Příběh se odehrává v bouřlivé pohraniční oblasti Arizony a Mexika. Manželka bývalého šerifa Arizony je zabita na vlastním ranči. Zdá se, že do její vraždy je zapleten Mexičan, který nelegálně překročil hranici do USA. Fakta o tom, kdo za tragédii nese skutečnou vinu, jsou tak složitá a nejasná, jako problémy a napětí mezi lidmi žijícími na obou stranách hranice. Oba šerifové, jak bývalý (Ed Harris), tak i současný (Aden Young) hledají odpovědi a jejich životy se navždy změní. (TV JOJ)

MA.KI

Westernem bych tento poměrně silný příběh z mexicko-americké hranice nenazval. Jedná se o čistokrevné drama, bohužel natočené zcela konvenčně. Nebýt slabého scénáře i režie, natož v mnohých scénách rušivé hudby, mohl se z Frontery (= Hranice) stát mnohem reprezentativnější přírůstek do početné skupiny snímků s podobnou tematikou. ()

PROCESOR

Ze začátku to vypadá na solidní drama, které se odehrává na americké a  mexické hranici. Taková ta klasická naháněčka, kde někoho zastřelí a už to jede, jenomže tady to moc nejede a dokonce se z toho postupem času začíná stávat pohádka. ()

Mirokukii

Rodinné drama z americko-mexického pohraničí, přestože to v úvodu vypadalo spíše na štvanici stárnoucího šerifa a mexikánce. Nuž, příběh šel trošku jiným směrem a Ed Harris si tím pádem může odškrtnou další skvěle zvládnout charakterí roli. Jestli je třeba, v rámci tohoto filmu, někdo zmínit, pak je to on. Film trošku těžkopádný, nepříliš strhující, ale moji pozornost si bezproblému udržel, až po výborné finále. ()

anglanek

Tak tady si myslim,ze by si zaslouzilo lepsi hodnoceni ale každého věc. Me se to teda dost libilo a herec Michael Pena si u me nasel místo a da se rict,ze když zjistim,ze tam hraje on,tak se na to rozhodne podivam.....teda když to nebude komedie. Jinak toho typka zase tolik neznam ale par filmu jsem s nim videl a dobry. Ed Harris? bombardak jako vždy. Film ukazuje jak jak to mají Mexici i Amici tezky ale radeji bych byl na te Americke strane brehu. Bylo to napinave,smutne a libove zahrane od hlavnich hrdinu....doporucuji ()

Pedross800

Zajímavý příběh z americko-mexického pomezí jehož hlavní devízou je uvěřitelnost. Jak příběhu samotného, tak hereckých výkonů. Bylo fakt zajímavý vidět seriálovou hvězdu Evu Longoriu hrající obyčejnou mexičanku. Ed Harris klasicky výborný a tak bych mohl pokračovat. Příběh samotný nepřináší sice nic nového, ale jde o to, jak to přináší. Valí se to kupředu sice v pomalém, nevzrušivém tempu, ale pomaloučku se na to nabaluje tolik zajímavých otázek ohledně předsudků, odpuštění, přátelství, až jsem se přistihl jak mě to úplně pohltilo. Má to nepopíratelnej latino nádech, ovšem žádnej patos a ke konci to dokonce graduje tak mistrně, že jsem při tom ani nedýchal! To bylo skvělé. Suma sumárum, trošku jiný pohled na bouřlivé pomezí, ale o nic méně silný a poutavý. ()

DavidS.

Ed Harris utáhne silou svého pohledu téměř cokoliv, tady mu navíc pomáhá neokázalá, ale přesná režie i poctivý přístup k mozaice několika osudů na americko-mexické hranici... ()

filipvrbik

Zajímavý western, už tím, že se odehrává v dnešní době a na americko-mexické hranici, to je vždycky zajímavé... Ed Harris opět skvělý, zbytek postav naplno nevyužitý. Možná to chtělo nechat si to některé otázky nezodpovězené (udělat z toho trochu detektivku) a ne zjistit hned ze začátku, kdo má jakou roli - myslím, že by to pak bylo ještě lepší...Ale i tak dobrý...70% ()

Kingjiri

Největší problém Frontery je velký množství postav a dějovejch linek, takže se pořádně nedaří řešit ani hlavní námět. Určitě bych vynechal zápletku s Miguelovou manželkou nebo jeho spolupřeběhlíkem. Pak by zbylo víc času na řešení Miguelova obvinění a konfrontaci jednotlivejch hlavních postav resp. jejich vyrovnávání se s nastalou situací. Taky bych ještě dál upravil až moc dobráckej závěr. Takhle se tim pádem kromě námětu samotnýho nedařilo pořádně zužitkovat ani slušný herecký obsazení, což je velká škoda, tři hodně slabý hvězdy. ()

Acrobat

Relevantne sa viem vyjadriť k rómskej menšine. Či sú vzťahy USA a Mex na bode mrazu alebo prekvitajú vo westernovom ponímaní nemôžem z miesta na maličkom SR hodnotiť. A práve preto mi chýba trochu právny obsah a presah motivácie (ne)konania polície ale hlavne vmiešavanie sa hlavného hrdinu do ich roboty. Všetko stojí na náhode nájsť nie ihlu v kope sena ale jej militaristickejšiu paralelu. Nájsť nábojnicu v kope piesku. Možno sú nejaké scény len v náznakoch s nutnosťou si dopovedať vlastný názor, ale niečo je podané civilne, pravdivo, bez klišovitej hodnoty a hlavne ľudsky. Ako režisér by som to natiahol, pretože potenciál je podobný ako v „Nekrajine pre starých mužov“, „Bejby Zbohom“ alebo „Väzni“. Chýba však istejší a zdrcujúci ťah na diváka, aj povedzme si hudobný motív. Avšak to, že neznáma a zabudnutá Frontera možno niečo znamenala, značí aj fakt, že ten pripravovaný koniec som si tentokrát neprial. (videné 30.10.2014, HDrip) ()

bearmeedek

Použít k tomuto filmu popisek western je opravdu zavádějící. Nižší hodnocení mě až tak nepřekvapilo. Víte, co jsem viděl filmů s vysokým hodnocením a byly na prd? Tady jde o příběh jednoho ilegálního přechodu přes hranici, na který se nalepil veškerý místní folklór. Tato migrace na mexických hranicích je aktuální už roky a pořád funguje. Mě se líbilo hlavně zpracování a kupodivu to nenásilné podání (nemyslím tím násilí). Jasnou devizou je tu Harris a Peňa, u Longorie je taky zajímavá změna, že nepředstavuje žádnou zoufalou bárbínku. Ostatní jak chcete, mě to teda bavilo. ()

Franche

Nevím, proč je Eva uváděna na prvním místě. Její role byla naprosto nepodstatná a upřímně by ve filmu vůbec být nemusela. Jinak fajn. ()

Pitryx

Je to sice moji mísu, ale dodíval jsem se bez zrychlování a v podstatě ani nehleděl na čas. Jistě zajímavý film, je povícero příběhů (dějových linií) mu bylo myslím na škodu. Možná mrknu znovu a hodnocení upravím. 201410199725/10256 ()

Ukrizku

Zjednodušeně pojaté náročné téma, ani násilné sestřihy a roztříštěnost důležitých okamžiků mi nevyhovovaly. Postavy ale byly velmi barvité. Škoda, že celek pak působí lacině. ()

a0001

Emotívny, jednoduchý príbeh, ktorý zbytočne netlačí na pílu. Pôsobí reálne a kvalitne. Chýbali mi ajtak väčšie zvraty, prípadne aspoň dake väčšie napätie, film bol tempom jednotvárny. 55% ()

Popinodan

Skvělí Ed Harris v dramatickém snímku o Mexických emigrantech. a Michael Peňa v přesvědčivé roli Mexikánského emigranta. A výborný závěr snímku.Rozhodně stojí za to ho vidět. ()

Saxos

Nevím kdo v tomto filmu může spatřovat western. Asi ho k tomu vedl koník Stín. Jinak pěkné a jednoduché drama z americko-mexické hranice, kde probíhá koloběh mexičanů. Deportován z USA a šup z5 přes zelenou hranici ať už sám, nebo pomocí převaděčů. Dobrý závěr filmu, kde se ukázalo, že Ed Harris nebyl až zas tak velký klaďák, když si udělal z mexikána návnadu. ()

david666

Ačkoliv jsem si původně myslel, že se bude jednat o nějakou blbost postupem času film gradoval a musím ocenit, že Eva tady nepůsobí jako ozdoba a podřizuje se celku. ()