Neznámý od jezera

(festivalový název)
  • Francie L'inconnu du lac (více)

Malebná jezerní oblast zaměřená na gaye. Franck zde rád tráví letní odpoledne, zaplave si a seznamuje se s ostatními muži. Spřátelí se se samotářem Henrim, ale během krátkých rozhovorů není schopen spustit oči z Michela, cizince s dokonalým tělem a vábivým knírem. Když jedné noci Franck přistihne Michela při hrozivém činu, místo aby to nahlásil na policii, je k Michelovi přitahován ještě silněji směsicí paralyzujícího strachu a nepotlačitelné vášně. Franck musí své touze vyjít vstříc za každou cenu. Muži propadnou vášnivému románku, který je stejně nebezpečný jako vzrušující. Alan Guiraudie zručně vytváří dusivou atmosféru dech beroucího napětí a za jistou režii svého fascinujícího, sexuálně explicitního thrilleru na loňském festivalu v Cannes zaslouženě získal cenu Un Certain Regard. (Febiofest)

Bukk

Film, který se může pyšnit dvěma vyvrcholeními. Hutná atmosféra se k vám nenápadně prokrádá již od samého začátku. Nesmíte se nechat zaslepit. Dílčí rozhovory, které spolu aktéři vedou s postupujícím časem nabývají ještě většího stupně znepokojení s každým dalším slovem. V téhle chvíli už pomalu nedýcháte. Čekáte. Jak daleko je ještě schopen zajít? On přece...panebože, Nejsem šokovaná. Začíná mě svírat úzkost. Smyčka se utahuje. Kdy tohle skončí? ()

jiri.twist

Ke zhlédnutí filmu mě přiměly recenze na různých serverech a musím říct, že mě film zaujal, nemyslím teď těmi sexuálními obrazy či zmapováním nuda holandy. Je hodně originální včetně herců (žádný krásný, svalnatý princ), z nichž někteří už své mládí mají tam, kam si sem tam ve filmu strkají své ptáčky. Snímek vypadá na první pohled velice jednoduše a odsouzeníhodně, ale to je jen slupka, pod kterou se musíte dostat, abyste pochopili, co tím tvůrci chtěli sdělit ... 7878 ()

rivah

O tom, jak napohled jasný mírumilovný svět ztmavne nebezpečím. Erotický thriller s konfrontačním explicitním vyzněním.(70%) ()

crjules

Kdyby nebylo tech gay "porno scenek" a bylo to natocene ucesaneji a pro sirsi verejnost , dal bych urcite ctyri hvezdy. Minimalisticky natocene, podmanive prostredi, napeti, dobry zaver. Mohlo to byt super krimi, ale reziser zrejme sazel na to, primarne sokovat. Bohuzel.. ()

rala

Když jsem se dočetl, že je film velmi explicitní, čekal jsem sem tam nějaké odhalené genitálie. Místo toho jsem se dočkal hodinového porna, které na posledních pár desítek minut vyeskaluje neskutečnou rychlostí v thriller a napne člověka k prasknutí. Opravdu netradiční zážitek, obzvlášť když si při některých těch explicitních scénách uvědomíte, že sedíte v kině s hromadou dalších lidí. ()

iz67

Řekněme, že hlavním důvodem natočit tenhle film byla chuť udělat gay porno a přitom se tvářit, že to gay porno není. Ke kvalitě pornografické části se nemohu vyjádřit, protože v rámci tohoto zaměření nemám valnych zkušenosti. Nicméně, co se nepornovrafického děje týká, tak se jedná o holou sračku se zoufalými dialogy, nudným dějem a víc než směšným vyvrcholením filmu, vedle vyvrcholeních dalších. ()

jendamaty

Pomalé a obtížně stravitelné, nicméně zajímavé podobenství o gay světě. Nemohu se zbavit pocitu, že by to šlo natočit lépe. ()

Johannka

Ve srovnání s jinými filmy s gay tématikou si tohle zaslouží čtyři hvězdičky. (Možná bych dala i pět, ale třeba si vůbec nevybavuju žádnou hudbu. Což je mi líto.) ()

sulaco

Pripadalo mi to ako podobenstvo môjho života. V každej z 3 hlavných postáv, som sa trochu videl. Mam z toho zimomriavky. ()

numan

Minimalismus jak prase z nudistické pláže místy střižený gaypornem. To parkoviště u šu*acího lesíka mám vryté v sítnici a z detailní ejakulace poněkud smíšené pocity, které ovšem přebíjí otázka "saprlot, jaký asi má tenhle film rating - nebo to běží jen na festivalech a v pornokinech???". Zajímavé, otevřené, ale zbytečně explicitní. Post koitum: Ve Švédsku údajně vloni zavedli nový rating tzv. "genderové nerovnosti": Film dostane nejvyšší ohodnocení "A" pouze v tom případě, pokud se v něm vyskytnou alespoň dvě ženské postavy, které mají konkrétní jméno a hovoří spolu o něčem jiném než o mužích. Návštěvnící tamních kin prý nový rating oceňují. Tak pozor, Švédi, tohle je celopánské drama z holandy, ve kterém se nevyskytne ani jedna samice něžného pohlaví. Zato nejedna kuřba. :-))) ()

Jurcekk

Šak dobré to bolo. Veľmi odvážne. Ten priestor. Kamenistá pláž. Plno zákutí. Hnusne zababraných..... Len tá práca a nožom na konci mi moc nevoňala. ()

pohodlyn

Abych to shrnul: je to dost ujete. Neda se tomu vsak uprit jista originalia. Nicmene vetsinovy divak se bude citit spis pohorsen.... ()

benden

Velice zajímavě natočený film. Dost mrazivý až děsný a až do konce napínavý jak skončí. A přesto to nevím..... ()