Policajt v Hongkongu

Flatfoot in Hong Kong

Akční / Komedie / Krimi

Itálie, 1975, 105 min

• Martin741

Pokracovanie skveleho filmu Policajt Drabem uz nedosahuje kvality prveho dielu. Spencer tu sice fackuje vsetko, co sa pohne a robi parakotule cez pristresky verand tak, ze sa dobre nenarusi statika budov, ale je tu nuda. Hrozna nuda a scenarista mal asi dovolenku, alebo scenar zosmolil za 5 minut na hajzli. No a reziser Steno zrejme ani poriadne nevedel, ako sa pracuje s kamerou. Slaba oddychovka, Spencer ma na konte ovela lepsie kusky. 30 %(27.1.2013)

Policajný inšpektor Rizza sa musí vydať z Talianska až do exotického Hong Kongu, aby sa porátal s mocnou narkomafiou. Prepleskne tam zopár aziatov a očistí svoje meno. Snímok "Policajt v Hong Kongu" (Piedone a Hong Kong) je pohodová talianska akčná komédia z roku 1975, v ktorej hlavnú úlohu svojim špecifickým spôsobom stvárnil Carlo Pedersoli, ktorý je divákom známy pod pseudonymom Bud Spencer. Ja som sa pri tomto vtipnom facko masakry vždy vedel celkom dobre pobaviť. Statný, zarastený hromotĺk Bud Spencer bol jedinečný herecký fenomén. ***(1.6.2020)

Druhý díl série je slabší, než předchozí i následující díl, ale pořád podle mě lepší, než poslední (Miliónový brouk). Podle mě filmu oproti jedničce prospělo více akce - zatímco Policajt drábem se soustředil spíše na vyšetřování, tady je to od příjezdu do Hongkongu jedna nepřetržitá akční jízda. Kromě klasicky dobrého Spencera, který je tu v mimořádné formě, je tu i Al Lettieri (Sollozzo z Godfathera) jako mafián Barella. Vadila mi zápletka s tím japonským klukem, dobře, že se tomu scénáristi zase tolik nevěnovali. Musím zmínit i skvělou hudbu bratří Angelisů.(16.6.2007)

"Hrubou silou ničeho nedosáhneš." Tohle si Bud rozhodně nemyslí, takže k práskači se doslova a dopísmene probije, profackuje. A protože jsou fackovačky vtipné (hlavou rozražené dveře), bangkokský zlodějíček silně inspirativní a Al Lettieri jako doplněk do klasické dvojky taky parádní, nemám výhrady. A scénář mě v těchto filmech ani nezajímá...(19.10.2010)

Bud Spencer se v některých přídech obejde i bez Terence Hilla a tohle je jedním z nich. Opět tu rozdává rány hlava nehlava, takže kaskadéři měli žně. Kromě ruční práce nám Bud předvede i něco ze svých plaveckých schopností a bylo vidět, že se ve vodě cítí velmi dobře. Ale v oblečení a botách to rozhodně není žádná sranda. S tím malým chlapcem vypadal hromotluk Bud Spencer hodně roztomile.(29.12.2011)

• - Natáčení probíhalo v Itálii, Maccau a Hong Kongu. (Terva)

• - Postava Buda Spencera v tomto příběhu svádí vodní souboj a posléze plave do Číny. Málo kdo ví, že byl v letech 1952, 1956 a 1960 italským olympijským plavcem. (Terva)

• - Na konci filmu, kdy jsou u jídla, má malý číňánek hůlky vedle talíře. Když začne jíst, vyndá hůlky z oblečení a vedle talíře chybí. (jirimat)