Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru.

• Japonsko Yahari ore no seishun Love Come wa machigatteiru. (více)

Série(3) / Epizody(41)

• Season 1 (2013) - 14 epizod

• Zoku (2015) - 14 epizod

• Kan (2020) - 13 epizod

Rezervovaný Hikigaya Hachiman má veľmi pesimistický pohľad na život. Nemá kamarátov, ani priateľku a mladosť berie ako nevyhnutné zlo. Jeho učiteľka, ktorú urazí, ho nejedenkrát za trest prinúti pridať sa do klubu, v ktorom je len jedno dievča, a to najkrajšie dievča celej školy Yukinoshita Yukino. Po chvíli Hikigaya zistí, že sú si vlastne celkom podobní. Zmení sa jeho pohľad na život potom, čo spozná aj iných ľudí? (Chinese Ashio)

Recenze uživatele TomX2 k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2013) (S01)

Pravdupovediac, z objektívneho hľadiska toto anime nie je ničím viac, než priemernou romantickou komédiou z školského prostredia. Potvrdzuje to mimo iné aj fakt, že grafická stránka nijak nevyniká a hudobný podklad je nevýrazný, ľahko zabudnuteľný. V čom však séria vyniká a dodáva žánru nový pohľad je originálne napísaná hlavná postava. Hachiman je silne zarytý introvert s dosť pesimistickým pohľadom na svet, ktorého vnútorné monológy je skrátka radosť počúvať. Zároveň je však bohužiaľ jediným prvkom, ktorý ťahá sériu nahor. Zvyšné postavy už totižto tak veľmi zaujímavé nie sú, pričom pôsobia veľmi jednotvárne a šablónovito. Nedá sa povedať, že by boli zlé alebo dobré, ale sú skôr postavené niekde do úzadia, pričom hlbšieho charakteristického vývoju sa dočkajú až v následujúcich epizódach. Už len v zásade kvôli tomu nemôžem dať prvej sérii vyššie hodnotenie ako tri. Zároveň však musím podotknúť, že od štyroch to nemalo zas až tak ďaleko. Ono výsledný dojem dosť zráža komediálna stránka, ktorá samo o sebe nie je zlá (ja som sa relatívne bavil, minimálne môj záujem nikdy neupadol do akejkoľvek nudy), ale ako divák som výrazne postrádal nejaký ten vyhrotenejší moment. Jednoducho viac drámy a viac emócií, niečo čo seriál vytiahne z priemeru. K tomu sa však priblížila až druhá séria, ktorá seriálu zdvihla úroveň. ()

Zoku (2015) (S02)

Prvá séria ma bavila, ale postrádal som v nej nejaký hlbší, silnejší emocionálne vypätý moment, takže som si ju užil len tak nejak "nadpolovične". Druhá séria síce tiež neobsahuje nejaké silné dejové zvraty a dialógy, ktoré dostanú diváka na kolená, ale aspoň upustila od nie veľmi funkčnej komediálnej stránky a zamierila sa viac na tú drámu. A výsledok? Ten je celkom pozitívne slušný. V nej je už trošku bližšie načrtnutá psychológia postáv a každá odkrýva nové stránky osobnosti, včetne Hačimana, ktorý si prechádza existenciálnou krízou. Paradoxne to však tentokrát nie je on, ktorý zdvíha sériu na vyššie priečky. Tentokrát si pre seba všetku moju pozornosť získala Yui, ktorú akosi každý prehľadá a ktorá je veľmi nedocenená. Pamätám si, keď som pred necelými štyrmi rokmi videl prvú sériu po prvý krát. V tej dobe som tiež veľmi cynický pohľad na svet a bol som otrávený spoločnosťou rovnako, ako náš hlavný hrdina. Preto mi vtedy neprišla nijak zvlášť výrazná a skôr som si vychutnával Hačimanove vnútorné monológy, ktoré akoby vychádzali z mojej vlastnej hlavy. Keď som teraz, takmer štyri roky potom dopozeral druhú sériu, ostal som veľmi príjemne prekvapený. Dovolím si priam tvrdiť, že som sa do Yui (platonicky) zamiloval a už navždy bude moja "no. 1 waifu". Ale teraz vážne. Takýchto empatických ľudí s obrovským srdcom si neskutočne cením. O to viac, keď sú ešte príjemne "rozprávkovo" roztomilí a majú pekný dizajn. Druhá séria jednoducho v mnohom pokročila. Ako v dramaturgii, príbehu a dialógoch, tak aj v charakteristike postáv. Síce mi chýbala nejaká výraznejšia skladba, ktorá by vo mne vyvolala emócie, ale aj soundtrack spolu s animáciou vzrástol ešte vyššie než naposledy, takže vo výsledku som príjemne spokojný. Štyri hviezdičky. ^^ ()