Nadějná Grace

Grace Unplugged

Drama / Hudební

USA, 2013, 118 min

• Dever

// Distribútor: Roadside Attractions // Počet premietajúcich kín v USA: 511 // Otvárací Víkend USA: $998,145 //(12.10.2013)

Je to třetí, nebo už čtvrté zpracování marnotratného syna (dcery) co jsem viděl. A musím říct, že tohle se mi zdá nejpovedenější. Škoda, že to duchovně zčásti podkopali poslední částí "2 roky poté"... Nicméně za shlédnutí určitě stojí! TIPseznam dalších křesťanských filmů.(5.9.2016)

Ach, tohto konca som sa tak trochu obával, aj keď počas filmu to k nemu až tak predvídavo nespelo. Ale aj tak mi to prišlo celé akoby cez šablónu klasického filmu o hudobných hviezdičkách, ktoré si myslia, že s jedným (ukradnutým) hitom dobyjú svet. K tomu samozrejme všetky nástrahy showbiznisu, samozrejme naplnené do bodky a jeden milý chlapec, ktorý sa správa v dobrom aj v zlom rovnakom oddane. Napriek tej početnej klišovitosti, to bolo celkom pozerateľné a dokonca aj tie pesničky, ktoré tu odzneli boli celkom príjemné, prekvapivo aj textovo. Hoci na začiatku som sa obával, že sa to celé bude ťahať v tej línii kresťanskej tvorby.(18.7.2014)

• Kostroun

První dojem: holka z Alabamy vyrůstá na křesťanském rocku, dělá křoví v kapele tátovi, který kdysi měl hit, ale ambice bují stejně jako postpubertální stavy. Shawnee Smith je úžasná MILFka. Pak přichází americký sen, ve vzduchu visí to, jak si to Gracie posere... a nakonec to dopadne tak, jak od půlky stopáže všichni diváci čekají. Včetně zbytečného "dva roky poté".(7.2.2014)

Kdyby se tam všichni neobraceli na Boha, dalo by se na to dívat.(18.7.2014)