 • - Pozorný divák si všimne několika melodií, které zazněly ve společných filmech Terence Hilla a Buda Spencera. (smrtubohem)

 • - Natáčení probíhalo v Itálii a v lokalitě Bolivar v Kolumbii. (Terva)

 • - Když při závodu náklaďáků vjede jeden do vody, je vidět, že do vody vjela malá replika autíčka, se kterou si hrají malé děti. Také proto je záběr vidět jen na zlomek vteřiny. (Pepy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace