The Battery

• Austrálie The Battery (více)

Dva bývalí hráči baseballu, Ben (Jeremy Gardner) a Mickey (Adam Cronheim), podnikají cestu napříč pustou Novou Anglií. Drží se vedlejších cest a lesů, aby se vyhnuli rušným městům a obcím, kde rozhodně není bezpečno. Aby přežili, musí také překonat vzájemné osobnostní rozdíly. Ben vyznává divoký, nezákonný a kočovný životní styl, zatímco Mickey není schopen přijímat drsnou realitu v novém světě a touží po věcech, které kdysi považovali za samozřejmost - postel, dívka, a bezpečné místo k žití. Když se Mickeymu podaří zachytit rádiový přenos ze zdánlivě prosperující chráněné komunity, nic ho nezastaví, aby ji našel. Přestože jim bylo jasně řečeno, že nejsou vítáni. (FFilipCZ)

PavelVanekArt odpad!

Skvělej film. Nic se tam pořádně neděje, zombie vypadají jak z doby před Night of the Living dead, dialogy o hovně, postavy o hovně, prostě ten rádoby deuh filmu, co se pokouší působit pohodově a reálně. Nefunguje to. Chápu smysl a směr snímku a je mi líto režiséra, že na tohle vystřílel byť jedinej dollar. Za míň peněz a s 80% kratší stopáží se dá natočit i solidní hovno, ale tohle smrdí na hony daleko. A taky je mi líto lidí, který tohle nějakým způsobem bavilo. Ale hej, každej má rád jinej druh hoven. 5% za to, že ten vetší kretén umřel. Odpad. ()

metal.storm

Možno mi nevadilo nič. Možno je to príbeh dvoch sympatických mladíkov, ktorí dokázali predstaviť svetu ľudskosť svojim spôsobom, až tak, že aj keď niekto masturbuje v tak ošemetnej situácií, hovorím si, že je to dobre, že je to stále človek. Možno dokázali vybranú hudbu posadiť do filmu až tak, že vytvorili hudobné videoklipy s hlbším významom. Až tak, že raz mám chuť tancovať, potom mám chuť na jablko a nakoniec skoro bečím. Možno je to tak jednoduché, až je nad čím sa zamýšľať a možno je to všetko ešte lepšie. A tá všetka jednoduchosť je oceniteľná z toho dôvodu, že nič nebolo pokazené. Konečne niečo, kde bolo cítiť aj drámu, aj horor, aj komédiu tak silno, až to tvorí perfektnú kombináciu. ()

Nivenx

Při přemýšlení kolik hvězd si Battery zaslouží jsem opět zvolil raději procentuální hodnocení, protože jsem nevěděl. Nejlépe by to vystihlo 3.5, ale to nejde. Tak abych řekl i něco o filmu. Celé je to hlavně o jedné dvojici chlapů co se snaží najít nějakou cestičku, jak se zombie zbavit. Občas drsné, občas i vtipné. Neříkám, že je to přelomové dílo v zombie filmech, ale rozhodně to není ztráta času a co se týká žánru, tak dobrá práce. 60% ()

Khumbac

Svým způsobem, celý film, stojí na podivném zjevu fousáče Bena. Jeho humor, chování i vzezření dodává alespoň trochu šťávu. Trošku mi náladě ubralo délka některých scén(dentální onanie, hlazení kraviček, u čekačky v autě jsem málem usnul, atd...). Bylo pro mne těžké se rozhodnout zda 3 nebo 4*. Ale líbilo se mi to :-) ()

Aargh

Skvělá atmosféra, skvělí herci, daleko víc by tomu ale slušel formát půlhodinového kraťasu. Takhle to má příliš řídký děj, u kterého člověk pořád čeká, kdy se to už konečně rozjede, a ono pořád nic. Otevřený konec a zcela nedořešená hlavní záhada celého filmu tomu taky moc nepomáhá. ()

hajdano

Pokud mohu opět použít přirovnání, tak je to něco mezi 28 dní poté (2002) a Útěk do divočiny (2007). Jejich kvalit však nedosahuje. ()

Sokkk_y

#scalanaslepo. Po belgickém psyhologickém masakru Broken Circle Breakdown nám kino Scala naservírovala tenhle jakože hororový film. No... V prvé řadě respekt Gardnerovi, že dokázal natočit snímek, kde jedna minuta stojí pouhých cca 120 dolarů, to se jen tak nevidí. Kladně hodnotím i výběr hudby a samotný fakt, že ve snímku o zombie se zombie prakticky téměř vůbec nevyskytují. To je ale asi tak vše, co bych viděl na The Battery pozitivní. Zbytek byla absolutní slátanina všech možných absurdních situací, které vyvrcholily v závěrečnou nekonečnou wtf scénu "fousáč v autě" (díky bohu, že jsem měl s sebou litr a půl vína, abych se neunudil k smrti). Takže ne, díky, ačkoliv Gardner pojal svůj postapokalyptický svět originálněji, než komerční Hollywood, nehodlám se na tuhle cypovinu koukat znovu. ()

Tosi

Velmi osvěžující indie-zombie-road-movie (určitě ne horror), za jistě velmi nezávislých 6000 dolarů. Výsledkem je jemně melancholický film, s hodně tichými místy, které podkreslovala pouze skvělě vybraná hudba, navíc s výbornou hlavní dvojicí. Kvůli nedostatku akce, či pomalému tempu (jak filmu, tak i zombies), se vše tváří jako velká nuda (což někdy opravdu byla), ale pokud se nudit nechcete, hodíte si nohy stůl a užijete si pěkné lesnaté prostředí, velké travnaté pláně, jedno skvělé taneční vystoupení, nebo neuvěřitelně dlouhou (snad až 17-ti minutovou) poslední scénu v autě, u které jsem tak dlouho kroutil hlavou, až jsem se smál na celé kolo. Na tři hvězdičky málo, na čtyři moc, ale za tu srandu to stálo :-) ()

lennyd

Ben a Mickey jsou jedněmi z mála přeživších, zbytek lidstva se proměnil v krvežíznivé zombíky. A tak Ben s Mickeym cestují z místa na místa, sem tam přespí v opuštěném domě nebo autě, hledajíce známky dalších přeživších. Jednoho dne se Mickeymu podaří zachytit vysílání, ze kterého zjistí, že nedaleko žije komunita žijících lidí. Když se vmísí do přenosu, je jim nevybíravými slovy naznačeno, ať se drží dál. Ale Mickey je přesvědčen, že jedině připojením ke zbytku lidí mohou přežít. Ben ale jeho názor nesdílí ... Z počátku film působil hodně naturalisticky a zajímavě - oba hrdinové jsou obyčejní kluci, které katastrofa zastihla zcela nepřipravené, a tak prostě jen cestují sem tam (a zombíkům se radši vyhýbají, než s nimi bojují) - jaká to změna proti ostatním podobným filmům, kde se den po katastrofě z obyčejných lidí stávají nabušení vojáci (např. tady). Jenže postupem času mi nepřítomnost akce začala kapku vadit, a věčné filozofování obou (sportovců) mně začalo nudit. Nicméně vše se v dobré obrátilo (pro diváka - pro protagonisty moc ne-e) a konec je přece jen docela zajímavý a neokoukaný. Plus dávám také za hudební doprovod... ()

Jazzzz

Takové velice zajímavé zdlouhavé nic. Ono asi nelze v postapokalyptickém světě plném zombií toho moc očekávat, ale já jsem toho rozhodně trochu víc očekával. Film se vleče od ničeho nikam až po ztrátu klíčků od auta. Jediné zajímavé na filmu je rádoby do očí bijící dvojice, která nemá skoro nic společného a jejich odlišný způsob srovnávání se se současnou situací. Jde spíše o psychologické drama zasazené do zombií světa. Tato kombinace mě nijak nenadchla. U filmu jsem se místy opravdu nudil. ()

Mishqo

Nezávislá nízkorozpočtovka, ktorá trpí najviac práve kvôli málo peniažkom a nie príliš presvedčivým hercom, ale inak veľmi zaujímavé poňatie zombie-tématiky. Veď nie všetko z tejto kategórie musí byť nechutné a krvavé. A veľmi dobrý soundtrack k tomu! 60-65% ()

haj

Velmi pomalý tempo, s minimem příběhu, bez napětí, bez akce, s jen jednou zajímavější scénou a minimálním vývojem jak zápletky tak postav, převážnou část filmu se střídají dlouhé scény, kde se vůbec nic neděje a téměř všechny výrazně nudí. Samotných živých mrtvých ve filmu moc není, kromě toho jsou prakticky neškodný, o to víc překvapí, že si hlavní hrdinové na konci nejsou schopný poradit v jediný složitější situaci, do který se dostanou. ()

klima777

Osa (i. e. Battery) tohoto nezávislého počinu je spolehlivá. Emoce [včetně humoru (občas nevtíravého a občas vidláckého)], tlumené barvy a radost z prostinkých záležitostí. Protože život je takový (o zombies příliš nejde, nebo ano?). Okay Indie Americana (2,5*). ()

Kalidor_

Jeden z nejlepších filmů o zombies, kde přitom zombies hráli až druhé housle. Spíš to byl skvělý road movie okořeněný zombies. Konec nečekaný, o to víc se mi zaryl do paměti. (Jinak trochu úsměvné mi přijde zařazení Larry Fessendena na první místo v hereckém obsazení filmu, kde se objeví asi na 2 minuty) ()

zigíš

svým způsobem to samý co Jízda (!) pohoda, sluníčko, cool písničky ..i ta jízda ve finále, ale ..protože já to radši v mátoživém zom-B-tempu, Battery mě nabíjí víc ()

zolo23

Veľmi komorný príbeh o dvoch kamarátoch, ktorý sa potĺkajú kade-tade, aby sa vyhli smrti v podobe chutnej večere nejakých pseudo zombíkov. Vo World War Z boli taký rýchly, že by mal aj Usain Bolt problém uniknúť, v tomto filme boli tak pomalý, že sa Ben a Mickey stihli pri útoku v kľude porozprávať a niekedy pohádať. Tento faktor mi nevadil, ale málinko ma štvalo ako boli títo zombíci urobený. Nakoľko v úvodných titulkách boli asi traja ľudia, ktorý sa na maskách podielali. Ja som medzi zombíkom a živým človekom rozdiel nevidel. Aj za málo prachov sa dajú masky urobiť oveľa lepšie. Pár svetlých momentov tu bolo ,ale väčšinou prevládala hrozná nuda zložená z viacerých dlhých nudných záberov. Veď 1x som videl, aby si hlavný hrdina (Ben) v aute obkolesenom zombíkmi zapálil cigaretu a v tom istom zábere ju dofajčil celú! A to fakt. Preto i tá prepálená stopáž..... ()

Forsberg11

Milé a nečakané prekvapenie. The Battery je omnoho viac komorná dráma ako zombie horor. A tak ju zrejme treba aj brať. Akcie je tu skotočne minimum, napadnutie nemŕtvym dokonca žiadne, ale aj tak je to napínavý a miestami veľmi znepokojujúci snímok. Hlavne záverečná nekonečná pasaž, keď sa kamera ani na sekundu nepohla z perinami a dekami vystlaného Volva pôsobí maximálne depresívne. Nejaké väčšie výhrady prakticky nemám, a výnimočne odpustím aj absenciu gore a vrážd. Všetko to kompenzuje zaujímavé ústredné duo hlavných hrdinov a vynikajúci výber hudby. Veľmi dobrý nezávislý počin so super hláškami a dialógmi. "TO JE ODPORNÉ. - NO. POČKAJ AŽ SI BUDEME ŠETRIŤ CHCANKY" Gardnera budem do budúcnosti určite sledovať. 75 %! ()

Firebug

Skvělá nezávislá road movie po světe zamořeném chodícími mrtvolami. Budování atmosféry (ať už té "pohodové" či "nervy drásající") je vydařené na jedničku, stejně jako charakterizace postav, mezi kterými nenajdete hrdinu klasického střihu, ale zkrátka jen obyčejné lidi, co na sebe tak nějak zbyli. Oceňuji i civilně podaný příběh, kdy stejně jako hrdinové (obyčejní týpci snažící se přežít) mnohdy nevíte, co se kolem, sakra, děje. Hardcore-zombie-fans z toho nadšení asi nebudou, ale máte-li rádi americké nezávislé vztahovky (či bro-mance), je tohle film pro vás. Jeremy Gardner odvedl skvělou práci na všech frontách. 3,75* ()