Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

mara.pavelka

Na rozdíl od jedničky tohle už hrozné bohužel bylo. Téměř zmizeli Dolanský a Vondráčková, kteří jedničku drželi nad vodou nejvíc (vlastně asi jediní), a zbyla klasická troškovina. Film je vlastně úplně o ničem a navíc vše zabíjí skoro dvouhodinová délka. ()

tomasfuck

Je to blbina, ale sranda. Napsána a natočena jako blbina, co bude sranda. Nic většího, ani menšího bych v tom nehledal. ()

krysarr odpad!

Ty kravo, jednicka uz byla vylev lavoru srac..., eee pana Trosky. A ono toho jde vylejt jeste vic. Fakt je tolik lidi v tyhle zemi schopnych vytahnout hlavu z prdele, dat 160 kacen za vstupenku do kina a fakt na to jit, jako platici divak? Pak se vysledkum voleb vubec nedivim, fakt ne. Aha, oni ty hlavy vubec nevyndavaj!! ()

P3rcy

Nevím kolik Troška přispěl na Kluka Puka, že přiměl jeho a i další hokejové hvězdy zúčastnit se něčeho takového ale jako hokejový fanoušek říkám, že hokejisté byli jediný důvod, proč jsem dobrovolně absolvoval tuto vazektomii a jen za ně dávám 1*. ()

Mac._ odpad!

Primitivní a bez nápadu, afektovaná a troškovsky upištěná klasika. Účast známějších hereckých person (Pecha, Kostelka apod.) se dá omluvit snad jen tím, že ze zoufalství nad výší starobního důchodu vzali i takovou šmíru. Ostatní budiž navěky zatraceni! ()

Kopretina002

Tento díl mi přišel o něco lepší než první. Musím říct, že jsem se u něj i zasmála, jako samozřejmě, pořád to není úplně nejoriginálnější film, ale na podívání je to dobré. Mám ráda to okolí těch Jižních Čech. Tento druhý díl patří mezi moje nejoblíbenější ze všech třech. ()