Prometheus: The Weyland Files

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2012, 19 min

Ridley Scott

Až na tu ubíjející über-artovou zprávu mimozemským civilizacím celkem fajn kompozice doplňujících, hraných videí k zatím (před)poslední aliení věci od Ridleyho Scotta. Budujeme lepší světy!(26.12.2016)

Suveréně nejlepší scénou je řeč Petera Weylanda z roku 2023, která mě osobně doplnila jeden z dalších dílů skládačky, proč vlastně společnost Weyland tolik vždycky potřebovala Vetřelce.(28.7.2013)

Miestami lepšie ako samotný film. Videl som ako bonusy k DVD, samostatné videá ale aj zakomponované v neoficiálnej predĺženej verzii Prehistorik Cut.(7.4.2014)

Poměrně povedená doprovodná reklamní kampaň k neúplně úspěšnému prequelu k Vetřelci. Alespoň tohle se jim povedlo...(26.12.2016)

Jedno z mnoha bonusů na blu-ray 3D Velmi obsáhlá bonusová část je plná doprovodných aouborů a chce to asi více času je všechny vidět, než samotný film.(26.8.2014)

Rozhodně zajímavá propagační záležitost, která mnohdy (jako třeba v případě projevu Guye Pearce) dosahuje nesrovnatelně lepších kvalit než samotný film. Kdyby tak podobnou péči dostal i scénář, mohli jsme přecijen dostat parádní sci-fi.(13.5.2013)

Obrovská škoda, že finální produkt byl kvalitativně na míle vzdálený tomuto vymazlenýmu propagačnímu materiálu.(21.11.2013)

Pokud nepatříte k lidem kteří se pevně rozhodli Prometheus nepochopit a potřebujete něco dovysvětlit, tak tady je možnost. Některé bonusy odhalují motivaci posádky, zvláště flegmatického kapitána a po uznání toužící Meredith Vickers. Zbytek se týká významu Inženýrů pro Weyland Industries a pana Waylanda konkrétně. Bohužel se dá říct že alespoň polovina scén neměla skončit na podlaze střižny, ale mohla obohatit celý film.(23.7.2014)

Vždy mám rád tyto doplňky a bonusy k filmům a vlastně k cemukoliv. Je to krásně doplnění a někdy i vysvětlení tech drobností, které asi hlavně diky střihu zůstaly zatajeny. Jen škoda, že Prometheus celkově se moc nevyvedl, ale to jsou ty klasické "věci navíc", bez kterých nastavovaný snímek už snad nikdo neumí natočit.(24.7.2013)