Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru.

• Japonsko Yahari ore no seishun Love Come wa machigatteiru. (více)

Série(3) / Epizody(41)

• Season 1 (2013) - 14 epizod

• Zoku (2015) - 14 epizod

• Kan (2020) - 13 epizod

Rezervovaný Hikigaya Hachiman má veľmi pesimistický pohľad na život. Nemá kamarátov, ani priateľku a mladosť berie ako nevyhnutné zlo. Jeho učiteľka, ktorú urazí, ho nejedenkrát za trest prinúti pridať sa do klubu, v ktorom je len jedno dievča, a to najkrajšie dievča celej školy Yukinoshita Yukino. Po chvíli Hikigaya zistí, že sú si vlastne celkom podobní. Zmení sa jeho pohľad na život potom, čo spozná aj iných ľudí? (Chinese Ashio)

Recenze uživatele dudo24 k tomuto seriálu (6)

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. (2013)

Videná prvá séria. Hlavná postava neustále produkujúca nihilisticko-cynické hlášky, má nulový záujem začleniť sa do spoločnosti a často prichádza do intelektuálnych potýčok so svojou sociopatickou klubovou kolegyňou, ktorá nevynechá žiadnu príležitosť, veľmi kvalitnou rétorikou, vyjadriť svoju oprávnenú nadradenosť nad ostatnými. Za mňa určite áno. Epizódy sledujú nesúvisiace udalosti zo školského prostredia, nerieši sa žiadny hlavný príbeh. Jediné nadväznosti medzi epizódami je vývoj postáv a ich vzťahov. Väčšina postáv je dosť zaujímavá a niečím špecifická, takže sa určite nenudím pri ich interakciách. Učiteľka Shizuka Hiratsuka si ma dosť získala. Humor bol skvelý a takisto som sa vždy neskutočne smial keď sa každý chalan pri pohľade na dievčenského Saiku zamiloval. Dosť mi tieto konkrétne scény pripomenuli Ouran High School. Aj keď v seriály nie sú skoro žiadne emócie, ktoré by mi dovolili viac všetko precítiť, postavy mi tak neskutočne sadli, že nemôžem nehodnotiť piatimi hviezdami. Fakt super. Yukino Yukinoshita je môj nový životný idol. ()

Season 1 (2013) (S01)

Videná prvá séria. Hlavná postava neustále produkujúca nihilisticko-cynické hlášky, má nulový záujem začleniť sa do spoločnosti a často prichádza do intelektuálnych potýčok so svojou sociopatickou klubovou kolegyňou, ktorá nevynechá žiadnu príležitosť, veľmi kvalitnou rétorikou, vyjadriť svoju oprávnenú nadradenosť nad ostatnými. Za mňa určite áno. Epizódy sledujú nesúvisiace udalosti zo školského prostredia, nerieši sa žiadny hlavný príbeh. Jediné nadväznosti medzi epizódami je vývoj postáv a ich vzťahov. Väčšina postáv je dosť zaujímavá a niečím špecifická, takže sa určite nenudím pri ich interakciách. Učiteľka Shizuka Hiratsuka si ma dosť získala. Humor bol skvelý a takisto som sa vždy neskutočne smial keď sa každý chalan pri pohľade na dievčenského Saiku zamiloval. Dosť mi tieto konkrétne scény pripomenuli Ouran High School. Aj keď v seriály nie sú skoro žiadne emócie, ktoré by mi dovolili viac všetko precítiť, postavy mi tak neskutočne sadli, že nemôžem nehodnotiť piatimi hviezdami. Fakt super. Yukino Yukinoshita je môj nový životný idol. ()

Zoku (2015) (S02)

Citeľná zmena oproti prvej sérií. Postavy prešli vývojom – niektoré dosť veľkým – vzťahy sa posunuli napred a už to neboli iba reakcie na náhodné okolité dianie. Seriál nabral emócie a serióznu hlavnú dejovú líniu, kde sa hlavné postavy snažia vyriešiť ako budú ďalej fungovať a že čo vlastne chcú. Pribudla jedna vedľajšia postava, ktorá dostávala dosť priestoru a takisto sme hlbšie spoznali už niektoré známe z prvej série. Humoru je menej, ale stále je kvalitný. Som neskutočne spokojný, celý seriál sa hýbe vpred a ja sa neviem dočkať, ako sa to všetko vyvinie v tretej sérii, ktorá by mala vyjsť budúci rok. ()

Kan (2020) (S03)

Ach, mno, neviem. Ak by som mal byť veľmi drsný v hodnotení, tak by som túto sériu opísal ako: posledný diel druhej série natiahnutý na dvanásť častí s nasledujúcimi mínusmi, bez vývoja vo veľa aspektoch, bez extra zaujímavých udalostí, s ešte menej humorom, a s nie veľkým diváckym uspokojením. Naozaj mi to prišlo, že postavy stoja na mieste a vzťahové problémi sa len cyklia, bez napredovania. Čo sa týka rozuzlenia celého sociálneho sporu medzi troma hlavnými charaktermi, tam mám tiež veľa zmiešaných pocitov. Nebol som úplne spokojný s tým ako to dopadlo, nemyslím si, že bolo divákovy dostatočne predostrené prečo bolo toto pre postavy to najlepšie a prečo to tak chcú. Necítil by som sa takto, keby mi bolo ukázané, že takýto výsledok je tá jediná ideálna cesta. Ešte chcem zvýrazniť chýbajúcu záverečnú konfrontáciu medzi Hachimanom, Yui, a Yukino. Keď sa nad tým teraz zamýšľam, toto bolo možno to, čo mi vadilo najviac, že veci aj tak nakoniec neprebrali oni traja spolu, do podrobna, v súkromý. Neviem, cítim sa celkovo frustrovaný z celej série, že po prvých dvoch päť hviezdičkových a, pre mňa, dvoch rokoch čakania, som dostal iba toto. Na druhej strane, napriek všetkému, čo som povedal, chcem sa na to pozerať z pozitívneho pohľadu. Užil som si to, nenudil som sa, dostal som viac dielov obľúbeného seriálu. Bola to taká veľmi pomalá oddychová všedná záverečná jazda s postavami, ktoré mi prirástli k srdcu. Takže na jednej strane mi to je veľmi ľúto, lebo sa necítim naplnený a nemyslím si, že seriál využil svoju záverečnú sériu správne. Na druhej strane som rád, že som mohol znovu navštíviť moje obľúbené anime univerzum. Hodnotím, možno zaujatými štyrmi hviezdami. ()