Stejně jako miliony lidí po celém světě, je i 40letý François Nouel fanouškem Tour de France. Většinu svého volného času tráví na kole, aby unikl zklamání každodenní existence. V práci ani doma však jeho nadšení nefandí. Syn si myslí, že je ztracený případ a žena ho považuje za zbabělce. Když pak den před jejich dovolenou zjistí, že se François dobrovolně přihlásil na práci na Tour, rozvod je na spadnutí. Cyklistický nadšenec se však nevzdává, a když potká Rémi Pletinckxe, bývalého sportovního manažera, rozhodne se splnit si svůj dětský sen: jet Tour de France. Závod začíná již druhý den. Když vyrazí nyní, jeden den před profesionály, mohl by se dostat do Paříže ještě před nimi. François odstartuje. Překážek je mnoho, ale jak je postupně překonává, získává si čím dál tím větší oblibu médií i diváků. Jen Žlutý trikot zuří. François musí být zastaven... (oficiální text distributora)

quido.morava

Nebylo to vůbec kýčovité, čehož jsem se předem obával, ale zase jsem trochu zklamán předvídatelným scénářem. Jinak ale pohodová lehká a příjemná záležitost. Jen místy těm frantíkům nerozumím (a to nemyslím jen jazykově). ()

ragnar1

Na tomto filmu je krásně vidět, jak Francouzi milují Tour de France a všechno, co se zkrátka kolem cyklistického závodu děje - proto vznikl i tento snímek. Hlavní postava, tedy cyklista amatér, a ostatní postavy prožívají skoro vše, s čím se lze setkat na profesionální úrovni: z neznámého jezdce se stává takřka miláček fanoušků - rivalita mezi cyklisty - proradní manažeři - obvinění z dopingu - prolnutí cyklistiky s rodinným životem - úspěchy a neúspěchy. Zajímavý je i fakt, že můžeme spatřit v určité částí filmu legendy a to Laurenta Jelaberta a Bernarda Hinaulta. Film nám především ukazuje nesporný fakt, že každý by si měl jít za svým snem a cílem. Film bych vřele doporučil nejen všem nadšencům a fandům cyklistiky, ale i ostatním, kteří chtějí vidět chytrou a zábavnou komedii. ()

monia

Mám rada motivačné filmy. Filmy, kde hlavný hrdina v 40-ke odhodí konvencie a rozhodne sa splnit si svoj sen. Do tejto kategórie radím Americkú krásu, Waltra Mittyho a aj tento film. Pravda, táto francúzska komédia nie je tak našlapaná, ako jej US kolegovia, má pomalšie tempo, jednoduchý a predvídateľný dej. ALE má tiež ľudské teplo, sympatických predstaviteľov a krásne zábery francúzskej krajiny. Takže ten, kto má rád šport, cestopisy a rád sa na svet pozerá z pozitívnej stránky, si tých 98 minút určite užije. ()

supg

Miluju cyklistiku, TdF a i ostatní silniční závody sleduju, dalo by se říci, že se trochu vidím v hlavním hrdinovi. Ale film není ani vtipný, ani napínavý. Je natočen dost nerealisticky, herecké výkony slabé. Nejlepší na tom byly skutečně bývalé hvězdy pelotonu, které se tam na okamžik mihly ()

DžejPý

Komedie... Pár úsměvných momentů najdete, ale spíš je to film o tom, jak si někdo dokáže splnit svůj sen. Tour de France mne zajímá, koukám se na ni, odvahu odjet byť jen jedinou etapu nikdy nenajdu. Snad bych dal časovku, ale ne na čas. "Profesionální závodníci" ve filmu sedí na kole hůř než amatér, to je na pováženou. Přitom stačilo kouknout na Laurenta a Bernarda, i v jejich věku by mohli být za vzor. ()

tojaj

Nemastné, neslané. Na to, že to má být komedie, tak skutečně humorných scén je tam velice poskrovnu. ()

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze