Contracted

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013, 84 min

• korbitch22

Zoufalost amerických tvůrců už nezná hranic, to, že se remakují cizý filmy ve velkém mě neudivuje, to, že se remakují jejich staré hororové pecky mě dokonce těší, ale když mladí tvůrci kradou od sebe navzájem a točí po roce úplně stejné filmy, tak to mě už trochu děsí a proč to píšu? Protože jsem minulý týden viděl film Starry eyes, který je naprosto totožný s tímto filmem a tenhle film, je zase úplně totožný s filmem Thanatomorphose a jejich časová posloupnoust je 2012, 2013 a 2014...to bych blil. Starry eyes je sice pouhá vykrádačka Contracted, ale byla mnohem intezivnější, měla mnohem lepší atmosféru a i vraždy a aspoň měla malinkou pointu.Contracted má jedinou dobrou výhodu a to je nádherná hlavní hrdinka.Jinak je film brutální a nelogická nuda, pointa může být asi taková, že když budete nezávazně šukat, během tří dnů se začnete rozkládat a proměnění v zombie zabijete vlastní matku.Když to skončilo, měl jsem pocit, že konec někdo prostě ustřihnul, jako byste se koukali na Pána prstenů a po hodině to někdo vypnul a řekl ''tak, to je celý''. Bylo to hrozně o ničem a to něco málo dobrého nestojí za řeč.Asi mě nejvíc pobavila scéna, kdy chlápek začne šukat svojí vysněnou holku a je tak nadrženej, že si ani nevšimne že už je celkem v rozkladu a až když jí z kundy začnou vylejzat červy tak se probere, jako bych viděl všechny tu ubohý a nagelovaný zoufalce u nás v Široký, co by ošukali každou pseudomodelku i se syflem a nejlépe hned v Široký na poblitym hajzlu.Starry eyes je sice brutální kopie Contracted, ale mnohem povedenější, bohužel oba filmy nemají logiku a nebo nedej bože pointu a můj horor prej neměl pointu....bože, lidi.....35%.(6.1.2015)

Nevím proč se nám to stále předhazuje, nebo proč si tvůrci filmů myslí, že pokud je hlavní hrdina jinak sexuálně orientovaný, že film bude najednou díky tomu nějakým způsobem lepší. Mě to začíná už dost unavovat vidět v každém druhém filmu něco takového. No ale teď k příběhu... Jako obvykle začátek není nijak zajimavý, postupně, kdy se začínají projevovat tělesné změny se napětí a zájem zvýší, ale opravdu nic světoborného se od Contajneru čekat nedá.(2.2.2014)

Psycho dráma o lesbickej primadone, ktorá si jedného večera zasúloží s neznámym cudzincom a ostane nakazená vo veľkom štýle. Takže sa postupne psychicky i fyzicky rozpadá, devastuje a samozrejme sa pomaly až do konca tvári, že o nič nejde, aby sa chudák divák náhodou nedočkal niečoho prekvapivého. Mierne pripomínajúc napr. nedávny "Thanatomorphose", mi to prišlo síce o dosť lepšie natočené, ale celkovo to mohlo byť určite aj zaujímavejšie. Na jedno pozretie ok.(2.12.2013)

Takovejhle one-night stand nechceš. Nedávná námětově příbuzná Thanatomorfóza byla silnější zážitek. Je vcelku jedno, kdo od koho opisoval, výsledné filmy jsou svou náladou poměrně odlišné. Tohle má děj, více se dozvíme o postavách. Thanatomorphose byla explicitnější a intenzivnější a na druhé straně také amatérštěji zpracovaná. Ale zadrala se pod kůži. Contracted dřív než se stihne zadřít, začne mírně srát chováním postav, které se blíž a blíž konci stává stále debilnějším. Celkově žádná velká pecka, na kterou bych měl potřebu vzpomínat, ale špatné to není. Od zcela matné a prázdné Madison County každopádně režijní pokrok správným směrem.(2.12.2013)

V tomto filme je presný návod ako sa s krásavice može stať šereda a ešte aj riadne nasratá.Dej je docela hrozostrašný keď si predstavím že milá baba sa za pár hodín zmení na totálnu beštiu a začne zabíjať všetko naokolo a to len skrz jedného nechráneného sexu.Zamaskovali ju parádne.Celí čas si film udržiaval dynamiku a napatie ako to dopadne s hlavnou hrdinkou.Ale čo ma sklamalo že som sa nedočkal žiadneho vysvetlenia čo sa jej to stalo a to som čakal až do samého konca.No a u toho veterinára čo bola a že doktor a to nechcem uraziť veterinárov,ktorý by ju určite lepšie vyšetrili ako ten pako.N.Townsend bola dobrá ale nemožem to povedať o ostatných hercov.Ale je to aj tak o veľa lepšie ako Thanatomorphose.(27.1.2014)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Když Sam (Najarra Townsend) navštíví Nikki (Katie Stegeman), její levé oko je bílé. Když se setká s Alice (Alice Macdonald) o pár minut později, její duhovka je červená. Po dalších pár minutách, když si Sam dává make-up, má levé oko opět bílé. (Mrs.Blue)