poster

Contracted

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ****

  Moucha, Vetřelec, Moje sestra vlkodlak, Shives a zombie žánr obecně. A nebo AIDS, syfilis a malomocenství. Jedna opilecká noc na večírku, která skončila v autě, se stala pro Samanthu (proč je v obsahu nějaká Sophie? viděl to ten člověk vůbec?) osudnou. Trest za neujasněnou sexuální orientaci, nebo jen za to, že si prostě nedala pozor? Proměna člověka v monstrum je uvěřitelná a nevyhýbá se cronenbergovským nechutnostem. Po vyndání zubu a utržení nehtu jsem jen čekal, kdy jí narostou křídla. Nakonec je třeba se setkat se třemi lidmi, kteří na to nikdy nezapomenou - zejména návštěva Nikki má v sobě podivné napětí. A Riley? Dostane, co čeká? Splní se mu jeho sen? Nu, možná...(12.12.2013)

 • Forsberg11
  ***

  Kanadský kúsok na mňa zapôsobil o niečo viac a dal som mu štyri packy, preto hodnotím tento americký pokus o vyobrazenie nechutnej transformácie tela a duše práve o tú jednu hviezdu nižšie. A to hlavne pretože tam kde Thanatomorphose pôsobí na diváka temným, ubíjajúcim a depresívnym tempom pomaly sa tiahnuceho príbehu cez niekoľko dní, počas ktorých postupujúca choroba rozkladá telo mladej ženy zaživa, Contracted trochu zaostáva. Niekedy až zbytočne odbáča od samotnej pointy (čo je pre mňa v tomto prípade jednozačne samotný akt rozkladu) k nudným a trápnym vyplňujúcim scénam v podobe vzťahov mladej ženy, či už k lesbickej priateľke, matke, alebo kamarátke. A práve možno to, že je s čím Contracted porovnať, a to priamo z tohto roku, je pre jeho hodnotenie najväčšou smolou. Nebyť totiž vynikajúceho a nechutného Thanatomorphose, zrejme by mnoho užívateľov hodnotilo tento kúsok minimálne o jednu hviezdu vyššie. Inak tieto dva filmy majú okrem námetu spoločné oveľa viac vecí: nechutný sex (tentokrát nie orál, ale červíky), divnú hlavnú hrdinku (tu vyhráva jednozačne Contracted, čo sa krásy týka) a koniec v podobe zošalenia mladej ženy a zabitia ľudí z jej okolia. Áno, príbehovo je síce Contracted omnoho ďalej ale čo už...., ja som skôr na to gore... 60 %!(12.12.2013)

 • sedm.1
  ***

  Je sice pěkné, že je Contracted tak moc spojován a porovnáván s Thanatomorphosou, ovšem já si nemyslím, že je to úplně smysluplné spojení, neboť krom podobného námětu, týkajícího se postupného rozkladu ženské tělesné schránky, nemají tyto dva snímky opravdu absolutně nic společného. Zatímco Thenatomorphosa je totiž skutečně především hodně undergroundová, téměř bezdějová záležitost, plná explicitních a fakt až zvráceně nechutných záběrů, tvůrci Contracted se snažili přeci jen o profesionálnější a pro širší publikum stravitelnější podívanou, se zápletkou, jednajícími postavami a dalšími prvky, řadící jej přeci jen do „přístupnější“ produkce. Čímž ovšem nechci tvrdit, že nejde o úlet, i zde se totiž nachází pro žaludek pár opravdu nepříjemných výjevů, nutno ovšem podotknout že pro fanoušky gore velmi oživujících a i celá ta myšlenka je vážně drsná a pro slabší povahy nepřijatelná. Každopádně, to že to má sice nějaký děj, postavy a smysl ještě ale neznamená, že je to nějaká výhra. Eric England přes veškerou snahu totiž natočil laciný, hloupý a nezajímavý film, s partou nevýrazných a nesympatických herců, bez atmosféry, s kopou nesmyslných scén, bez spádu a vlastně tomu celému svému projektu nedokázal vtisknout nějaký svůj vlastní „ksicht“. A tím třeba právě Thenatomorphosa disponuje.(28.11.2016)

 • Ten Druhy
  **

  Výsledný efekt filmu je nedochutený. Hrdinkou je veľkomestká baba s istými ambíciami, lesbička, ktorá ma problémy s matkou. Partnerské a príbuzenské vzťahy sú nepodoťahované, ale to už je pri takýchto dielach častým javom. Dôvod jej najvážnejších problémov bol nedomyslený. Pokojne mohol mať mysteriózny podtext alebo nerealistický základ. Veď akáže pohlavná choroba sa takto prejaví?(19.10.2014)

 • herr_carter
  ****

  Příjemné překvapení...i když ono v rámci žánru asi není radno používat zrovna takovéto přirovnání, každopádně mi byla naservírována zcela netradiční porce hororu v podobě přeměňující se (původně) krásky v hlavní roli. Tady je vidět, že i bez použití speciálních efektů a desítek amputovaných končetin může husí kůže vznikat i zcela za jiných podmínek, sem tam mě fakt mrazilo..................moje hodnocení = 7,5 z 10.(6.5.2015)

 • - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

 • - Když Sam (Najarra Townsend) navštíví Nikki (Katie Stegeman), její levé oko je bílé. Když se setká s Alice (Alice Macdonald) o pár minut později, její duhovka je červená. Po dalších pár minutách, když si Sam dává make-up, má levé oko opět bílé. (Mrs.Blue)