Noční směna

USA, 2014, 90 min

Anthony DiBlasi

Adam Barber
  • POMO

Slečna policajtka hrá dobre a chlapci sa vyhrali so zvukovými efektami (odporúčam po tme s dobrými slúchadlami), ale voľba väčšinou presvetleného prostredia policajnej stanice je ošemetná a dejový vývoj okolo duchárskeho tajomstva sa točí stále okolo jednej veci, až je divákovi jedno, ako to vlastne je. A nakoniec to ani moc nedáva zmysel.(27.4.2016)

Asi zatiaľ najlepší režisérov snímok, totižto z jeho Dreadu si nič nepamätám rovnako ako z tu spomínaného Travelera a Let us Prey som pre istotu ani nedopozeral, no Last Shift je pekne napínavá a fungujúca záležitosť pri ktorejm ma pár krát strhlo a nedalo sa od nej odtrhnúť aj vďaka Juliane Harkavy a jej v podstate one woman show (do Tomb Raidera s ňou). Technická stránka je tiež výborná, počas sledovania ma napadol napr Oculus (vďaka práce kamery) a v závere že DiBlasi je asi fandom Barkera (vďaka maskám) čo aj je viď Dread. Predsa len dilema ako hodnotiť keďže na konci roku asi budem pátrať v pamäti o čom to vlastne bolo, ale za to že ma takto pekne vtiahol do deja a nepustil až do konca sa prikloním k nedpriemeru.(19.9.2015)

No jo. Ono když se to umí, tak stačí fakt málo. Třeba malá zaprděná stanice, jedna sympatická herečka a pár lidí do vedlejších rolí. DiBlasi sice dobrou polovinu filmu jen bouchal, skřípal a posouval nábytek, ale dělal to takovým způsobem, že jsem měl oči navrch hlavy a když do důkladně vybudované atmosféry nabité napětím a prokládané strašidelnou písničkou začal vypouštět přízraky, málem mi ty bulvy vypadly. Přesně takhle má vypadat správná duchařina. Jsem spokojen až unešen. 90%(2.10.2015)

• Gilmour93

Nedůsledný elektrikář, zlomyslní stěhováci, příliš aktivní zaměstnanci fotoshopů a telefonních ústředen či vlasatá uklízečka, co po večerech na policejní stanici opláchne podlahu a utře prach na regálech, ti všichni se alespoň snažili, ale co proboha ten zelenáč v uniformě, co by nepoznal paranormální aktivitu, ani kdyby se mu představila? DiBlasi při svém spookie cvičení postupoval v duchu „Co všechno jste už viděli v duchařských filmech, vám já nabídnu znova“, na budování nějaké atmosféry příliš nelpěl a lekačky se povětšinou míjely účinkem. Jedna hvězda je za sexy pramínek přes spánek Juliany Harkavy, druhá je pro „Biohazard“ Joea , že mě nenechal už déle čekat a dojel, jak slíbil..(3.11.2015)

• pornogrind

Film kterej se ze začátku tváří jako krimi/horor, ale postupem času se zněj vyklube průměrná duchařina. Hlavním mínusem je výběr budovy. Sice je výběr policejní stanice s výskytem duchů možná originální, ale nikterak nevyděsí. Zkrátka jsou děsivější místa. A druhým mínusem je, že film na mě působí hodně přeplácaně a neoriginálně. Není tu nic co by jsme neviděli už jinde. Lekačky nefunkční, duchové nevyděsí. Ale abych nekřivdil. Filmu se sem tam podaří navodit i nějakou tu atmosféru a chvíle napětí a najde se tu i pár vydařenějších scén, ale ve spleti těch horších se dokonale ztrácejí. Navíc konec je taky hodně ˇjednoduchej a čitelnej. Chválím kameru a celkem se povedlo i obsazení policajtky. Silnější 2 hvězdy.(28.12.2015)