Stejně jako miliony lidí po celém světě, je i 40letý François Nouel fanouškem Tour de France. Většinu svého volného času tráví na kole, aby unikl zklamání každodenní existence. V práci ani doma však jeho nadšení nefandí. Syn si myslí, že je ztracený případ a žena ho považuje za zbabělce. Když pak den před jejich dovolenou zjistí, že se François dobrovolně přihlásil na práci na Tour, rozvod je na spadnutí. Cyklistický nadšenec se však nevzdává, a když potká Rémi Pletinckxe, bývalého sportovního manažera, rozhodne se splnit si svůj dětský sen: jet Tour de France. Závod začíná již druhý den. Když vyrazí nyní, jeden den před profesionály, mohl by se dostat do Paříže ještě před nimi. François odstartuje. Překážek je mnoho, ale jak je postupně překonává, získává si čím dál tím větší oblibu médií i diváků. Jen Žlutý trikot zuří. François musí být zastaven... (oficiální text distributora)

Olík

Jestli může být francouzská historie na něco pyšná, tak jsou to její situační komedie a nejslavnější cyklistický etapový závod na světě. Kombinace obého sice přináší víc jízdy na kole, než humoru, ale celou dobu se jede příjemným výletním tempem a proto tuhle oddechovou letní komedii doporučuje osm z desíti držitelů puntíkatého trikotu. ()

gemi

Příjemná komedie, na kterou jsme si nemohli vybrat lepší čas (dva dny před startem 104. Tour de France). Jako fanda Staré dámy dávám hvězdu navíc. ()

Lilien

nádherné exteriéry Tour, jedno veľké odhodlanie ktoré je však naviazané na absolútne debilnú zápletku, nesympatické postavy ktoré si nejde obľúbiť. Hovorí sa že v jednoduchosti je krása, tu to však pri príbehu neplatí a dalo by sa s ním vyhrať. Napriek tomu som si užil hudbu, kopce či záber na pelotón. ()

štíple

Poměrně jednoduchý příběh, na začátku jsem se trochu nudila, ale samozřejmě "výdrž" hlavního protagonisty, překonání všech nesnází a překážek, solidarita jezdců - to všechno jsou věci, které diváka mého typu zaujmou, takže sice dávám 3 hvězdy, ale musím říct, že to vůbec nebylo špatné. ()

DaveSmith

Na Tour nekoukám, z cyklistů znám prakticky jen Armstronga a kolo vytáhnu jen párkrát do roka a jsem potom zbitej jak pes. Přes to všechno jsem si tuhle francouzskou komedii náramně užil. Hlavně první polovina filmu má opravdu úžasnou atmosféru. Francois je prostě jen chlápek, co si chce splnit jeden klukovskej sen. Jenže, jak je profesionální cyklistika posledních let ve s.ačkách kvůli všem možnejm dopingovejm skandálům, tak se i tenhle snímek nějak nedaří ukočírovat a v rámci zápletky to najednou všechno ztrácí jiskru. Naštěstí se Francois nenechá odradit nezdary a skáče znova do sedla aby mi před závěrečnejma titulkama znova zvedl náladu. Musím ještě vyzdvihnout všechny ty hvězdný hosty, z nichž ani jednoho jsem neznal...takže asi tak. ()

DJ Kritik

Tak citlivý film, ktorý ukazuje len to, čo vidíme je nádhera. Prifarbené, ale veľmi krásne podané. Človek má pocit, že sa vracia éra dobrých filmov. Cyklistický závod človeka s životom v príjemnej komédii. ()

srolyma

Milá příjemná vtipná oddychovka o tom, jak se jeden bývalý profesionální cyklista rozhodne jet kompletní TdF vždy den před závodníky (nic nového pod sluncem, že?) a jak si nakonec získá větší popularitu než závod samotný. ()

blondboss

Ale áno, toto ja môžem.....svieža letná športová komédia, ktorá naplno ukazuje, akí sú Francúzi maniaci do cyklistiky a do slávnej Tour De France. Celých 90 minút som sa nenudil a naozaj som pri tomto filme "vypol". Prečo len tri hviezdičky? Lebo som už videl aj lepšie snímky s podobnou tematikou a ten dej mi prišiel už trochu pritiahnutý za vlasy. Ale inak som spokojný. 65 % ()

papuchalk

Pár věcí mě hodně pobavilo a je tam i velká dávka takových těch skrytějších vtipů. Ale celý je to strašně naivní až dětský. Fiktivní tour de france 2012 s reálnýma záběrama závodníků, ale se smyšlenou hvězdou cyklistiky v hlavní roli, která nutně ve volném dni tour potřebuje porazit neznámého amatérského jezdce v týmové časovce :D:D Prostě to nejde brát vážně ani v rámci žánru ulítlé komedie. Cože co jsem to právě napsal :D ()

unclejack

Pozitíva - 1. Clovis Cornillac ešte predtým, než pokazil Asterixa, 2. Konečne športový film pojednávajúci o cyklistike. Poteší najmä krátka účasť cyklistických legiend na tímovej časovke. Negatíva - 1. Otrasná postava Ame Stronga. Mix šablónovitého rappera a fanúšika cyklistiky v jednom je krajne krikľavý a neuhral by ho ani Omar Sy. Scenárista asi dnes ľutuje, že rappera nepomenoval Anque Til. Po všetkých tých špinavostiach v tímoch American Postal Service a Discovery Channel totiž vyznievajú tie rapperove reči dosť kontroverzne. 2. Podobne plochá postava nafrneného cyklistického profesionála, ktorý stelesňuje azda všetky predsudky o Mediterráncoch. Otravnejšieho záporáka by človek ťažko pohľadal. 3. Napriek predchádzajúcim dvom bodom panuje vo filme zúfalý nedostatok humoru. 4. Hrdina a jeho ťahavé rodinné problémy, ktoré môžu byť vyriešené len komplikovanou citovou anabázou. To neznie ako ktovieako objavné východisko príbehu. Sumár - Veľký závod je pre mňa presne tým filmom, ktorý neurazí, ale ani ktovieako nepoteší. O ceste outsidera za veľkým úspechom a za znovuzjednotením rodiny už bolo nakrútených veľa lepších filmov. ()

kacer4

Ako amatérskemu cyklistovi sa mi absolútne nepáčila autentickosť závodu. Ak jazdí profesionál 21 dní v priemere 180 km denne, musí tomu podriadiť všetko - strava, regenerácia, spánok. A tuto nejaký amatér ešte odbehne na diskotéku, spí na zemi, cestuje autobusom. Na filme nie je veľmi čo schváliť. Oslovilo ma jedine prostredie. ()

PTuranyi

Príjemný rodinný športový film s jemne komediálnym nádychom. Cesta Francoisa, amatérskeho cyklistu a fanúšika Tour de France za splnením sna je tak trocha náhodná. Vďaka nezdolnému úsiliu a pomoci jeho tímu tvoreného opileckým manežérom a holandskou rodinkou fanúšikov sa mu darí získať popularitu a nakoniec nie len splniť si svoj sen, ale udobriť si manželku a získať rešpekt syna. Celú túto partie samozrejme stretáva množstvo vážnych aj vtipných situácií hlavne keď sa do toho vloží polícia alebo nervózny šampión Tony Agnello. Produkcia je kvalitná a herci zvládajú všetky situácie so šarmom. Celok nijako neoslní, ale príjemne ubehne a prekvapí športovým záverom potlačujúcim rivalitu v prospech spolupráce. Prekvapí použitím témy z filmu Rocky. 70% ()

doogiemus

Tak fajne je pozerať sa na to, ako niekto odbicykluje pár tisíc kilometrov. Minule som šiel len do obchodu, no skoro mi zadok odpadol. Nie veľmi chápem ten zápal pre Tour de France, no ale nemusím rozumieť všetkému, všakže. Inak to bol pekný film, milý, aj srandovný, jeden z tých lepších v poslednej dobe. Tí frantíci sa celkom snažia. Odporúčam. ()

2sistem

Ač jsem aktivní fanoušek TdF a všeho kolem silniční cyklistiky, nemůžu filmům s touto tématikou nadržovat. Francouzký humor moc nemusím ale zde nebyl až tolik přehnaný (prostě francouzký :-) ), takže koukatelný a celkově musím napsat průměrný. Jenže kdo jiný by film o Tour mohl natočit, než nějaký franc. režisér. Hinault a Jalabert určitě bodík navíc, ale oplzlý vzhed a charakter záporáka Tony Angela ho vzal zpět. Jinak jsem rád za takový film. ()

Bohdy67

Kdo miluje kola, bude milovat i tenhle film...Kdo ne, hrozi mu velke zklamani.Anebo mozna ne...Proste tenhle film muzete hodnit od jedne do peti a tak nejak budete mit porad pravdu :) 77% ()

Welsiot

Pro blázny do Tour jako jsem já jasných 85%. Přenádherný závod s obrovskou tradicí a nadlidskými výkony. Tohle Francii opravdu závidím! ()

hujerita

príjemná komédia z Francúzska, ktorej by sa dalo vytknúť mnoho vecí, ale keď ono sa na to tak super pozeralo. A k tomu všetkému mám rád cyklistiku ako šport a neviem kedy a či bol natočený nejaký dobrý film, komédia o cyklistike tak dávam za plný počet. ()

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze