Útěk na svobodu

• Kanada Breakout (více)

Jack Damson, otec sedmnáctileté Jen a o pár let mladšího Mikeyho, bojuje v Kanadě s přáteli proti kácení lesů v chráněné oblasti. Při potyčce během rvačky v lese nešťastnou náhodou zraní jednoho muže a skončí ve vězení. Nechce však nečinně sedět a koukat, co se děje. Když začne těžařská firma jednat s vládou o získání další půdy, potřebuje k tomu Jacka jako poradce, aby si vylepšila svůj obraz mezi lidmi, a tak se ho rozhodnou z vězení dostat. Jack souhlasí, protože v tom vidí příležitost, jak něco dokázat. Mezitím se podaří zločinci Tommymu Baxterovi dostat z ústavu svého duševně nemocného bratra Kennyho a jedou začít nový život do Kanady. Když se cestou zastaví v obchodě a prodavač urazí Kennyho, Tommy prodavače brutálně ubije. Tajně přejedou hranice a dorazí do odlehlé chatky, kde se usadí. Dojde však k nedorozumění s majitelem chatky a Tommy majitele zastřelí. Vraždu viděli Jen a Mikey, kteří poblíž táboří s rodinným přítelem. Tommy se přes nesouhlas Kennyho rozhodne, že to musí vyřešit a nepohodlných svědků se zbavit. Rodinného přítele Chucka Tommy mučí a děti ve strachu utíkají lesem... (TV Prima)

Ondr@932

Miluji survivaly po lesích ... Toto je jen takový slabý článek oproti jiným filmům, ale i tak mě celkem bavil. 55% ()

Acrobat odpad!

Úžasná kanadská tragédia, kde ani omylom nie je najsmiešnejšia časť tá o nekonečných nábojoch. Režisér ani pri 6 hercoch a divokej prírode nedokáže ukočírovať dramaturgiu,napätie a nejakú neklišovitú agitku vpúšťa plazivými krokmi. Purcell by s optikou netrafil ani Hindenburg a Fraser je taký macher na prežitie ako scenárista, ktorý vyrába napätie snáď len nepodarenou hudbou a trasením sa vo vode. Motívy žiadne, duševný mrzák, odporný fagan, nikoho nezaujímací druhý ocko a celou divočinou len ocko ocko ocko do posratia. Celé zle, tak nemužný film o divočine sa len tak nevidí. (videné 21.1.2019, Markíza Archív) ()

TommyDiamond

Film odehrávající se na sto metrech čtverečných, kde probíhá nesmyslné nahánění tří lidí (1 dospělý+2 děti). Klika, že hlavní padouch netrefí se sniperkou na padesát čísel ani slona a vždy, když už by naše milé dítka může lapit, tak se nesmyslně zaráží. V tom se kdesi jako anděl spásy objeví Brendan Fraser, aby své děti zachránil.... Celé to působí jako jeden velký kýč, který končí očekávaným happyendem..... ()

Daryl.Dixon

Několik zásad pro přežití v lese, když vás pronásleduje nějaký lump: Tak za prvé, pokud utíkáte, tak neustále něco křičte na celé kolo, je pravděpodobné, že vás pak nenajde. Za druhé, když utíkáte, snažte se neustále o něco zakopávat, někam padat, nebo šlapat do pastí na medvědy, což ho určitě zmate a možná si řekne, co bych je honil, když si takto ubližují sami. Za třetí, když je někdo na vaší straně, tak se ho zbavte, nebo mu něco udělejte, protože jinak hrozí, že ho zastřelí odstřelovačkou ten lump, který sice celou dobu má stejně přesnou trefu, jako ožrala po 16-ti pivech při čůrání do pisoáru, ale tentokrát zaručeně nemine. Za čtvrté, pokud se dostanete k nějaké střelné zbrani, tak jí hned zahoďte a vezměte si raději účinnější zbraň, jako třeba kamen nebo klacek. A pátá a nejdůležitější zásada: pokud se vám podaří nějakým způsobem zneškodnit lumpa, třeba ho omráčit nebo bodnout, tak ho v žádném případě nedorážejte, ale raději utíkejte, aby vás mohl po tom, co se probere, zase pronásledovat. A když mu tam přitom ještě necháte svou zbraň, tak je to úplně nejlepší, protože při útěku by to byla pro vás hrozná zátěž. Tak doufám, že vám moje rady pomohou k přežití, ale jestli o nich bezdůvodně pochybujete, tak se podívejte na tento film a dáte mi za pravdu. ()

rasto87

Naozaj hrozné a aj sám sebe sa divím, že som to pozeral dokonca. Na niektoré scény sa dá povedať ozaj len, že toto môže byť iba v americkej sračke. ()

jopal odpad!

Neveril som vsetkym tym odpadom, ale verte, je to sracka, ruky prec od tohto! Nechapem aj rezisera, ci to po sebe nepozeral, alebo bol zfetovany, ked toto vobec vypustil von!!! ()

Hannibal

Totální kravina dialogi hrozný, Brendan Fraser jak ,když stál poprvé před kamerou možná kdybych to viděl s titulkama tak dám o hvězdičku víc. ()

lucienecek odpad!

Tak jo. Získala jsem pocit, že tyhle filmy se bud točí omylem a nebo proto, aby se divák fakt od srdce zasmál. Když se totiž povznesete nad to, že vás ten film vlastně strašně štve tím, jak hroznej je, tak se docela dobře pobavíte. Horší film jsem v poslední době vážně neviděla, ale při pár scénách mi smíchy tekly slzy, což určitě nebyl záměr tohohle snímku ..... Tak jako tak, ani tu jednu hvězdičku dát nemůžu. ()

Nick321

Název je celkem zavádějící, popravdě čekal jsem úplně jiný útěk na svobodu. K filmu samotnému- líbil se mi, ale asi mi stačil vidět jen jednou. Je to docela paradox, ekologický aktivista je odsouzený mimo jiné ke kácení dřeva. Některá dějová rozuzlení jsem celkem předvídal (tzn. určitá rozhodnutí nebo kdo to pravděpodobně nepřežije). Kdo mne docela překvapil byl rodinný přítel Chuck, od něj jsem jakoukoliv akci nečekal. ()

limalama

Dal bych za tři, ale že to tady má jen 47% dávám 4. Uznavam, že Brendan Fraser jako akční hrdina ( mimo Mumie ) není nic moc, ale zbytku osazenctva sem to věřil a film mě nezklamal, ale taky ani ničím nepřekvapí takže 60% bude akorát ()

hajner

Typický C-čkový film. Skvelý príklad ako nenatočiť dobrý film :-) Škoda času a Kenny by mal radšej ostať s Volajú ma Earl, to sú lepší bratia. ()

beaverkiller odpad!

Hrůza. Scénář na hovno a o režii ani nemluvě. Strašný výkony herců (až na Purcella), působili hrozně prkenně a nejhorší byl bohužel Fraiser. Celý se to hrozně táhlo a jakoby to bylo splácaný z více filmů dohromady. ()

robinho

Brendan Fraser se rozhodl že komedii už bylo dost a že si chce vyzkoušet vážnější roli.Dopadlo to tak na půl,Je to typická hra na kočku a myš.Kdy tatulda zachranuje svá dítka ze spárů psychopata a jeho retardovaného bratra. Je to typické béčko se vším všudy ale zabaví.A to se počítá.průměr. ()

Aresko123 odpad!

Brendan Fraser je jednoznacne najhorsi herec vsetkych cias! Boze moj ten jeho debilny vyraz s vyspulenymi ocami? Pomoooooooc. Dej filmu si uz moc nepamatam nakolko mam v pameti vyrazeny obraz tlsteho nepricetneho okateho neherca............ Ktovie ci sa z tohoto niekedy vymanim a vam ostatnym radim nepozerajte sa na Brendan Frasera !!!!!!!! ()