Contracted

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013, 84 min

Pořádný nářez, který vypadal na začátku úplně nevinně. Jeden by nevěřil, co se může stát po jednom "zavrzáníčku". Jinak dějově brilantně vyladěný horror. Bylo celkem bolestné vidět půvabnou Najarru Townsend, jak se věrohodně mění na stvůru, za kterou se v klidu dala považovat, díky skvělé práci maskérek. Na druhou stranu občas byly vidět určité nedokonalosti, ale to se dalo přehlédnout vzhledem k chladnokrevnosti finální části filmu. To jak to skončilo se mi opravdu zamlouvalo. Ne, že bych nefandil hlavní hrdince, ale každá zábava něco stojí. Některá stojí třeba jen pár vlhčených ubrousků, některá má cenu zubů,nehtů, vlasů a následně i změny "povahy". Takový je život, 80%!(12.12.2013)

• ditechi

Dobre, tak toto beriem ako vtip. Poriadna akcia (ak sa to tak dá nazvať) prichádza až niekedy posledných 20 minút. Ale to by ani tak nevadilo. Oveľa viac vadí debilnosť postáv korunovaná hlavnou hrdinkou. Tá holka mala v hlave tak nasrané, že som jej ani nič iné priať nemohol. "Mám krvavé obe oči, padajú mi vlasy, zuby, nechty a občas vygrciam krv - asi to bude chrípka, idem to vyspať do postele. A ráno skočím na chvíľu do práce, to ma nezabije." Nejaký náznak atmosféry to malo, aj záver patril k tým vydarenejším, ale inak nevidím nič, čo by stálo za zmienku.(28.12.2013)

Příjemné překvapení...i když ono v rámci žánru asi není radno používat zrovna takovéto přirovnání, každopádně mi byla naservírována zcela netradiční porce hororu v podobě přeměňující se (původně) krásky v hlavní roli. Tady je vidět, že i bez použití speciálních efektů a desítek amputovaných končetin může husí kůže vznikat i zcela za jiných podmínek, sem tam mě fakt mrazilo..................moje hodnocení = 7,5 z 10.(6.5.2015)

• Brion.y

Nieže by som od filmov vyžadovala nejakú extra logiku, to fakt nie. Ale keď dôjdete k doktorovi s krvavými očami, odpadajúcimi nechtami, nejakou rozširujúcou sa "vyrážkou" a keby sa mrkol na isté miesta, tak ho naviac čaká bonus v podobe červíčkov, myslím, že by ho zrovna čakanie na výsledky odberu krvi ktovieako netrápilo. Holt, dúfam, že ho hlavná hrdinka došla ešte pozrieť aj po skončení filmu, mohla by sa na tie výsledky len tak pred jedlom spýtať :D Inak to bolo celé mizerné a v momente, keď to konečne začalo byť zaujímavé, tak nabehli záverečné titulky. Nie, ďakujem, neprosím, tento počin by totiž nezachránila ani fľaška slivovice dávkovaná popri pozeraní.(20.3.2014)

Napínavá kvalitka o dvou naprosto debilních zvratech, které mě naprosto odradily, ten v úplném závěru si sám nasadil korunu. Jinak ale příjemná depka se všema ingrediencema, co mi nahání hrůzu, to jest zuby a nehty. Taky zářnej příklad toho, že ne vždy se hezká holka napatlá, aby byla ještě víc šik, ale dá se to i obráceně (ačkoli je fakt, že znám dost takovejch, co to dělaj úplně obráceně i v reálu). A zase si jednou budu muset promyslet, jak si to moje pivínko s flaškou becherovky ohlídat tak, aby mi tam někdo náhodou něco nemrd. Doslova.(8.2.2014)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Když Sam (Najarra Townsend) navštíví Nikki (Katie Stegeman), její levé oko je bílé. Když se setká s Alice (Alice Macdonald) o pár minut později, její duhovka je červená. Po dalších pár minutách, když si Sam dává make-up, má levé oko opět bílé. (Mrs.Blue)