Contracted

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013, 84 min

• kiddo

Zatímco Thanatomorphose byla nenápadně psychologická přehlídka triků stojíci na metafoře duševní mrtvolnosti, která se projevuje úplným fyzickým rozkladem, Contracted je 90 minut pseudodějového čučení na otravnou nánu, co i v posledních minutách pohazuje perfektním účesem a i s tím herpesem u huby vypadá líp než já po dvouhodinovém snažení v koupelně. Doufala jsem, že se budu moci smát předpokládanému poselství "heterosexualita je zlo, které tě rozloží zevnitř", ale s příchodem závěrečné pointy, rovněž známé jako to nejvyčpělejší zápletkové klišé současného "hororu" a "pěkně prosím, naserte si", docházím k závěru, že ta má vysněná, těžce progresivní volovinka by přece jen bývala měla větší koule.(1.1.2017)

Tak tenhle kousek se mi zabral pod kůži neskutečně. Je to něco, co by měl vidět snad každej, varování proti nechráněnýmu sexu. Naprostá fyzická deformace krásný mladý holčiny a jak je to den ode dne stupňovaný, horší a horší. V jednu chvíli to dokonce bylo až nechutný, kam až zacházeli, ale joo, vymyšlený je to působivě. I ten příběh tam fungoval, jediná škoda byla, že neřekli, co to bylo za frajera, jestli ňákej přenašeč. A konec, kdy se dozvíme, jak vzniká zombie apokalypsa, no zanechalo to na mě takový následky, že sem pořádně nemoh ani usnout, jaký sem měl depky.(1.6.2014)

Vo viacerých komentároch sa to píše, ale predsa: toto je dnešná forma Komenského školy hrou. Rešpekt učiteľov a výchovných poradcov sa totiž blíži nule. Naopak vplyv internetu a stiahnutých filmov (aj hororov) má vysokú hodnotovú príťažlivosť. Filmoví mágovia to pochopili už dávno. Preto radi a často servírujú mladým ľuďom očakávané a požadované vzory chovania. Ak to spravia vizuálne presvedčivo, o lapené ovečky majú postarané. Tak aj tu: upozorňuje sa na to, že sa nemá nezodpovedne chľastať a potom sa bez ochrany vyspať s neznámym partnerom. Pretože potom môže narásť škaredé bebí. Ale nielen to. Divák sa dozvie, že lekári zväčša nič nezachránia, pretože všetky príznaky často dlhý čas banalizujú. A ako bonus aj to, že hranice sexuálnych preferencií sú priepustnejšie ako sa zdá. Nekrofil sa potom v pohode môže spojiť s lesbičkou.(8.3.2015)

• korbitch22

Zoufalost amerických tvůrců už nezná hranic, to, že se remakují cizý filmy ve velkém mě neudivuje, to, že se remakují jejich staré hororové pecky mě dokonce těší, ale když mladí tvůrci kradou od sebe navzájem a točí po roce úplně stejné filmy, tak to mě už trochu děsí a proč to píšu? Protože jsem minulý týden viděl film Starry eyes, který je naprosto totožný s tímto filmem a tenhle film, je zase úplně totožný s filmem Thanatomorphose a jejich časová posloupnoust je 2012, 2013 a 2014...to bych blil. Starry eyes je sice pouhá vykrádačka Contracted, ale byla mnohem intezivnější, měla mnohem lepší atmosféru a i vraždy a aspoň měla malinkou pointu.Contracted má jedinou dobrou výhodu a to je nádherná hlavní hrdinka.Jinak je film brutální a nelogická nuda, pointa může být asi taková, že když budete nezávazně šukat, během tří dnů se začnete rozkládat a proměnění v zombie zabijete vlastní matku.Když to skončilo, měl jsem pocit, že konec někdo prostě ustřihnul, jako byste se koukali na Pána prstenů a po hodině to někdo vypnul a řekl ''tak, to je celý''. Bylo to hrozně o ničem a to něco málo dobrého nestojí za řeč.Asi mě nejvíc pobavila scéna, kdy chlápek začne šukat svojí vysněnou holku a je tak nadrženej, že si ani nevšimne že už je celkem v rozkladu a až když jí z kundy začnou vylejzat červy tak se probere, jako bych viděl všechny tu ubohý a nagelovaný zoufalce u nás v Široký, co by ošukali každou pseudomodelku i se syflem a nejlépe hned v Široký na poblitym hajzlu.Starry eyes je sice brutální kopie Contracted, ale mnohem povedenější, bohužel oba filmy nemají logiku a nebo nedej bože pointu a můj horor prej neměl pointu....bože, lidi.....35%.(6.1.2015)

• Vančura

Film, jehož hlavní postava mě neuvěřitelně iritovala (její herecká představitelka, Najarra Townsend, mi navíc přišla ošklivá, nebavilo mě proto ani na ni koukat) - na začátku nesnesitelná kráva, na konci rozkládající se vražedkyně. Ostentativně prohlašujíc, jak muže nepotřebuje, se jedním nechá opíchat v autě poté, co si na večírku lehce přihne vodky, a druhého - zamilovaného blbečka - pro změnu neváhá opíchat sama, když mu chce předat ten hnus, který chytla od toho prvního. Jako by to nebylo málo, film se nijak neobtěžuje sdělit, co že to vlastně Samantha chytla a co se jí děje, a celé to usekle končí v 78. minutě, nejspíš aby mohlo vzniknout pokračování, které se skutečně o 2 roky později natočilo (pod pokračováním je ale podepsán jiný scenárista i režisér, těžko tedy soudit, jestli se od začátku vědělo, že vznikne i dvojka). Ač je to dnes vcelku běžná praxe, osobně mi to přijde jako pohrdání divákem a nesnáším to. Spolu s těmi nechutnostmi typu odpadající nehty a červy ve vagíně je to pro mě další důvod, proč měl ten film spíš sral, než že bych z něj něco měl.(11.7.2019)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Když Sam (Najarra Townsend) navštíví Nikki (Katie Stegeman), její levé oko je bílé. Když se setká s Alice (Alice Macdonald) o pár minut později, její duhovka je červená. Po dalších pár minutách, když si Sam dává make-up, má levé oko opět bílé. (Mrs.Blue)