Příběh se odehrává v bouřlivé pohraniční oblasti Arizony a Mexika. Manželka bývalého šerifa Arizony je zabita na vlastním ranči. Zdá se, že do její vraždy je zapleten Mexičan, který nelegálně překročil hranici do USA. Fakta o tom, kdo za tragédii nese skutečnou vinu, jsou tak složitá a nejasná, jako problémy a napětí mezi lidmi žijícími na obou stranách hranice. Oba šerifové, jak bývalý (Ed Harris), tak i současný (Aden Young) hledají odpovědi a jejich životy se navždy změní. (TV JOJ)

terordemon

"Vieš, že byť blbec, nieje ospravedlnenie.".... Keby sme si všetci robili svoju prácu poctivo tak ako treba a neflákali sa, svet by možno mohol byť lepším miestom. Najlepšie sú príbehy tie ktoré, postavia uveriteľné postavy do nezvyčajných alebo extrémnych situácii a my môžme skúmať ako sa ich snažia riešiť ako ich menia a fandiť im. Toto je jeden z nich, a aj keď nie je bohvie ako originálny je zasadený do nie moc okukaného prostredia americko-mexických hraníc a spracovaný dobre. Krásna westernová atmosféra sa tiahne celým filmom a na konci Vás dostane do kolien. Obsadenie je tak dokonalé že máte pocit ako keby boli herci zrodený pre dané úlohy. Vedie jednoznačne Ed Hariss ako charizmatický bývalý šerif, snažiaci sa dožiť dôchodok na svojom ranči. Správny chlap na správnom mieste, ktorý nemá problém urobiť to čo treba. A Michael Peňa ako mexický imigrant s dobrým srdcom zdatne sekunduje. Veľmi dobrá režisérska prvotina. 78% ()

pesbara

DOKONALÁ záležitost. skoro. Z počátku to vypadalo na klasicky depresivní zpracování cest Mexičanů do USA, děsivě smutná a beznadějná, neustále se opakující hrůza, ale díky postavě exšerifa, který ikdyž přišel o ženu nepřišel o rozum dosáhne toho, že na konci Mexičan s radostí pravuje oplocení své země ze své strany:o) ()

raininface

Poctivý kvalitní film jak ze staré školy, který si nemusí pomáhat digitálními a jinými sračkami. Ed Harris jako vždy skvělý, Eva Longoria překvapuje přirozeným civilním herectvím. ()

Oxytocin

Tuto recenzi píši v době, kdy byl zvolen americkým prezidentem Trump, který slibuje vybudování zdi na hranicích s Mexikem. Hlavní hrdina se vydává za hranice, kde je pouze prašná země obehnaná zrezivělým a napůl spadlým drátem oddělující USA a Mexiko. Zkusí hledat štěstí, aby ho pak následovala rodinka. Bohužel má smůlu a ne každý dosáhne na vytoužený americký sen. Film má několik dějových linií, které sledujeme. Imigranta M.Penu, cestu manželky s využitím a zneužitím převaděčů (aktuální pro Syřany, Iráčány, ... přes hranice do Evropy) a pak vyšetřování E.Harrise. Film má skvělý dějový spád, zajímavé zvraty a skvělé herecké obsazení. DÁVÁM PALEC NAHORU ZA SKVĚLÉ NAPĚTÍ POSLEDNÍCH VTEŘIN FILMU, KDY JSEM ANI NEDÝCHAL... proč je na čsfd,tak nízké hodnocení??? ()

pavala

Drama, které se odehrává na pomezí hranic USA a Mexika v překrásné pouštní krajině jižní Arizony. Ve filmu herecky excelují především Ed Harris a Michael Peňa. Napínavý příběh od začátku až do konce, ani chvilku jsem se nenudil. ()