Inspektora Rizza přezdívaného Velká noha čeká náročný případ, který se ho osobně dotýká. Někdo se totiž odvážil obvinit ho z obchodování s drogami. Aby očistil své jméno, musí zjistit, kdo z kruhů blízkých mafii infiltroval jeho policejní oddělení. Každý druhý by se takového úkolu zalekl, anebo si na něm později zlámal vaz, avšak pro Rizza neřešitelné případy prostě neexistují. Zjistí pravdu, i kdyby se kvůli tomu měl vydat až do samotného Hong Kongu... (oficiální text distributora)

Trailer

blackrain

Bud Spencer se v některých přídech obejde i bez Terence Hilla a tohle je jedním z nich. Opět tu rozdává rány hlava nehlava, takže kaskadéři měli žně. Kromě ruční práce nám Bud předvede i něco ze svých plaveckých schopností a bylo vidět, že se ve vodě cítí velmi dobře. Ale v oblečení a botách to rozhodně není žádná sranda. S tím malým chlapcem vypadal hromotluk Bud Spencer hodně roztomile. ()

Lacike

Zaciatok v Neapoli je este skoro tak dobry ako minuly diel. Sice uz pribudlo trochu humoru, ale este stale je to dostatocne seriozne pojate. Mihne sa tu aj viacero vedlajsich postaviciek z jednotky. Lenze potom sa napno rozbehne pripad, ktory je o triedu menej zaujimavy a s presunom do Azie sa film zmeni na striedanie exotickych lokacii s bitkami. Bitky uz tiez nie su tak prepracovane ako minule, ale este sa nezvrhli k jednoduchej fackovacej choreografii aku pozname z Budovych cistokrvnych komedii. Potesi aj trio namornikov, ktore sa zapoji do bitky a predvedie trochu narocnejsie kusky. Za zmienku stoji vtipna bitka Buda so sumo bojovnikom. Finalne odhalenie zloducha som sice neuhadol, ale ani ma to vzhladom na slabsie podane patranie nezaujalo. Celkovo to je po kazdej stranke slabsie ako predosly diel, ale stale je to prijemny nadpriemer. Inspektor Rizzo je Budova najzaujimavejsia postava. 6/10. ()

otík

Druhé pokračování inspektora Rizza nás z Neapole zavádí do Bankogu a později do Hong Kongu, kde Rizzo pátrá po velké dodávce drog, která má přijít do Itálie. Doprovází ho Američan, který se sice zdá být dalším drogovým obchodníkem, ale zdání pouze klame. A je tu také americký policejní šéf, který zdá se také nehraje podle pravidel. Tento film s Budem Spencerem patří asi k druhému nejlepšímu dílu ze série inspektora Rizza, a zcela právem také k jedněm z nejlepších z Spencerových filmů. Je zde v neuvěřitelné formě, předvádí to, co nikde jinde - plave, běhá, sprintuje, fackuje pod vodou. Mlátících scén je opravdu hodně, zvláště ty s Japončíkama jsou výtečné. Jde o pozapomenutý klenot v tomto žánru. ()

dopitak

Klasická Spencerovka. Hodně natahovaná, zbytečně často sázející na "to je ale náhodička", protože kdybyste vy přijeli do cizího města, budete mít problém najít nádraží, natož dokonale ukryté podsvětí. Fackovací scény jsou hodně umělé, opakují se přemety, rotace, dobrej je fór s námořníkem, před nímž Bud střídavě dřepuje. Linka s fakanem zcela zbytečná a pro zápletku nepotřebná. Solidní dabing ČNTS se Schánilcem. ()

Han22

Druhý díl je klasické pokračování, které je o něco slabší. Rizzo se vydává na okružní jídzu Asií, aby našel dodavatele drog do Neapole a zrádce u policie. Cestou potkává pár starých známých (námořníci, zlodějíček) a udělá si pár nových a hlavně se rve. Nezastaví ho thajboxeři, karatisti ani zápasník sumo. Bitek přibyla a jsou slušné, ovšem příběh je celkem o ničem a navíc se ve finále dočkáme pouze odhalení zrádce, nikoliv pochytání mafiánů. Ale pořád je to zábava. ()

• Natáčení probíhalo v Itálii, Maccau a Hong Kongu. (Terva)
  • Na konci filmu, kdy jsou u jídla, má malý číňánek hůlky vedle talíře. Když začne jíst, vyndá hůlky z oblečení a vedle talíře chybí. (jirimat)