Jsem tvá

• Norsko Jeg er din (více)

Mina (Amrita Acharia) žije sama se svým malým synkem Felixem (Prince Singh) a svůj život rozděluje mezi konkurzy na vysněnou roli a hledání ideálního partnera. Ale s každým dalším zkaženým konkurzem a dalším nefunkčním vztahem se její naděje začínají rozplývat. Jednoho dne ale potká švédského režiséra Jespera (Ola Rapace) a možná, že právě on bude ten pravý. Nebo to bude jen další zklamání, jak jí to předpovídala její matka? Lásku dávat je totiž velmi těžké, pokud jste ji ještě nikdy nedostali. Celovečerní debut talentované zpěvačky, herečky a režisérky Iram Haq zpracovává mimo tématu rodinných a partnerských vztahů i téma východních emigrantů v severských zemích a pocitu vykořenění. (Febiofest)

markotter

Kdo by si podle českého názvu mohl myslet, že to je nějaký romantický filmík, tak by se šeredně spletl. Mina je totiž docela ve sračkách. Zčásti si za to může asi sama, protože je docela naivní, zčásti za to můžou různí chlapi, kteří jí dokážou akorát využít a použít, ale opravdový vztah s ní i díky jejímu synovi mít nedokážou. Její pákistánští rodiče jsou taky pěkný svině, protože jim de jen o to, aby je kvůli neposlušné dceři nepomluvili pákistánští sousedi. Takže jsem se ani moc nedivil, že tahle holka začala docela vážně uvažovat o sebevraždě. Otevřený konec zanechal naději, že ale třeba dopadne nějak líp. Pěkný film. ()

myschenka

Mina může na první pohled působit jako sobecká a naivní holka, kterou žene vpřed touha po lásce a nehledí při tom na svého syna a ani moc okolo sebe. Jenže, tohle je jen jeden pohled. Co když to všechno pramení z toho, že jí samotné se nikdy lásky moc nedostalo od její vlastní rodiny, od jejích rodičů? Někdo by na to mohl namítnout, že rodičovská láska je něco jiného než ta partnerská. Ale v lásce já rozdíly nedělám. Mít tak sobeckou a sebestřednou matku, které jde jen o sebe, o předsudky a postavení v té své komunitě, a otce, který se mě ani nezastane, tak asi dopadnu hodně podobně jako Mina. A taky budu naivně a všemožně hledat někoho, kdo mi ji může dát, protože lásku potřebuje každý, co si budeme nalhávat. Já s ní vlastně hodně soucítila. Možná právě proto, že se Miny ze strany rodiny láska nikdy nedotkla, nedokázala pak dát ani ona to potřebné svému synovi. Amrita je hrozně krásná a talentovaná herečka, ta bolavá Minina duše, zklamání a vnitřní rozervanost z ní přímo vyzařovala. A konec asi ani jinak dopadnout nemohl. Shlédnuto v rámci dubnové Challenge Tour 2015 – 30 dní se světovou kinematografií. ()

dzberry

O bordelu v duších, o zmatku těch, kteří si svou kulturu a zvyky vozí o stovky kilometrů dál a nepřešlápnou, ani kdyby je podřezávali, o nedospělosti dospělých, o přebytcích lásky, ale zároveň i o povrchních zaláskováních se a blouděních v kosočtverci se dá vyprávět různými způsoby – a tenhle severský se prostě poved. Povědomé, lítostné, upřímné, reálné...čistá emoce. ()

kolodej1

zajímavý film, o kterém jsem si původně myslel, že bude řešit především vztahy v rámci komunity, ale nakonec to nebylo tím hlavním tématem. Příběh to byl ale rozhodně zajímavý, rozhodně byl uvěřitelný, ze života, jeho účinek pak násobí příjemné civilní herectví. Hlavní hrdinka moc neví co se životem, touží po uspokojivém vztahu, ale není v tom úspěšná a čím déle to trvá, tím zoufalejší je její počínání. A mimo jiné se na představitelku Miny dobře kouká. Velmi dobrý film ()

Monika22

Naprosto krásnej film, asi nejlepší za posledních několik měsíců, co jsem viděla. 100% hereckej výkon hlavní hrdinky, tichá hudba, touha po lásce a lidská osamělost Miny z tohoto snímku udělala velkej filmovej zážitek. ()

Gregor_Samsa

Trošku multikulti vztahovka o takovém tom plácání se. Ale líbilo se mi to moc. Možná dám někdy eště raz. [70%; Febiofest asi 2015] ()

Grossing

Rozvedená imigrantka, mimochodem moc hezká a sympatická Indka, žije v Oslu se svým nevychovaným synem a velmi touží po lásce, kterou nikdy nepoznala a neumí dát. ()

lineker

Film by se rovněž mohl jmenovat mezi mlynskými kameny. Přičemž tím prvním je rodina Miny, která jí díky komunitním předsudkům a vazbám vráží do zad jednu kudlu za druhou. A tím druhým ještě horším kamenem je osobní život, ve kterém také žádné velké štěstí nenachází. Citlivě a lidsky podaný příběh o velké životní vztahové krizi. Film nenabízí laciné řešení. Ono taky žádné takové neexistuje. ()