• darkrobyk

Vejdi a neuškoď. Ano, je to místy neúnavně hloupé, ale občas se člověk uchechtne. Chápu, že většina hodnotitelů ani neviděla. Já se zase nemůžu dívat na Troškovy pohádky vyjma Jasněnky, ale proto je hned neposílám do odpadu. Po roce 1989 u nás vznikl celý seznam mnohem hloupějších filmů, zejména v posledních letech. Tohle alespoň funguje jako dobrá kulisa při domácí práci. Jen se nemůžu stále zbavit dojmu, že místo Jany Synkové vidím tetu Kateřinu...(5.11.2017)

• panMartin

V prvních Babovřeskách se Zdeněk Troška, když už nic víc, alespoň snažil udržet nějakou dějovou linii. Druhý díl už se ani nedá nazývat slovem film. Tak ve zkratce: Debilní a otravné báby, stupidní zrychlené záběry, stále opakující se jedno kokotské hudební téma, kreténský scénář plný kreténských dialogů, humor trapný(i když jsem se parkrát zasmál), děj ještě trapnější, herecké výkony komentovat ani nechci. Je mi smutno z národa, který masivně chodí do kina na takovéto zrůdnosti.(19.5.2016)

• tarponko

Hmm... Videl som pár úsekov filmu, ale povedal som si, že nebudem tak povrchný a nebudem tvrdiť že to je prvotriedny hnoj bez toho aby som to zhliadol celé. A naozaj som pred zhliadnutím chcel dať aspoň 1*, no nezadarilo sa. Až sa sám seba pýtam či som sa načisto pomiatol po megalomansky príšernom prvom diely. Boha! Mám chuť sa zabiť... Tuposť až do štipku kosti. Ale aspoň môžem s čistým svedomím povedať že to je totálny odpad nie len kinematografie, ale myslenia vôbec. Je to vrchol hnusu. Už teraz sa teším ako budem trpieť pri treťom diely... PS: Ak niekedy v živote uvidím horší film (a nebude to pokračovanie tohto skvostu) tak sem prídem a opravím hodnotenie na 5*.(4.3.2014)

• rakovnik

Paní vedle mě se řehtala od prvního záběru, celé kino šustělo igelitem a na plátně defilovala jedna reklama za druhou, to už tedy začal film (PP everywhere), poté defilovali hokejisté. U nich se zastavím, neboť shodou náhod po našem vystoupení na Olympiádě v Soči ukázali někteří z nominovaných, že umí hrát ve filmu stejně špatně, jako na ledě. Na ledě jim rád dám ještě šanci, u filmu je už rozhodně vidět nechci. V hlavní roli jinak bezzubá sympatická stařenka, ale scénář plný hloupých a trapných klišé a rádobyhumoru, slušného vtipu jako šafránu. Vydržet se sledovat tento film dá, nicméně nadšením jsem nesršel.(23.2.2014)

• nash.

Zmocnilo se mě lehce masochistické badatelské nutkání zjistit, jestli je možné, aby byly druhé Babovřesky horší než ty první. A byly. Je až neuvěřitelné, že něco tak prázdného se tvůrcům podařilo ještě více vyprázdnit. Stačilo jen prohloubit tupost scénáře i hereckých výkonů na úroveň čiré demence, vyškrtat vše, co zavánělo alespoň vzdáleně smysluplným dějem, a stlačit jedinou relativně fungující dvojici Dolanský–Vondráčková na úroveň camea, nahradit je bandou hokejístů, kteří umějí hrát.. hokej.. možná a trojicí přehrávajících hereckých jelit. Po hodně dlouhé době jsem byl nucen oprášit hodnocení odpad. Ale žádné jiné výstižnější slovo pro hodnocení jsem nenašel.(25.2.2015)

• - Ve snímku si komparz vyzkoušeli dva výherci soutěže týdeníku TV magazín. Shodou okolností byla jednou z nich bývalá pracovnice krajského úřadu, která měla na starosti umělecké školy a která se z té doby znala s režisérem Troškou. (Olík)

• - Na začiatku filmu sa jedna z babiek na pionieri namiesto púšťania pohýna stlačením spojky, čo je nereálne. (ivan.remenik)

• - Filmový kostel nestál ani v Žabovřeskách, ani v Holašovicích. Stojí v Pištíně nedaleko Zlivu. Natáčeny byly pouze exteriéry, interiéry kostela byly natáčeny jinde. Pištínský farář měl ve filmu dostat roli faráře, ale jelikož se měl jmenovat Vylízal, ve filmu se neobjevil a filmovému štábu nepovolil vstup do kostela. (TuristikaJi)