Pravdivý příběh muže, který dal mladým Afroameričanům z Washingtonu D.C. to, co díky násilí a městským gangům nikdy neměli - budoucnost.
Po dvaceti letech vězení vybudoval Eugene Brown v roce 1991 Big Chair Chess Club, šachový klub, ve snaze stáhnout mladistvé z ulic a dopomoci jim k něčemu, o čem se jim ani nesnilo - dostat se na vysokou školu. (MartinezZ)

dwbmb

Cuba Gooding zde hraje takovou Whoopi Goldberg v kalhotách. Po 17 letech ve vězení, kde se asi praštil do hlavy, se rozhodl věnovat černým středoškolákům (čti: feťákům, lupičům a násilníkům) a podobně jako Whoopi v Sestra v akci 2 z nich udělat alespoň z půlky lidi s nějakým životním cílem. Je tu ale jeden významný rozdíl mezi těmito dvěma filmy: tento je inteligentní, dobře napsaný i natočený. Samozřejmě však s neodmyslitelnou dávkou patosu, jak se to všechno bezvadně povedlo. ()

DJ Kritik

Musím povedať, že i napriek tomu, že v tomto filme nie je nič zvláštne sa mi to páčilo. Film môže byť z veľkej časti inšpirovaný skutočnosťou a má v sebe tú beznádej a zôfalstvo. Ale i tak, jeden človek môže pohnuť vesmírom, pokiaľ má silu sa nevzdať. ()

dzberry

Stokrát ošmrdlaná zápletka o cestě několika sociálně patologických k lepším zítřkům, zářivým pozítřkům a rajským popozítřkům. Instruktážní video pro americké střední školy o naději, odpuštění, snech a spravedlnosti. O šachách to nebylo ani náznakem (pár šašků by se tam ale našlo, to zas jo)... Podobně nenápadité jako zahájení e4 e5... 2,5 ()

Aywes

Lhal bych, kdybych napsal, že ve filmu nejsou žádné citové vydíračky. Není jich ale moc. Přesto film představuje jakousi reálnou naději v životě. Eugene působí sympaticky a ostatní klasické "gheto nigas" přežijete. Rozhodně ale není co hercům vytýkat. Jde hlavně o atraktivně přenesenou šachovou filozofii do života. Smutná cesta, která nečekaně nemíří na vrchol, ale k seberealizaci. V životě prostě druhou šanci jen tak nedostanete. Můžete jen na těch pár chvil čekat a poučit ze svých chyb. "Always think b4 u move" ()

Capinka

Pěkně zpracované podle skutečného příběhu, o kterém jsem neměla ani tušení. Je vážně zajímavé, jak se může život změnit a jak může jeden člověk ve správný čas na správném místě ovlivnit něco většího, než jen jeho vlastní život... ()

secko

Snímek Life of a King je podle skutečné události nicméně pro jeho filmovou stránku je potřeba přitlačit. Nasadí se tedy jeden z několika málo konceptů, který nazývám "koncept sestra v akci". Filmy tohoto typu jsou stejné, začátek napravený hlavní hrdina s temnou minulostí se snaží pomoci různě velké skupině, nějakou pánu bohu líbící se aktivitou. Zákonitě se objeví nějaká ta překážka, která skoro zhatí všechny plány. Vše už vypadá bídně, ale tu náhle se objeví další převychované osoby (samozřemě díky hlavnímu hrdinovi) a společnými silami vše napraví plus jako bonus na konci zvítězí v soutěži miss vesmír či fanrbále (to jsem možná přehnal). Pardon v tomto díle jedna z hlavních postav získá druhé místo, tak přeci je to jinak. Po deseti minutách filmu jsem věděl kam se příběh bude ubírat, ale i tak uděluji tři hvězdy, protože těchto motivujících, ikdyž kocepčně stejných filmů je zapotřebí. ()

princeznaaur

Bohuzel takova je Amerika, kdyz jsi chudej, chudej zustanes, a kdyz jsi nechutne bohatej, bohatstvi roste, chybi stredni vrstva, nuzky jsou tam rozevrene moc. Drogy v tomto svete hraji velkou roli a dominuji v chudinskych ctvrtich, kde bud prodavate a jste v gangu nebo jste smazka. Hrozny kolobeh a neni cesty ven. ()