ABE

Velká Británie, 2013, 8 min

Kate Reid

Sam Hoare

Děsivé...velmi.(26.6.2014)

http://www.youtube.com/watch?v=3xovQcEOdg8#t=435 65% - 3*(4.6.2014)

Hlboké myšlienky o živote a láske neľudského tvora, robota, ktorý sa "stretol" s citmi, ktoré mu nemôžu byť opätované. Dokáže sa s tým vyrovnať? Veľmi originálny, pochmúrny v doprovode skvelej hudby mrazivý príbeh. Záver ako má byť. Kľudne by vďaka pointe príbehu mohlo ísť aj o horor - 70%.(27.2.2014)

Abe by chcel byť milovaný, ale jeho tvorca, alebo tvorca celej série robotov mu akosi pozabudol implantovať znalosti o ľudskom tele. Tento povedzme že mierny lapsus trochu kazí dojem z originálneho dielka. Mohol by z toho byť fajn celovečerák, ale to by sme sa nevyhnutne ocitli na poli slasheru....prečo nie...(9.8.2016)

• 6thSun

Když ty lidi chtěl spravit, aby jako milovali, tak to je musel masakrovat? Co jako čekal, že z toho vzejde? Nic, byl to jen psychopatickej robo-zmetek, to je vše. A proto celá ta filozofická aura vyčpívá do ztracena. 40%(11.6.2013)

Rozhodně zajímavý scifi kousek, kterému režisér vtiskl „duši“. Emoce jsou zvláště u robota dosti prazvláštním důvodem ke zkoumání, ale proč ne. Kdyby se tu ještě trošku víc přitvrdilo, mohl z toho být velice zajímavý hororový kousek. Což bych přijal ještě mnohem více. I tak jde ovšem určitě o průměrnou záležitost, která stojí za pozornost.(16.6.2014)

Vizuálně hezky zvládnutý film, kde je ten robot skutečně skvělý, a to i v tom, jak promlouvá. Srovnání citu lidského a citu umělé inteligence zde vyznívá docela zajímavě, ale přesto mi přišlo, že to poslední, co robot řekne, je tak nějak vynucené.(27.6.2014)

To by v tom byl čert abych se na ABE nekoukl. To by v tom byl samotný ďábel aby se mi modrooký robot s hlavou připomínající turbodmychadlo nezalíbil.(29.8.2013)

Co tím chtěl vlastně autor říct? I robot může milovat, svým velmi specifickým způsobem.(21.5.2013)

Příjemné zamyšlení nad tím, co může přinést jednoduchý příkaz, je-li špatně pochopen. 60%(13.3.2014)

Abe(26.4.2014)

• filipvrbik

Divnej horor s robotem, psychopatem a nudnej jak psí pr...(23.2.2019)

• Todd_Hewitt

Co to sakra bylo? Sedm minut tak robot povídá nějaký sračky o lidskym životě a pak minutu kouká ven na lidi. Vážně?(28.5.2013)

Čo dodať, je ťažké keď niekoho milujete, a on vás nie. Robot to riešil po svojom - ale veď predsa aj my ľudia roboty opravujeme mechanicky, tak čo iné čakať od robota, než taktiež snahu o mechanickú nápravu? Najskôr som mal na jazyku otázku, ako sa tá žena dostala na ležadlo, spolu s touto otázkou i niekoľko ďalších, no posledných pár sekúnd ich všetky zodpovedalo. A práve za prekvapivú pointu v priebehu niekoľkých sekúnd dávam 3 hviezdičky, inak sa to totiž blížilo k hodnoteniu "odpad". Pointa to celé zachránila, a to veľmi výrazne.(20.2.2014)