Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

 • Bloody13
  *****

  „Hellfjord je docela malej. Průměrnej věk je 67 let a jsme jediná ves v Norsku, kde všici hulí. Máme tady největší výskyt tubery, ale to s tim nemá nic společnýho. Máme vlastního dochtora, instalatéra, zubáka, počťáka, mechanika a vymetače komínů – jmenuje se Roger. Máme taky knajpu, Kjell's Kitchen. Tam můžete hodit čučku na nahotinky, ožrat sa, zaprcat nebo sa pobiť...“ Obrovské překvapení mě potkalo v podobě tohodle televizního projektu, na němž se podílela jména jako Patrik Syversen (Rovdyr) nebo Tommy Wirkola (Dead Snow). S Městečkem Twin Peaks to rozhodně nemá nic společnýho, Hellfjord má vlastní ksicht. A to dost neortodoxní. Obyvatelstvo titulní vesnice je vlastně bizarní panoptikum svébytných rednecků, z nichž drtivá většina je tu buď jen podivná, nebo rovnou úchylná či retardovaná. Tvůrci se navíc nebojí krvavých záběrů, drsného humoru a diváka zasypávají hláškami, které mají naběhnuto na kultovní status (Tak kolik si vyfasoval? - 40 let. - Neni u nás maximální trest 21 let? - 40 psích.) Super je i to, že díky celkové délce (sedm dílů po třiceti minutách) se dá tahle pecka spolknout na jeden, maximálně dva zátahy. Naopak škoda, že se mu nedostává větší pozornosti. Zasloužil by si jí. (90%)(10.3.2015)

 • marvan
  *****

  Policista Salmandr, žhavý kandidát na titul idiota roku, přijíždí na Hellfjord, norský ostrov zplozený z incestu a hříchu, kde sovy nejsou tím, čím se zdají být. Hned prvních 5 minut pilotu mě dostalo do kolen: návod, jak utratit zraněného koně uprostřed slavnostního průvodu. Zvrácené a zábavné. Vypatlaný idiot, toť pravý hrdina naší doby.(7.8.2014)

 • shabazza
  ****

  ... trocha tajemna po severském způsobu, aneb jak jinak to může dopadnout, když je producent hovado a má rád Twin Peaks :-D PS: Komu nesedí průměrně jedna rozmašírovaná koňská/lidská hlava v každém díle, ruce pryč.(17.11.2014)

 • manonfire
  ****

  Pár gagů vykradených (masakrální eutanázie koně, vysavač), ale většina byla naštěstí správně neotřelá jak nosy většiny těch debilních rodáků z Hellfjordu. Mechanizmus humoru byl sice vcelku neměnný až průhledný, zkrátka městskej týpek byl odsunut do vidlákov na (dem)entou, ovšem díky doslova kouzelnému osazenstvu se dá říct, že to vůbec nevadilo a člověk se těšil na další snůšku severské exotiky. Co se nedalo přehlédnout, byl fakt, jak doslova rozkošné byly všechny ženské party. Ingrid Bolso Berdal, univerzální to Norská Terminátorka střižená Nicole Kidman, která má v průměru 10 mrtvých na každý svůj spektákl, si střihla roli zcela protipólnou svým zvyklostem, ukrutně sladkou a milou Johanne, která i přes svůj infantilní účes byla minimálně na vřelé obejmutí. Pihla Viitala byla zase zneužita ve prospěch nejlepšího nápadu celého seriálu a to sice učinit z takto sexy a nádherné krásky zcela nepochopitelně družku nejusoplenějšího chlíváka, pablba a santusáka Kobby. To se fakt povedlo náramně, stejně jako zmínka, že jí pořídil za pytel brambor. A abych nebyl zaujatý vůči věku, tak skvělá byla i devadesátiletá náruživka Teta Kosa, jejíž největší životní moudrostí bylo, že nejlepší filmy se vysílají až v noci po jedenácté a kteréžto slavnostní outfit u večeře byl vskutku dech a sousto vyrážející. 80%(10.12.2016)

 • xpaja
  ****

  Pro mě je to trošku rozporuplná záležitost. Na jednu stranu se v tom občas objevují neskutečně trapné, hloupé a zbytečné rádoby fóry, hodné tak akorát křížence Kameňáku a Bláznivé střely. Ten zbytek ale nepostrádá nápad a hlavní dějová linka není vůbec špatná. Na parodii dokonce velmi dobrá. Když se zkombinuje výše uvedené, vzniká mix, který na mne zapůsobil jako kříženec Twin Peaks s filmy od Sachy Barona Cohena. Hlavní hrdina Salmandr je v podstatě dobrák, akorát naprosto tupej. V CZ by mohl dělat maximálně měštáka, bo k PČR by ho určitě nevzali. Jeho pobočník Kobbo je totální idiot a u nás by ho nejspíš nevzali ani do zvláštní školy. Přesto si dokázal sehnat krásnou nevěstu přes internet, až z dalekého Finska. Ta toho sice mnoho nenamluví, ale postará se o domácnost, rozhodně není blbá a se zbraněmi jí to jde přímo skvěle. Hlavní oporou Salmandra je kudrnáč, novinářka Johanna. Ta jediná je schopná ucelenějších myšlenkových pochodů a je tak ústředním mozkem na té "správné straně zákona". A jak se nakonec ukáže, i s omezenou mozkovou kapacitou "per capita", dokáže dobro zvítězit nad zlem a nenávistí. Dávám --- == 73 % == --- .(7.1.2015)

 • argo.smile
  ***

  Taky priemer. Ale uslo to pomerne rychlo a nebolo tam dokonca ani moc hluchym miest. Humorna stranka prekvapila(12.2.2016)

 • Fixa
  *****

  7 dílů po půl hodině uteklo jako voda, i když jsem je sjel všechny, pěkně za sebou. Neměly chybu. Salmandr, jak už poznamenal Marvan, opravdu idiot, ale svým způsobem sympaťák, který má štěstí, že mu za zády stojí Johanna. Novinářka, která jediná přemýšlí. Pak je tu Kobbo, hnusnej, zaflusanej dement, kterej tvoří absurdní pár s kráskou Pihlou Viitalou. Stará Teta Koza, která má hlavu plnou porna. A nakonec švéd Bosse Nova, který mě nejvíc pobavil s čudlíkama v kanceláři. Tvůrci si prostě udělali prdel ze zaběhnutých klišé v kriminálkách, ale i když se ve snímku objevují šílenosti, kostru děje to nepostrádá.(2.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace