Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

sorboni odpad!

Horší komedii od Trošky jsem neviděla.. Žádná pointa, nudné nucené vtipy, zesměšnění důchodců.. Přijde mi to spíše taková slátanina Slunce seno s moderní verzí,která se fakt nepovedla. ()

k.rakonos

Rádoby pseudokritici hodnotí film jen dle toho, že ho natočil jejich neoblíbený Troška. Lepší než jednička, zejména první polovina filmu velmi pobavila, řada humorných scén, člověk se zasměje, a to je to hlavní, co od komedie chci. I ti hokejisté tam celkem zapadli. Pro větší dynamičnost bych možná 15 minut filmu ubral, téměř dvouhodinová stopáž je asi až moc. Přesto vydařená letní komedie pro celou rodinu, není toho příliš, co u filmu vytknout. Zajímavé tři mladé neznámé herečky ve vedlejších rolích. ()

Final

Oproti prvnímu dílu se dvojka dala sjet na jediný zátah bez větších pauz. Dokonce zde bylo i několik vtipných hlášek, u kterých se dalo i zasmát. Bohužel, to jsou všechny změny oproti jedničce. Naproti tomu, film stále postrádá smysl. Celý film je složen z několika epizod, které postrádají logiku i smysl pro humor. Jejich účel mi však nějak uniká. Kupříkladu Jan Dolanský, který měl ve filmu jen pár štěků s Luckou Vondráčkovou a jediné co řešili je, že na konci filmu odjedou pryč. Jestli se Troška snaží oživit úspěch svého Slunce, sena, tak je někde asi chyba, kterou Troška nezvládl najít. Babky jsou stále stejně nezáživné a stále méně vtipné. Ale abych nebyl moc zlý, rozhodl jsem se udělit alespoň jednu hvězdičku za trochu snesitelného vtipu. Každopádně, myslím, že bude zázrak, pokud se z trojky podaří vyždímat víc jak dvě hvězdičky. ()

Ejvi

Jednička byla parádní, dvojka byla pořád vtipná ale ač jsem veliký hokejový fanda, kolotoč kolem těch hokejistů mi přišel místy trapný.. ()

neo101

je to stále ubohost, avšak proti prvnímu dílu vidím pokrok a to nejen v hereckém projevu neherců. Bába už tolik nešislá, omezení na jméno Šoustal je pryč, přidal se debil Jako Jako , holky hnusný, hokejisti nic nepředvedli a ani nemohli. Pakárna s trávou vypujčená snad ze 4 kameňáku a kontrolor lehce zaváněl předvojem Pláničkou. Vtipných momentů je málo a trapných opět víc než je zdrávo. ()

Profík

Hodně jsem se bál si to pustit, ale nakonec to bylo docela v pohodě, rozhodně mnohem lepší, než první díl, kterýpříliš nevtipný, trypný a navíc táááák dlouhý, tohle je taky malinko přetaženější, ale už to není tak hrozné. Navíc trapnost rapidně klesla a objevily se vtipné momenty, u kterých jsem se nahlas zasmál.V rámci subžánru už to byl počin, na který se dalo koukat, dokonce jsem mělzájem vědět, jak která linka dopadne. Snad bude kvalita stoupat i u trojky. Dvojka za 60%. ()

stttanley

Film s celkem prijemnou atmosferou, ktery se snazi zopakovat slunce, seno. Ovsem v tomto pripade uplne o nicem a zcela bez vtipu. Velmi pruhledne, humor zadny, spousta slabych "hereckych" vykonu. Dalo docela praci to dosledovat doma na trikrat. Obcas mi bylo trapne za herce. Nemam nic proti Troskovi, mam rad komedie Slunce, seno, ale nechapu, proc od te doby toci same sr... ()

D.Gilmour odpad!

Ano jak podotkl B!shop: prostě klasický Troška. Což je u mě hnus velebnosti. Jak Troškovi "komedie" tak pohádky patří na úplné dno - no spíše dno bažiny, která snad dno ani nemá. Troškovi výtvory jsou úžasně primitivní a buranské, pohádky jsou špatně zahrané a komedie jsou nevtipné. Takže asi tak. Lidová tvořivost jménem Babovřevsky z tohoto konceptu nevypadla. Ostatně myslím, že Troškovi filmy jsou samostatný oddíl kinematografie. Někdo kdo dokáže vyplodit rodokapsoví pořad jménem Kameňák nemůže bít brán vážně. ()

AndreiRanger

Ikdyž mám Troškovu tvorbu rád, tak tohle nebylo zas takové vítězství. Už v prvním díle se mi nelíbily ty násilně vložené "moderní prvky" a ve dvojce je to ( minimálně ze začátku ) běs a bída. Děj katastrofálně nepřirozený a nebýt vložení efektu zhulené babky, asi bych dal jen *. Nicméně přes prvotní ( tak 20minutové) poklimávání, jsem se ve výsledku docela pobavil, doufejme že 3 bude prostě zase Troška bez příkras! ()

kreyson13

Normální ptákovina na zasmání,někdy víc, někdy míň. Pobavili mě zhulenci s cedulema. Není to žádný umění a ani si na žádný nehraje, ale takovej hnůj to taky není. Dneska je holt in - plivat na Trošku. ()

eexDon

Für mich - 50%, - /děj byl ze slušnosti redukován a to velmi důkladně, aby neobtěžoval diváka/, + /stará partička beze změny, o dost kratší než 1. díl, to je rozhodně dobře, méně vulgarit a dvojsmyslů/, hodnocení - dosti průměrné pokračování o ničem, ale aspoň ne tak sprosté jako 1. díl, ale jinak o ničem, fakt že jo ()

Filooos odpad!

Jestli byl první díl zbytečný, potom už nevím, co napsat o téhle zrůdnosti..Kluci z NHL si zaběhali a Troška kolem toho natočil cosi...filmem rozhodně nenazvatelné. ()

RyuzakiSE

Musím uznat, že dvojka je daleko lepší než jednička. Tady se dá ze začátku zasmát... pak už to jde dolů, dolů a dolů... až je to trapný a nudný. Během filmu narážím na hodně ohrané "vtipy", nemůže si Troška vymyslet své vlastní vtipy anebo použít ty, co nejsou tak ohrané? ()

Critical

Ale no tak, vy trapáci. Odpad jenom za to, že to režíroval Troška? LOL :-D No a co, že je na kluky. Ten trapák z HIMYM taky a jak jsou z něj všichni po***ní. Mně je u všech filmů těžce u zadnice, kdo to režíruje, zajímá mě hlavně, jestli mě film baví. A tenhle byl dobrej ;-) ()

Mia1

Divím se, jak ti co hodnotí odpadem stašně vytáčí celkem příjemná letní komedie a proto dávám plný počet. Celé kino bylo rozchechtané už při úvodní scéně s babkou na motorce :-) Už se těším na trojku :-) ()

Masinfira odpad!

Opravdu nechápu, proč je tady větší hodnocení než u Babovřesk. Tohle je totiž skutečný odpad bez nápadu. Ve filmu se potlouká (ano, potlouká) velké množství postav, z nichž se některé vynoří, zanoří. U některých nechápu, proč se vůbec vynořovaly, u jiných čekám až se zanoří. Vše je předvídatelné až běda. Z mého pohledu to ale zabíjí především zcela zbytečné obsazení hokejistů... proč? ()