Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (410)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Sprintující drbny mne baví pouze při startování koštěte a abych se s nimi dokázal pořádně pobavit, tak by je ti slavní hokejisti museli minimálně hodinu ostřelovat puky. K tomu sice nedošlo, ale přesto musím ocenit výkon našich hokejových reprezentantů, kteří běhali tak, jakoby to už někdy dělali a jejich herecký projev by dovedl k němému úžasu i Felliniho. Také musím s obdivem podotknout, že i v dnešní době lze natočit film bez děje, který se pokouší získat divákovu pozornost pouze vtípky různého stylu či úrovně. A já rád nějakou tu hvězdu utrousím za vtipné přenášení cedulí, zhulená štěňátka či pohled církevních elit na prosté lidi. ()

xxmartinxx odpad!

všechny recenze uživatele

Panenko skákavá! Jejdanánku! Můj ty skutku! Dvě hodiny naprostého vzduchoprázdna, tedy krom scén věnovaným církvi, které si nejspíš odskočily z nějakého propagandistického opusu Otakara Vávry. Jinak film, který neexistuje. Film, který není. Není to sled trapného humoru a nefungujících vtipů, jde o velké "nic" podávané s až exploatační důsledností. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Vicemene stejna kvalitativni uroven jako v pripade prvniho dilu. Ze zacatku to tu je jeden for za druhym, u kterejch se da fakt dobre pobavit, ale postupem casu tomu krapet dochazi dech. Nicmene stejne z toho dejchne takova pohodova vesnicka atmosfera, herci jsou sympaticky a hokejisti nejsou tak rusivy, jak jsem se obaval, takze v zasade spokojenost, proste klasickej Troska. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Ač mi to přijde skoro nemožné, druhé Babovřesky nemají zase tak daleko k pojmu "docela snesitelná česká komedie". Možná proto, že jsou proti předchozímu dílu kratší a více těží z vlastního koloritu (drbna Horáčková v podání Jany Synkové je - mhouřím všechna oka - fakt docela zábavně napsaná a zahraná role). Což nic nemění na tom, že rozpačitého a diletantsky předvedeného je pořád až moc - možná o něco ubylo trapných gagů, ale jen na úkor kameňákovitého recyklování laciných anekdot. Určitě je chvályhodné, že se nikdo nepokoušel zopakovat WTF momenty, jako byly v jedničce falešné titulky nebo intermezzo s Lucií Bílou. Horší je to s příběhem, který je pořád vyprázdněný a veškeré jeho větve končí v improvizované nicotě. Cíleně afektované herectví mi taky moc nešmakuje. Verdikt: Žádná sláva, ale aspoň už nemám chuť někomu nadávat. ()

Wacoslav1 odpad!

všechny recenze uživatele

Vážení přátelé ano! Slavnostně vám oznamujeme, že Wacoslavovi1 definitivně jeblo! Mno ožrali a zhulili jsme se z kámošem jak dobytek, že ani prasata pro nás nejsou adekvátním označením a pod vlivem chlastu a thc jsme vyrazili na tento BIG HIT bohužel ani přes značnou hladinu návykových látek v krvi nás jaksi tento filmový potrat nedokázal zabavit. Bylo to dokonce tak neskutečně ubohý, že jsem zhruba tak půlhodiny před koncem odpadnul a tak jsou pro mě finálová slova tohoto bijáku následující : Ty vole Wáco vstávej už to skončilo! Každopádně kdo chce vidět odpad hošku, ať podpoří pana Trošku! No kurva už tu začínám protahovat pořádný hovna básnickým střevem tak už na to radši rezignuju. Jenom dodám, že na dně domácí filmové kultury se ještě nenacházíme pan režisér buran nám totiž úspěšně ukazuje, že to dno se může pořád propadat níž a níž. Jo a vy všichni co jste tomu dali víc než jednu hvězdu si dejte facepalm please přesně kvůli takovým jedincům jako jste vy to totiž jde s touto krásnou zemí do hluboké řitě...0% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (10)

  • Na začiatku filmu sa jedna z babiek na pionieri namiesto púšťania pohýna stlačením spojky, čo je nereálne. (ČSFD)
  • Kvůli povodním se musely po určitou dobu točit jen záběry z interiérů a na nějakou dobu přerušit natáčení. (TheStitch630)

Reklama

Reklama