Dárek do cely č.7 (festivalový název)

• Jižní Korea

(pracovní název)

Miracle in Cell No. 7

Komedie / Drama

Jižní Korea, 2013, 127 min

Jak k tomuto snímku přistoupit? Já bych řekl, že je třeba pojmout ho jako zábavnou pohádku, ovšem s poněkud drsným a smutným průběhem, jinak to nevidím. Samotná zápletka by si zejména v úvodu opravdu zasloužila věrohodnější provedení a i celý průběh snímku je naprosto nereálný, tohle by zkrátka nikdy nemohlo nastat. Nicméně, pokud tohle vše hodíme za hlavu a přijmeme film tak jak je postavený, zklamat nemůže. Víceméně celou dobu jsem se výborně bavil, Yesung je neskutečně, ale neskutečně roztomilá dívenka, mentálně postižený hlavní hrdina působí též opravdu kouzelně a věrohodně (kvalitní herecký výkon) a půvabná učitelka či Yesung v dospělém provedení už jsou jen takovým bonbónkem navíc - pro krásné Korejky mám zkrátka slabost :-) A závěr? Tak čekal snad někdo něco jiného? Jinak to skončit asi nemohlo a kdo nepotřeboval na konci kapesníček, ten asi nemá kousek srdce v těle.(11.6.2016)

Jo, je to tu. Trvalo to nějakou dobu, ale tentokrát je to opět to správné melodrama, které známe z dřívejších let, kdy Korea solila jeden slzoždímač za druhým během krátké doby. Ten neuvěřitelný snímek, který by se určitě v reálu stát nemohl, ale paradoxně o to tu nejde. Převažuje většinou ta komediální část, které je ale také výborná. Do toho tam ale přichází několikrát tsunami na emoce, takže pro náchylné povahy je radno si připravit pořádnou zásobu kapesníků. Příběh sází na malou holčičku a neprávem odsouzeného na smrt, jejího otce, jedním vysoce postaveným státním úředníkem, který si chce vybít zlost na nevinném člověku, který nic neudělal. Tohle je denní chléb i většiny obyčejných lidí. Proto asi to dostává takovou sílu:-) Je to krásný film, který je po korejsku tak nádherně zkrásněn, že z posledních sil dávám vše co mám.-)(2.2.2014)

• Fr

DO TOHO CELO 7! /// Snažím se přijmout nelogiku, vedoucí k uvěznění neškodnýho retarda, kterej vyfasoval provaz. Ovšem vono je to přitažený za pačesy celý. A upozorňuju – VO TO TADY JDE! Výsledkem je taková kravina, která míchá asijskou podivnost, vypravěčskou debilitu a citový vydírání. Dotlačej mě myslet si něco vo zmrdech, ale zároveň mi znechutí i těch pár solidních vokamžiků. Oproti takový So-won jde o trapnost, který snaha dojmout, je vyhnaná do extrému. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju zjistit, za jak dlouho se průměrnej korejskej vězeň naučí číst (a psát). 2.) Hledám pohádku pro Jirku Kájínka. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(16.5.2015)

Kórejská Zelená míľa. Vlastne jej siaha max možno po kolená, ale aj to je už riadne dobrý výkon. Film na mňa zapôsobil podobne silno. Jediná škoda, že tam pár vecí tak kórejsky prehnali, či príliš zjednodušili. Stačí si však zvyknúť na trochu kriku a ak ste rodičom, spoznáte film, ktorý nenechá Vaše oči suchými. Zahraný je dobre, hlavne malá Yean Seong ale najsilnejším faktorom sú emócie scén. Tešia, rozosmejú, trhajú srdce, rozplačú či hnevajú. Možno len tú "rozlúčkovú" mierne prehnali. Odporúčam každému, kto chce film cítiť. 89% 5*(14.3.2014)

Kórejská Zelená míľa bez nadprirodzena, zato s tým najzlatším dieťaťom, aké som kedy videl. Sentiment, aký z času na čas treba a ak sadne, tak chytí za srdiečko, povolí mozog a človek dokáže prehliadnuť aj tie nie celkom uveriteľné veci. A že ich je. 95% Btw: označenie "kórejská Zelená míľa" mi napadlo bezprostredne a mal som pocit, že budem strašne originálny. Nevadí. Ja len tak, že som to neokopčil.(15.9.2016)