Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

Trailer

TominoLa

Kdybych to nemusel promítat tak bych na to nešel ani kdyby mi to vstupné někdo zaplatil. Takhle jsem to zkusil a nakonec jsem se s tim popral lépe než s prvním dílem a proto nebudu tak kritický. Jak se, ale říká nevstoupíš 2 krát do stejné řeky. A to vykrádání Slunce, sena je vidět skoro v každé scéně. Bohužel skoro plnému kinu to vůbec nevadilo a náramně se bavilo. Asi většina fanoušku Zdeňka Trošky tu není registrováno, nebo to nechápu. :) ()

mzss1

|76%| O něco lepší jak první díl, kterému jsem dal 3* (65%). Ten měl méně vtipných scén a tenhle byl alespon svižnější a zábavnější. Jinač mé vyjádření proti odpůrcům Trošky jsem napsal už v komentáři k předchozímu dílu. Prostě typická česká Troškova blbůstka to je. A to je špatně ? No, záleží jak to divák přijme. Já jsem se bavil. Samozřejmě, větší úlety jsou původní tři Troškovi Kamenáci. Tohle ale bylo také pěkně spracované. Každá postava měla svůj prostor. Babky, které mě zaujali v prvním díle zde měli o dost větší prostor. Babka co sežrala koláčky plné marihuany, nebo sjetý kontrolor - no to ptostě nemělo chybu. Babka skákající na trampolíně - ještě hlášky k tomu. Co je na tom proboha špatného ? Herecké obsazení bylo skvělé. Byl bych ještě snad víc spokojenější, kdyby zde bylo ještě víc vtipných scén a nápadů. Ale toto je mírněji pojato než Kamenáci, tak chápu tento Troškův styl. No už ted se těším na trojku na kterou chci do kina a předpokládám, že dám opět 4* jako u tohoto dílu. Tot vše. ()

Zbyisek odpad!

Babovřesky jednička byly hodně slabé a strašně dlouhé, ale ještě relativně snesitelné a s náznakem příběhu. Ale dvojka? Ta je naprosto strašná. Druhé Babovřesky jsou pravděpodobně nejhorší český film (z kinodistribuce), který jsem kdy viděl. Vůbec nechápu vyšší hodnocení dvojky oproti jedničce. A už vůbec nechápu, jak tady někdo může tvrdit, že je to dobrý film nebo dokonce dobrá komedie. Rozhodně na tom není dobrého nic. ()

Hismael odpad!

Zdeněk Troška se hrozně diví, proč se kritikům Babovřesky nelíbí. Vždyt na to ty lidi přišli, tak proč sakra ten kritik neuzná, že se jedná o dobrý film. Problém je prý možná v tom, že třeba citlivé drama kritici ohodnotí kladně, ale Troška točí letní taškařici a to se jim právě nelíbí. Takže vlastně nejde o to, že jsou Babovřesky naprosto dementní nevtipná kravina, ale o to, že jde o lehkomyslnou letní komedii, ve které kritici nemůžou najít uměleckou hodnotu. Cože? Takže když bude nějaká komedie kvalitní, kritici jí ohodnotí záporně, protože je to komedie? Za trest Troška použil jména kritiků ve svém dřívějším filmu (asi Kameňák) a ted má pocit, že to je další důvod proč kritici Babovřesky, ale spoustu dalších filmů, nehodnotí kladně. Po té, okamžitě začíná mluvit o celkem povedené sérii Slunce seno, nejspíš aby navodil dojem, že to má kvalitativně něco společného s Babovřeskami, nebo možná aby zakryl ten seznam špatných filmů až do teď. Pan Troška si dále myslí, že jediný nepřátelé jeho filmů je pár nejznámějších kritiků, ale normální diváci jsou spokojený, film se jim moc líbí, zasmějí se a vše je OK. Jen ty kritici jsou hajzlové co tomu nerozumí a nemají ho rádi. No dobře, ale co lidi třeba jen zde na csfd. To jsou přece obyčejní diváci. Někde se stala chyba, protože film má pouhých 26% a převážně se nikomu nelíbí. Nebo všichni lidi, kterým se Babovřesky 2 libí, tvoří nějakou utajenou skupinu, která jen tiše mlčí? Diváci Babovřesek jsou tvořeni staršími lidmi, kteří do kina chodí tak jednou za rok, o filmy se nezajímají, znají jich pár se Stevenem Seagalem z televize Nova a především sledují nejrůznější laciný český seriály od Ulice až po Ordinaci v růžové zahradě 2. Nemají zájem nějak moc přemýšlet a tak téměř umlácený k smrti touto odpadní televizní zábavou napochodují do kina. Po kinu si jdou koupit kuchařku Ládi Hrušky a k večeru relaxují u pořadu Prostřeno. Troška je docela zábavný v různých televizních pořadech, ale ať proboha už nepíše žádný scénáře. Babovřesky 2 je extrémně nevtipná nudná reklama. ()

panMartin odpad!

V prvních Babovřeskách se Zdeněk Troška, když už nic víc, alespoň snažil udržet nějakou dějovou linii. Druhý díl už se ani nedá nazývat slovem film. Tak ve zkratce: Debilní a otravné báby, stupidní zrychlené záběry, stále opakující se jedno kokotské hudební téma, kreténský scénář plný kreténských dialogů, humor trapný(i když jsem se parkrát zasmál), děj ještě trapnější, herecké výkony komentovat ani nechci. Je mi smutno z národa, který masivně chodí do kina na takovéto zrůdnosti. ()

• Kvůli povodním se musely po určitou dobu točit jen záběry z interiérů a na nějakou dobu přerušit natáčení. (TheStitch630)
  • Ve snímku si komparz vyzkoušeli dva výherci soutěže týdeníku TV magazín. Shodou okolností byla jednou z nich bývalá pracovnice krajského úřadu, která měla na starosti umělecké školy a která se z té doby znala s režisérem Troškou. (Olík)